Shko poshtë
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Tekste kengesh shqip

prej Tue 19 Apr 2011 - 19:39
Ketu vendosni tekstet e kengeve tuaja te preferuara shqip, mos harroni te vendosni titullin ne cdo tekst


Edituar për herë të fundit nga Ak-47 në Tue 19 Apr 2011 - 19:41, edituar 1 herë gjithsej


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 19 Apr 2011 - 19:40
Flori- Dedikuar nenes

(Erdha, erdha, haaha. Po ky???)
Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime.
(The mission, HOPA)
Un jom yll, jom talent. Jom i urte jom i trent. Jom i vogel jom i keq. Jom i mire inteligjent. Asnjona si ty skish me pas at rendesi. Asnjina si nonat tona, ska ndjeshmeri. Un e di, ti e di. Sa paske perparsi. Sado tjesh i rritur, per nonen gjtithmon do ngelesh fmij.(Bravo) Non ika, solle jeten, te vrteten. Po ngelen po e shkrujn ne leter. Te vjeter, te rij. Ska moshe as gjini. Ska ligje as parti qe barku nones nuk e ka pas shtepi.

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)

Shum kohe, rreziqe ne jet i kam kalu. Shum kan thon "Te du" dhe me kan deshperu. Shume here kam mbet me te vetmen dashuri. Qe me mban ne jete prej, kur isha fmij. Njeriu ndonjehere gabon dhe harron. Asnji droge nuk te sheron si nona kur te don se: Vec ajo e ndjen se kur jam keq e kur jam mire. Se: Vec ajo e ndjen kur kam deshire e nuk kam deshire. Ajo nuk me tradhton, ajo cdo mur rrezon. Cdo gje qe me ngatrron vec nena ime me largon.

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)

(-Po po e di shume mire qe sot. Dimrin. Po nuk do pi mer nuk do pi. Nuk do pi. T'fala pac. Ciao. Na lodhen. -Kush mer vlla t'lodhi??? -Qin kshilla, mos ktu. Ftoht, dimri. -Kush me kush, me ca fole n'telefon?? -Keni t'fala nga plaka. -Eeeee... Po t'fala pac boi plakes. -Kshu si erdhe ti neve.. - Na treme re. Nejse nejse teksti eshte ky:

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)
( Aaaaa???..... Shum bukur)


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 19 Apr 2011 - 19:43
Tingulli 3nt ft Flori- Ani ani syn

Getti :
Shum si kadale Fillon
Gjithmon diqka që tngacmon
Gjithmon diqka që tmashtron
Nuk e din kush po gabon
Zemër ky sen asht shum ron
Por Sex-i edhe Ex-i pom don
Nuk eshte gjithqka te Sexi
Por gjithqka te Sexi mbaron
Syn mos thuj qe se di
Krejt punen n'dor ti e ki
Me dal nuk o si me hi
Po m'reflekton si DASHNI
Nuk osht qe une spo du
Nuk o qe zdon ti me mu
M'don kur e bon ti me mu ..Ani syn ..(ani syn)

Reff : (Flori 2x)
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta niin ..

Agoni :
Pse nuk po m'shan sikur dje
(Qysh sot m`fal)
Fjalen e fundit Zemër t'paren e the
(Tash kadaL)
Kqyre kush kujna o ka i vyn un e ti smujna me kon 2
Thirrem kur mujna mu bo 3 biri edhe shoqet sa ti ki
Cilen dush dit, cilen do dat
Kena mu i*, kena mu knaq
Ki mu çudit sa ka me zgat
Ki mem Feel-it mem Lyp çdo jave
Prap me perserit sene t'njejta sboj qdo dit
Sakt me ty sikur en beat .
Prap e ndrroj nuk boj repeat.

Reff : (Flori 2x)
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta niin ..´

Flori :
A t'kujtohet kur ti m'thoje (m'thoje)
Boje be se veç mu m'doje (m'doje)
Jeten tende sistemoje ti tani
aaa - ashtu si çdo Ti .

Reff : (Flori 2x)
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta niin ..´!


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 19 Apr 2011 - 21:29
Capital-T Make A Wish

All right... let's go...
Seers in the back

Yeah.. Yeah... well all right
(well all right, well all right)
Is anybody feelin' me out there? Is it?
I just wanna see your lights up...
cause I'm doin' it big
this bounce for you... ohh shit...

Have a baby by me, baby be a millionare
write a check before the baby comes
who the fuck cares!
I'm strangerous,
Imma die tryin' to spend this K,
self side till i win this babe.


TI VEC KALLXOM QA POT MUNGON
NE KOLEKSION SE CAPO TI PLOTESON
CFARE PI DON SA KUSHTON QA PO MENON
MU SUM INTERESON

E DI QE TY TE PELQEN MU VESH LUKS EDHE
PSE KI QEF ME KON DIVA
SA HERE SHFAQESH NE PUBLIK I SHOH PAK HOWDY
KI QEF ME KONTROLLU CDO BUTIK
KI QEF ME BO KOMBINIM FANTASTIK VEQ QA PO DON VEQ UNE E DI TJERT
NUK BON ME NI VEQ NI TELEFON UNE VI SI MEKON ME POROSI...

NESE TI JE VET SINGLE LADY QA PO PRET
YOU WANNA GRAB MY NECK
TALK SEXY LIKE THAT
TI KI QEF ME ZHDRYP EN FLOW E ME KCY ME MU
RREGULLA NUMEER NJO(1)QE TI DUHET ME PLOTESU SHUM DUHESH ME NGU PER MEKON ME MU PER ME KON MA BU DUHET PAK KOH ME KALU SJE TU E KUPTU SE KOHA SHPEJT KALON
VEQ PE KQYRI OREN E TI JE KA MENON
EDHE 2-3 MINUTA OFERTA SKADON NI SMS UM ERDH NE TELEFON!
BABY!

Have a baby by me, baby be a millionare
write a check before the baby comes
who the fuck cares!
I'm strangerous,
Imma die tryin' to spend this K,
self side till i win this babe.

TI VEC KALLXOM QA POT MUNGON
NE KOLEKSION SE CAPO TI PLOTESON
CFARE PI DON SA KUSHTON QA PO MENON
MU SUM INTERESON


E DI SE SHTIR O TY DIKUSH NE QYTET MET TERHEK SE TI QASI TIPI JE VET
LYP DIQKA QE NUK TE JAP KTHEHESH PRAP
E QKA TE MUINESH KAP SE UNE SBI TE NJETI
DON PAK CAPITAL-T EDHE DON PAK RAHATI EDHE DON KEJT QA SI KI VEQ PER MU KII QEF ME NI
NESE TI JE VET SINGLE LADY QA PO PRET
YOU WANNA GRAB MY NECK
TALK SEXY LIKE THAT

E DI QE NIHESH MIR KUR JE ME MU SE BI QA TE THU E DIN SE NESE TE DU TI KI ME KAN THE NUMBER ONE(1)SPAT SHEHER SE TI JE MA E MIRA NAJHER JE XEHER GIRL JE E RON ME KARAKTER JE FEMEN SI KTYNE HER VEC BONU PAK MA FEE NESE DON ME KON SUPER SE ME DIT BOJ SE QA PO THOM KA MI PELQY E DI QE NIHESH MIR SA HERE QE FOLI PER TY SE....

Have a baby by me, baby be a millionare
write a check before the baby comes
who the fuck cares!
I'm strangerous,
Imma die tryin' to spend this K,
self side till i win this babe.

TI VEC KALLXOM QA POT MUNGON
NE KOLEKSION SE CAPO TI PLOTESON
CFARE PI DON SA KUSHTON QA PO MENON
MU SUM INTERESON


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 19 Apr 2011 - 21:30
Capital-t - Supersweet

Refren:
Supersweet, mënyra qysh je ka rrin
You're my supersweet, edhe pija qe pe pin (pin)
Supersweet, krejt ka ti kur po hinë
You're my supersweet, bashkë mujna me kon shume in (in)

Supersweet, menyra qysh je ka kcen
You're my supersweet, sa her që je ka vjen (vjen)
Supersweet, wuuua sa shume po m'pëlqen
You're my supersweet, tjerat përmas p'i len (len)


Supersweet, share, you’re my supersweet baby
shume e mire share, you’re my supersweet lady
je fresh, je edhe clean, ti je ma e mira n’bin
Çfarë je ti krejt e din, qaty ku je ti krejt jon ka vin

Don me than je my favourite, cuz I like your flava’
My managed behaviour, I am into ya major
Je ma e mire anej, je ma e mire knej,
stilin e ke supersweet I am a fan all day,

Krejtve ju pelqen, gjestet qarta bon
Sa here qe ti vjen, kurgjo s’eshtë monoton
Nëse don me marr, merre, s’ki nevojë me marr,leje
Nëse don diçka, bleje lekt i ki prej meje

Refren:
Supersweet, mënyra qysh je ka rrin
You're my supersweet, edhe pija qe pe pin (pin)
Supersweet, krejt ka ti kur po hin
You're my supersweet, bashkë mujna me kon shume in (in)

Supersweet, mënyra qysh je ka kcen
You're my supersweet, sa herë që je ka vjen (vjen)
Supersweet, wuuua sa shume po m'pëlqen
You're my supersweet, tjerat përmas p'i len (len)


Sexy machine, je famous shqiptari
çka mujna me bo, krejt e dinë
Skandale nëpër Prishtinë
shume sexual, she was flexible
So damn hot and professional
Cash ain't a problem e di ku po me qon
Eksperienca me ty e di çka po don

Okay, qe pe blejna nji jaht n’ebay, (?)
hej DJ lësho muzikën knej
Shorty got low, this is what I waiting for
gotta lyrics ringset six seven back door

She was hypnotic me nji freakem tone,
she was boyakaaah, njëqind perqind e jone
Nasty girl, so hot damn, and e we were party into the a.m

Supersweet

You're my supersweet

Refren:
Supersweet, mënyra qysh je ka rrin
You're my supersweet, edhe pija qe pe pin (pin)
Supersweet, krejt ka ti kur po hin
You're my supersweet, bashk mujna me kon shume in (in)

Supersweet, mënyra qysh je ka kcen
You're my supersweet, sa herë që je ka vjen (vjen)
Supersweet, wua sa shume po m'pëlqen
You're my supersweet, tjerat përmas p'i len (len)


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 19 Apr 2011 - 21:31
B-genius- maturant

Çdo Fillim e ka Fundin e Vet
Neve Sonte fundi po na pret
s'do t'na Bashkoj më shtatoriii
nuk do dalim Bashk me ne qytet
te ikim prej oreve se askush sna bertet
sdo te na shenoj më profesori
Sa e Thjesht të thuhet me fjal MATURANT

tash e shohim qka eshte MATURANT
se sonte vet ne jemi MATURANT
oouououou ne sy na shihet lot e gezim
sonte ndahemi ndjejm shum pikllim
4 vite shkuan nuk kan kthim.ououou


Reff..
maturant festoni se juu e meritoni
naten e fundit ju bashk ta kaloni
pini e vallzoni hiq ju mos pushoniii
pergjithmon o maturant ju ta kujtoni

(yeah yeah..)
Po munona me shpreh (yeah)
qka jom tu ndjeh..(yeah)
qikjo nat shum e shkurt(yeah) po't shtika n'dhe
pe kujtoj qka kalum, A thu ku kan me met ?
A kem mu paa naj her?..- A kem mu largu krejt?
A kem me pas naj ftes, po mbledhet klasa?!
per me qit flija! A kem me qa drrasa?
skem me ik mo prej orve qe na munojshin
skem me pas pun me profa qe na shenojshin
n`koridor skem me nejt "SIMPATIAT" mi pa
ato qe s'na folshin mo s'kena mi sha
zavendsi mo nuk vjen me na majt ligjerata
qe folke me vend po per neve ishin te gata
Shabani s'na qel deren edhe pse rrall naj ka qel
tash s'menojm kush na kalon e kush ka me na ngel
kto i takojn te kalumes tash duhet mu pershendet
sju harroj kurr n`jet n'zemren tem keni me met..(yeah)


Reff.. (x3)

maturant festoni se juu e meritoni
naten e fundit ju bashk ta kaloni
pini e vallzoni hiq ju mos pushoniii
pergjithmon o maturant ju ta kujtoni


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 31 May 2011 - 16:29
Ja po e filloje temen me Elita 5, nje nder grupet me te preferuar, kudo nga shqiptaret.Elita 5 - E urrej shiun

Në kitarë teli i këputur
Ndali këngën më të bukur
Por s’e ndali
Shiun në këtë qytet


Ku je buza e paputhur
Dashuria ime e humbur
N’mes të rrugës
Unë po lagem vet.


I harruar si një letër e djegur
Në këtë rrugë
pa adresë kam mbetur

E urrej shiun kur bie
Se një herë ma fiku
Një zjarr,
Një zjarr dashurie

I urrej lotët e mij
Vetëm se i ngjajnë shiut
Që më ndau nga ti


Dashuria që ish dikur
Mbet kornizë pa pikturë
Që askund nuk e shoh në mur
I harruar


E urrej shiun kur bie
Se një herë ma fiku
Një zjarr,
Një zjarr dashurie.


Ti ndoshta ishe një rrufe
Që erdhe shpejtë
Dhe ku shkove nuk e dita
As se dij
Por këngën dhe shpresën
I le të treten
Nëpër shi.Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 31 May 2011 - 16:30
Elita5 - Al Kapone

Ç'me shikon ashtu
si ndonje skifter
qe zogjet e vegjel
nen kthetra i merr

Je teper xheloze
per te qene e mire
pra me ler te qete
kur jam duke pire
kur jam duke pire.

(Refreni)
Ti s'mund ta pushtosh
kaq shpejt zemren time
si konkuistadori
ameriken latine,
ta kam vjedhun zemren
une ty me revole
pak si shpesh me thua
se jammmmmmmmmm
AL KAPONE !

Me dukesh si bleta
qe me ushqen me mjalte
e pastaj me djeg
me ferken e zjarrte

Keshillat e mia
vashe mos i harro
prandaj korrigjohu
e mos me zemero.Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 31 May 2011 - 16:31
Shiu vetem ty lag - Elita 5

Në mes të natës erdhe
ëndërrat mi prishe ti
për mua ishe e vdekur
e humbur në gjithësi...

Më ler të qetë të lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njëherë thyhet
nuk ngjitet sërish....

Dëgjoje pikëllimin
që shpirtin ma copëton
që bie bashkë me shiun
sytë m'i mjegullon....

Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne
Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Në qiellin e harruar
më yjet nuk rrinë
kujtimi yt i zbehur
tretet nëpër shi....

Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne
Ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Ti s'vjen...
koha është ndaluar.....
unë qaj për ty..
Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 31 May 2011 - 16:31
Faleminderit - Elita 5

ikoj loti ne mesnate
Se ti ike per te mos u kthyer
po, per te mos u kthyer
Pamjen tende te vertet
E tregon veq pasqyra e thyer
po, pasqyre e thyer

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrome
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von.

Akrepat bashkohen
Sna takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

(refreni)(2x)
Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje dhe jo
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Arsye ske

Nata henen prap e ndez
Ti je ne terrin e kesaj bote
po, e kesaj bote
Ne rrugen tende te pa kthim
Ty te ndjek veq hija jote
po, hija jote

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrome
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von.

Akrepat bashkohen
Sna takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

(refreni)(2x)
Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje dhe jo
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Arsye ske...
Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Tue 31 May 2011 - 16:33
Fati Yne Shprese E Marrezi Aurela Gace

Ne te dy kurre s'jemi ndar
ne te dy kurre s'kemi heshtur
endrra ime, nje shpend i marr
krahet hap ne re, qiellin gjen atje
tek ti

Kur je larg te pres me mall
kur je pranë grindem me ty
jeta loje, çfare eshte valle
duhemi te dy grindemi të dy
s’e di

Ref

Ti je si engjell qe me mbron gjithmone
une jam si zjarri qe te djeg, nga prane
ti je si djalli, qe ne faj me fton
ndryshe nuk bejme dot, jo jo (jo jo)
E kemi fatin shprese e marrezi
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot)
se ne ne jeten tone jemi femij
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo)

Kur je larg te pres me mall
kur je prane grindem me ty
jeta loje cfare eshte valle
duhemi te dy grindemi të dy
s’e di
Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Wed 11 Apr 2012 - 12:41
poezi shume te bukura ARJANA
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Tekse Kengesh

prej Tue 5 Mar 2013 - 22:25
Je nje djal qe sbindesh kurre
Une me buk e ti me gur
Bukurosh degjom tani
Do te djeg si nje qiri

Ti nuk shet por vetem blen
Fjalt e shumta ste pelqejn
Sa shum vajza refuzon
Tipi yt shum me ngacmon

Me shikon sme buzeqesh
Ti i imi do te jesh
Ti e mbyll njerin sy
U beme nji me dy
Si nje princ per vajzat je
Per mua sfunksionon
Do te vijsh tek un shum shpejt
Do tbijsh si sherbetor


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Tekstet me te bukura SHQIP! Image
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Sun 24 Mar 2013 - 21:20
U ndamë ashtu ne rastësisht
U ndamë pa puthje, pa shikime
Vetëm në heshtje ne u ndamë
Por ne nuk dinim
vallë do ti qëndronim
kësaj ndarje krejt të papritur
U ndamë dhe as ti
as unë nuk e besonim
dhe besonim veç gjithcka
që ne jetonim


Ti jo mos u ngrys, prej dëshpërimit
She nëse çasti, ty të gënjen
pra hesht ti nën dritën, e këtij mundimi
se nesër patjetër ty gazi të vjen..

Djemte e detit Lamtumire


Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Thu 3 Oct 2013 - 21:56
A kanë gojë me thon' këto male ...
A kane gojë me thon' këto fusha ...

Jam shkamb',
Jam gur',
Jam rrënjë,
Jam stuhia!

Jam shpatë,
Jam zjarr,
Barut,
Historia!

Jam fjalë,
Jam shenjë,
Jam folk,
Jam e vjetër!
Jam rrënjë shumë e thellë, e gjallë dhe e vërtetë!

Jam Lab labërie,
Ison mbama gjatë!
Kam vëllezër nga malësia,
Kjo tokë të gjithë na mban!

Me një gjuhë na këndon nëna, shprehet dashuria!
është gjuha e shqiponjës, më e vjetër se e vjetra

Kosovë, mirëseredhe këtu ku të takon!
Ku flitet gjuha jote, këndohet kënga jonë!
Këtu ku tundet vendi e toka ndizet zjarr!
Jam i pari e do të mbetem, 100 % Shqiptar!

A kanë gojë, o me fol' këto male,
E me tregu' kush ka shkel' mbi to,
Do tregojnë se kanë gjurmë Shqiptare,
Aq të vjetra, o sa ato!

A kanë gojë me thon' këto fusha,
Kush ka ec' e ka luftu' për to,
Do tregojnë se kanë qenë Shqiptarët,
Ne mijera vjet, o te vetmit, o!

A keni vesh, o me degju' tupanat!
Tek kërcasin, tek buçasin, o!
Është jehona e Shqiptarit!
Le të bien, le të djegin, o!

Histori me vete, krenare ndaj gjithë botës,
Se jemi gjak i vjetër, gjak Kastriotësh!
Kemi trimërinë, kemi dhembshurinë,
E shenjta Nënë Terezë këtu ka origjine!
Këtu kanë origjinë trimat e Adem Jasharit,
Me trup e mbrojtën vendin si tradita e të parit!
Këtu ku zë vend fjala e ligj është bujaria,
Ndër vite në bedena edhe trimëria,
Nuk u asgjësua dhe ngelet amanet!
Ismail Bej Vlora, biri i bregdetit,
Që në këmbë e çoi flamurin, siç ka qenë më parë,
Tregoi identitetin 100 % Shqiptar!

A kanë gojë, o me fol' këto male,
E me tregu' kush ka shkel' mbi to,
Do tregojnë se kanë gjurmë Shqiptare,
Aq të vjetra, o sa ato!

A kanë gojë me thon' këto fusha,
Kush ka ec' e ka luftu' për to,
Do tregojnë se kane qenë Shqiptarët,
Ne mijëra vjet, o te vetmit, o!

A keni vesh, o me dëgju' tupanat!
Tek kërcasin, tek buçasin, o!
Eshtë jehona e Shqiptarit!
Le te bien, le te djegin, ooo!


https://www.youtube.com/watch?v=buqBvEmeZFU


Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Thu 3 Oct 2013 - 23:15
" Piano e vjeter "

Qyteti fle, fle dhe ti zgjuar rri
nate e gjate, shoh pertej, erresire.
E nje ze nga shpirti vjen, filloj e flas,
edhe dyer, dritat nje nga nje i hap,
e filloj kendoj.
Tingujt piano e vjeter kaq prane m'i sjell,
nate behet dite, sketerra behet shprese,
e vazhdoj kendoj.
Cdo mengjes,kengen marr
me notat flas
pershendetje kalimtare, vec pak muzike.

Vec nje fllad muzike kur te vjen nga larg
shuan gjithe trishtimin, dhimbja mbetet pas
vetem kur kendoj.
Tingujt piano e vjeter kaq prane m'i sjell,
lotet derdhin shi, pas tyre lind nje diell,
vetem kur kendoj.

E ti qan, psheretin, endrren largon.
Vetem je, si une sot, pianon hap.
Notat thurrin tinguj, gjithe qytetin zgjojne,
ne k'te nate dhe yjet bashke me ne jetojne, me ne jetojne.
E nje ze nga shpirti vjen, filloj, kendoj,
muziken ndjej e me te jetoj, kur kendoj.

Vetem kur te prek ty ndjej se n'jeten time jam
vetem kur te prek jeten marr.
Tingujt sa degjoj, e muziken ndjej, e me te jetoj,
kur kendoj.
Vec nje fllad muzike kur me vjen nga larg
muziken ndjej e me te jetoj,
kur kendoj.


Mariza Ikonimi..


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Sun 10 Nov 2013 - 19:52
Me rrembeu sonte kenga
se donte te me kishte prane
te thurte vargje donte zemra
per te gjithe ata qe nuk i ka

Sa te cuditshem njerzit jane
ata me sendet na perngjasin
i humbim kur i kemi prane
dhe i kerkojme kur i humbasim

Losim ,qeshim e kendojme
genjeshtra jetes na perkund
por asnjehere nuk mendojme
se cdo fillim e ka nje fund

Sa te cuditshem njerzit jane
ata me sendet na perngjasin
i humbim kur i kemi prane
dhe i kerkojme kur i humbasim

dhe sekretin jetes ja kerkojme
dhe nuk e gjen jo asnjeri
vetem sa kohe qe ne jetojme
japim marrim dashuri

Ti jeten bukur e jetove
me njerzit ndave dashuri
ti miresi kudo dhurove
dhe nuk kerkove kurre shperblim

Ti zemren njerve ua dhurove
per ta ti qave edhe lot
mos u nxito te shkosh ne re
se ka nevoje per ty kjo bote

Losim ,qeshim e kendojme
genjeshtra jetes na perkund
por asnjehere nuk mendojme
se cdo fillim e ka nje fund

Pajtohemi me lindje ,vdekje
me ndarje dhe me dashuri
me dallgen luften dhe perpjekjen
Se thelbi i jetes eshte PAJTIM

Me erdhen sot ca copeza jete
dhe nje sekret ne vesh me tha
te bej nje kenge ,ta kem me vete
per te gjithe ata qe nuk i kam

Ti jeten bukur e jetove
me njerzit ndave dashuri
ti miresi kudo dhurove
dhe nuk kerkove kurre shperblim

Ti zemren njerve ua dhurove
per ta ti qave edhe lot
mos u nxito te shkosh ne re
se ka nevoj per ty kjo bote_[ Gjergj Leka ]_ E perkryer kjo kenge!


Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

prej Sat 21 Dec 2013 - 1:17
Dua ti harroj sot fjalet, le te flasin vete veshtrimet,
le te flase dora qe dridhet, ketu mbi kitaren time.

Se kur erret bie nata, nje drite ndizet brenda meje,
njerezit fytyrat fiken, asgje tjeter s'ndjej vec teje.

Neper jave rrjedh trishtimi, cigaren prape kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat, vetem une kam nryshuar.

E terhqeh imazhin tend, dhe veten neper gjume
jemi bashke, por ne agim, i vetem mbetem une.

Te shoh me qarte kur ti je larg, afrohu te te dua
dhe nese kjo eshte loje, nuk me pelqen te luaj.

Dicka mire e kam ditur, vajzat vdesin porsi lulet
nje petal qe me solli vjeshta, permbi floke vjen e me ulet.

Te shoh me qarte kur ti je larg...

Ritfolk - Afrohu


Tekstet me te bukura SHQIP! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Tekstet me te bukura SHQIP!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi