Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default E Meta E Femres

prej Fri 3 Jun 2011 - 15:50
VETËM NJË E METË E FEMRAVE

Kur Zoti e krijoi femren ishte ne diten e gjashte te kryerjes se punes se tij te mrekullueshme .
Shfaqet nje engjell dhe i thote : "Si keshtu po harxhon kaq shume kohe me kete ?"
Dhe Zoti i pergjigjet: "A e ke pare projektin tim per te ?"
Duhet te jete krejtesisht e levizshme , prej mishi e kockash dhe do te kete me shume se 200 pjese te levizshme te gjitha te zevendesuseshme dhe te jene te mundshme te funksionojne perpara cdo veshtiresie .Do te kete nje puthje qe mund te sheroje nje gju te plagosur dhe nje zemer te copetuar dhe do te beje gjithcka vetem me dy duar .
Dhe engjelli mrekullohet nga ajo qe sheh .
"Vetem me dy duar ....E pamundur !"
Dhe ky eshte vetem modeli baze ?
"Eshte shume pune vetem per nje dite ...Prit deri neser per ta perfunduar ."
Jo ne asnje menyre -protestoi Zoti .Jam shume afer mbarimit te krijimit te kesaj krijese ku po vendos gjithe Zemren time .
"Ajo do te kurohet vetem kur eshte e semure dhe mund te punoje 18 ore ne dite ."
Engjelli afrohet me teper dhe e prek femren ."Por e ke bere kaq delikate ,Zot"
"Eshte delikate ", pergjigjet Zoti , por e kam bere edhe te fuqishme .
Nuk e ke idene se cfare eshte ne gjendje ajo te duroje apo te mbaje"
"A do te jete ne gjendje te mendoje ?" pyet engjelli.
Zoti pergjigjet :"Jo vetem qe do te jete ne gjendje te mendoje por edhe te gjykoje dhe te arsyetoje ."
Engjelli atehere verejti dicka ne dore teksa prekte mollezat e faqes se femres me doren e tij ....
"Zot perse ky model qe ke bere paska nje humbje ..."
"Te pata thene qe shume gjera te saj do te jene te cuditshme .Nuk eshte asnje humbje ,...eshte nje lot" e korrigjoi Zoti .
"Perse sherben loti ? Pyeti engjelli .
Dhe Zoti tha : "Lotet jane jane menyra e saj e te shprehurit te gezimit, ,te shpirtit,te urrejtjes,dashurise,vetmise ,vuajtjes,dhe krenarise se saj .
Keto e impresionuan shume engjellin "Je nje gjeni ,Zot ke menduar per te gjitha .Femra eshte me te vertete e mrekullueshme .
Ashtu eshte !

Femrat kane energji qe i mrekullojne meshkujt .

Perballen me veshtiresite ,

mbajne pesha te renda por kane lumturi dashuri dhe gezim.

Qeshin kur duhet te bertasin

,kendojne kur
duhet te qajne ,

qajne kur jane te lumtura

dhe buzeqeshin kur jane nervoze
Luftojne per ate ne te cilen besojne .

Ngrejne krye ndajpadrejtesive .
Nuk pranojne nje "jo" per pergjigjie kur besojne se ka nje zgjidhje me te mire .
Behen cope qe te mbajne ne kembe familjen.
Dashurojne pakushte .
Qajne kur femijet e tyre kane sukses dhe urojne per fat miqte e tyre Jane te lumtura kur degjojne te flitet per nje martese .
Zemra e tyre copetohet kur i vdes nje mik(e).
Vuajne per humbjen e nje njeriu te dashur .

Pa asnje dyshim jane te forta edhe atehere kur mendojne se nuk kane me energji .

E dine qe nje puthje apo nje perqafim mund te ndihmoje e te sheroje nje zemer te copetuar.


Nuk ka dyshim qe femrat ka nje te mete :
Eshte... qe ajo harron se sa vlen !

ma dergoi me email nje mike e imja dhe vendosa ta nxjerr ne forum


E Meta E Femres Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: E Meta E Femres

prej Wed 29 Jun 2011 - 23:12
...nuk më ka xhan mua E Meta E Femres 1698836746


E Meta E Femres 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: E Meta E Femres

prej Wed 29 Jun 2011 - 23:33
qe sdi ti prish qejfin askujt e si thote goja jo kurr E Meta E Femres 853481


E Meta E Femres Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: E Meta E Femres

prej Wed 29 Jun 2011 - 23:34
Qe eshte shume e zgjuar E Meta E Femres 322547
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: E Meta E Femres

prej Wed 29 Jun 2011 - 23:34
qe i hajn thojt E Meta E Femres 45550Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: E Meta E Femres

prej Fri 1 Jul 2011 - 0:22
sepse kan frik nga shoqja qe merr tedashurinMy Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: E Meta E Femres

prej Wed 8 Apr 2015 - 17:14
Besimi i tepert.


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Sponsored content

default Re: E Meta E Femres

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi