Shko poshtë

Une besoj?

7 - 54%
5 - 38%
1 - 8%
 
Totali i votave: 13
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Feja dhe Zoti!

prej Tue 9 Feb 2010 - 14:46
Sot ne bote diskutohet shume c'eshtja e fese dhe Zotit duke marre parasysh nje sere arsyesh si: multikulturen, etnografine, interesin, historine.
Sot ne bote kemi:
-Mbi 60 % e njerezve besojne ne Zot dhe ne FE!
-12.5% e njerezve besojne ne Zot, por jo ne FE!
-2.5% e njerezve jane ateiste!
-Te tjeret jane te padefinuar si budiste, sike,.....

Une do doja te definonit ju besimin tuaj?
Pse besoni ose pse nuk besoni?
Arsyet?
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Feja dhe Zoti!

prej Wed 25 Aug 2010 - 16:07
Nuk besoj hic..
avatar
lui
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2010

default Re: Feja dhe Zoti!

prej Fri 27 Aug 2010 - 12:48
ka shume arsye pse besoj ne zot dhe ne fene time islame....nje nga keto eshte sepse une besoj qe bota ehte krijuar nga i madherishmi allah(zoti)....sepse ska alternative tjeter qe ta hedhe poshte kete...kjo vertetohet me se miri me librin e shenjte...KURANIN....
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Feja dhe Zoti!

prej Fri 27 Aug 2010 - 13:34
besoj edhe rrespektoj qdo religjone
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Feja dhe Zoti!

prej Sun 12 Dec 2010 - 14:37
Njeriu eshte ndertuar mbi idera abstrakte njera prej te cilave quhet besim ose feja, nuk jam kunder besimeve te cdo lloji, sepse mendoj qe vete besimet jane shkolla morali gje te cilen une e pelqej pra moralin.Mendimi im eshte se kane ardhur kohe te turbullta ku njeriu sdi ku te besoje pasi dhe fete po na genjejne nga pak.Nuk kam nje pergjigje te sakte ne lidhje me kete teme.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Feja dhe Zoti!

prej Mon 13 Dec 2010 - 0:38
Besoj ne Zot, por e pranoje natyren dhe jam pjese e saj. S'kam nevoje te besoj ne fe, sepse keto i pranoje, por s'jam pjese e tyre.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Feja dhe Zoti!

prej Mon 13 Dec 2010 - 0:45
besoj brenda meje


Feja dhe Zoti! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Feja dhe Zoti!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi