Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Victor Grignard

prej Fri 13 May 2011 - 6:05
François Auguste Victor Grignard lindi më 6 maj të vitit 1871 në Cherbourg dhe vdiq më 13 dhjetor të vitit 1935 në Lyon. Ishte një kimist françez. Grignard më vitin 1912 mori çmimin Nobel për Kimi.


Victor Grignard 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi