Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Vladimir Prelog

prej Fri 13 May 2011 - 6:07
Vladimir Prelog lindi më 23 korrik të vitit 1906 në Sarajevë, Austro-Hungari sot Bosnja dhe Hercegovina, dhe vdiq më 7 janar të vitit 1998 në Zürich, Zvicër. Ishte një kimist kroat nga Bosnja Herzegovina. Në vitin 1975 mori çminin Nobel për Kimi.


Vladimir Prelog 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi