Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Paul Karrer

prej Fri 13 May 2011 - 5:52
Paul Karrer lindi më 21 prill të vitit 1889 në Moskë, Rusi dhe vdiq më 18 qërshor të vitit 1971 në Zürich (sq.Cyrih), Zvicër ishte kimist ruso-zviceran. Në vitin 1937 fitoi çmimin Nobel në lëmin e kimisë.


Paul Karrer 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi