Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 21:45
meqe jam anetare e re dhe kam nji frymezim te vogel ...me pelqen te baj poezi bejte dhe menoj ti shperndaj me ju .....dhe leni te lire te bani komente mbi to

Faleminers


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 21:46
Calipso shkruajti:meqe jam anetare e re dhe kam nji frymezim te vogel ...me pelqen te baj poezi bejte dhe menoj ti shperndaj me ju .....dhe jeni te lire te bani komente mbi to

Faleminers
Une jam fanatikja jote po i pres Selda dhe frymezimi i saj 93318
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 21:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Kam venosur te shqyej fytyren tane
nga kujtesa, te zhduk imazhin tan
Qe te te harroj krejtesisht,
kam venosurte ik larg ne nji bote tjeter,
me njerz te tjere, imazhe te reja,
fytyra te reja...
Por per cudi nga pas dikush me ndjek
S'di ne asht hije a njiri,
noshta je ti.
sa veshtire e kam te te harroj
E une si gjithmone tek ti kerkoj ndihme
'Hej ish i dashur, me ndihmo te te harroj!!..."


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 21:55
Calipso shkruajti:Kam venosur te shqyej fytyren tane
nga kujtesa, te zhduk imazhin tan
Qe te te harroj krejtesisht,
kam venosurte ik larg ne nji bote tjeter,
me njerz te tjere, imazhe te reja,
fytyra te reja...
Por per cudi nga pas dikush me ndjek
S'di ne asht hije a njiri,
noshta je ti.
sa veshtire e kam te te harroj
E une si gjithmone tek ti kerkoj ndihme
'Hej ish i dashur, me ndihmo te te harroj!!..."
veshtir pak te te ndihmoj ai Merzitur
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 21:58
kouklitsa thjesht frymezim asht ...thjesht jane menimet e mia


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 22:02
Message reputation : 100% (2 votes)
tani u mesova me shtirjen tane
mos ki frike....s'te qortoj ma
Edhe une kam filluar te shtirem
para teje, para shtirjeve te tua
une jam hipokrite....!!!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21356
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 22:18
Shumë të bukura Calipso, të uroj suksese dhe më tej... Selda dhe frymezimi i saj 671349


Selda dhe frymezimi i saj 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 22:20
urime per temen naqe e te falenderoj e une qe i ndan me ne...edhe me shume frymezime ne te ardhme nga ty Selda dhe frymezimi i saj 322547


Selda dhe frymezimi i saj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 22:30
Jam zhytur thelle ne fjalen "brenge"
a noshta ..ajo me qendron pas si hije
jam nji germe e saj
nje "B" a nji "A"
a dreqi e mori, vec dy pika e-je
tashme se di
uen jam shnderruar ne germa
te formoj kete fjale,
a vete brenga eshte shnderruar
ne mish, koc e gjak,
te formoje kete njiri
kembe e krye brenge
Tashme te dyja jetojne ne te njejten bote
ne te njejten kohe
e me te njejtin emer.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 22:40
urime CALIPSO per keto poezi shum te mira vetum vazhdoCalypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 22:44
Kish hyre nji drite
ne nji dhome te perhumbur
thua do zgjonte perendi te fjetuna,
thua do rifillonin luftera te reja,
thua kish hyre the thante
nji pulle gjysmefaqesh muri
si nji liber historie te pafund
ku cdo dimer linte shenimet e tij
U hodhen shume hamendje per nji rreze drite
e ajo ish vec nji rreze fare e vogel drite...

kjo i dekikohet dikujt ...qe filloj dicka si rreze drite por vec ishte nji rreze e vogel drite e pauqishme


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 21:38
Lamtumire

Nji genjeshtari i vodha syte,
mos te te shikoja me syt e mi,
tek ata do lexoje:
po te genjej!
Nji te ligu i vodha zemren
mos te te doja me me te
tek ajo "do gjeje dashuri"
Nji llafazani ia vodha fjalet
mos te pushoja duke thane:
Nuk te du ma , nuk te du ma...
ne udhet e jetes vodha ndarjen,
ia vodha te gjitha
per te te urryer ty
Edhe pse te deshta
U desh te te urreja.
Nuk edi nga kush
nuk edi pse
nuk e di sesi
Te dua
Megjithate.....

paros 13-06/2011


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 21:42
Komplimenta poetes siper Selda dhe frymezimi i saj 113209097


Selda dhe frymezimi i saj 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Selda dhe frymezimi i saj 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 21:45
te jesh njeri

Te jesh njeri do te thote:
te sillesh si njerezit,
te flasesh si njerezit,
te qeshesh si njerezit,
te jesh njeri
ne fun te funit
do te thote
Te kesh shpirt njeriu.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 21:52
Deshire.....

Deshiroj te jem pulebardhe
te shijoj kaltersine ne hapesire
Deshiroj te jem lum
te ndjej derdhjen ne det
deshiroj te jem pranvere
ne stine te tretem
Deshiroj te jem diell
i adhuruar perjetesisht
deshiroj te ajer
se kerkoj liri
deshiroj gjithesine
gjithcka ne kete bote
e deshiroj
Se dhe emrin e kam deshire


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 21:58
clidhje ka ky koment kty nse mundemi ta dim dhe ne i nderuar kushtrim????

Sepse kjo tem sesht per nje koment te till ??


Selda dhe frymezimi i saj 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Selda dhe frymezimi i saj 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 22:03
nji menim paskena pas vlora djali ...dhe une deshta me e pyt kushtrimin pse bani nji koment te tille se une ktu baj poezi qe jane frymezimi jem dhe sjan per te tjert por te seldes


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 22:09
Kete nate!

Lere dritaren hapur
te te dhuroj dica kete nate!
Le te marre puhiza e nates
puthjen time.
Afshi i buzeve te mija
le te bjere mbi ty.
Nese ne enderr te shfaqem
mos u habit!
fluturova me krahet e
deshires
Te te dhuroja dica
aq te deshiruar

i dekikohet atij qe me solli prape buzeqeshjen


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 22:09
Selda shkruajti:Kete nate!

Lere dritaren hapur
te te dhuroj dica kete nate!
Le te marre puhiza e nates
puthjen time.
Afshi i buzeve te mija
le te bjere mbi ty.
Nese ne enderr te shfaqem
mos u habit!
fluturova me krahet e
deshires
Te te dhuroja dica
aq te deshiruar

i dekikohet atij qe me solli prape buzeqeshjen
Selda dhe frymezimi i saj 113209097
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 22:18
Shum te bukura Selda je poete e vertet :O
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 22:34
Berti shkruajti:Shum te bukura Selda je poete e vertet :O

faleminers bert djali Selda dhe frymezimi i saj 113209097


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 13 Jun 2011 - 22:36
Une.....ti

Une ...bregu
gjithnje ne pritje
pritje e pafun

Ti....deti
gjithnje ne rritje
ku une humb


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Tue 14 Jun 2011 - 1:23
Te dashuruarit

Mos e keput lulen e bardhe
ne kopshtin e kalter
te dashurise time vasherore!
per te lulezuar
une di s'e c'hoqa
e ujita me lot,
e mekatova me enderra
e ngroha me buzeqeshje.
Bukurine e brushte mos e prish
po u tha...
s'do te buloje me
e une, per te mos mbetur vetem
do te mbjell nje lule tjeter
jo vec ate.!!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Fri 17 Jun 2011 - 23:24
Pezull

Te prita,
prita gjate ne oret e pafun
te harrimit!
te prita,
e vetme ne terrin e muzgut
te shpirtit!
te prita,
me vagellime te cmenura
ne kalterimin e enderres!
te prita,
deri ne humbje,
Tani u lodha
humbja....i funit cak
i pritjes,
paskeq ken...
vec....
Sa vone u kujtova
S'me ka metur ma fuqi
As per te harruar!

athine 18-06-2011
ora 00.23


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Fri 17 Jun 2011 - 23:39
Naqe me ke prekur ne shpirt me kete te fundit Selda dhe frymezimi i saj 482245


Selda dhe frymezimi i saj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 18 Jun 2011 - 0:04
Duke te dashur
me shume se kurre
pikerisht tani,
po iki.
Ne mos...
shpirti im do te zvarritet
ne luginat e pajeta te pritjes
deri sa te vdes urije.
Po iki
malli, si peni i Arisnides
do te me tregoj rrugen e kthimit
ne labirinthin e kapricos
vec....nuk do te kthehem
Fuqite me kan lane
Ta nis nga fillimi
Udhen e shpreses
po iki
te mos kem c'te pres

18-06-2011


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 2 Jul 2011 - 21:35
Ika dhe koken pas nuk e ktheva
dhe doja te hupja nga ju
se nje brenge sme lite rehat
Ika dhe guret hodha mrapa
qe te mos kthehesha kurre
duke mos menduar se cbaj
ika dhe lashe ju duke than
ku asht dhe pse na la
po dicka nuk kisha mendu
qe gurt qe hodha mrapa
kishin lan shenjen e kthimit
dhe rrugen egjeta lehte
dhe u te gjithe duke me thane
mirserdhe !!!!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Wed 13 Jul 2011 - 21:19
Hena

Hena kishte ardhur te flinte, ku ne gjirin e saj kishte mbeshtjellur gjith hapsinen, gjithcka kishte vu nen pushtetin e saj. Kurse Hena rrinte dhe me heshtjen e saj sikur i thoshte nates do ta mund pushtetin tan.
Asgja nuk petetinte, hardhite me deget e zgjatura duken si nje mbulese per te mbrojtur token nga te ftohtit, kurse bulkthi kendon ngeshem, atij nuk ja prish kush qetesise askush. Ai sikur nu don tja dije per lehjen e qenve apo per zanin e kukuvajes qe duket ikur vajton te vdekur, noshta vajton naten, apo noshta i kendon ashtu sic di ajo, le ta pyesim henen se nuk i mbetet hatri , mallin e kujt mban qe e ka fytyren kaq te zbehet?
Degjoj nji za qe me thote, ajo nuk ka vec mall, por dhe dhimje ne shpirt. Kukuvaja edin e ka pergjuar kur ajo ka kuvenu me veten e saj, ndersa mallin e dhemjes e ka vesh me lotet e saj. Do te thoni ju si lot e henes ku ndodhen? Pse nuk i keni pare, ato gjenden ne vesen e lagsht qe bie naten...
Perseri pyesni, pse kaq shume qan hena, sa sa te gjithe boten e lag, me shtresen e holle te veses?
Nje ze renkon dhimbshem, eshte shpirti i henes apo i imi?
Po vesa qe ka mbuluar vendin jan bulezat e lotve te mij, apo te loteve te henes..!!!

13-07-11


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Tue 19 Jul 2011 - 22:54
Levizjet, thane, s'jane te tijat
buzeqeshja duhet te jete e engjullit
se e tia kish vite qe isha thare
Syte duhet te ishin te krishtianit
se te tijt s'ngjanin me sy njerzish
Tashme gjithcka tanen e mohun
e sot jan mledh qindra njerez
per te gjykuar, nese hija asht apo jo e jotja ...!!

19-07-11


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Tue 19 Jul 2011 - 23:11
Nese vdes.....

Nese vdes, o njerez,
s'du lot e fjalime,
s'du te kem afer kushurinj e farefis
(qe s'me njihnin pa vdekur)
S'du dreka e darka mortore
(ku me shume duket gazi e hareja)
se hija e vdekjes
Nese kerkoni te me lani,
preferoj nji sapun rrobash
e nji peshqir te sqyer prej vitesh
s'du te me shifni fotografite
(te cilat preferoj ti varrosni bashke me mua)
Nese vdes o njerez
kerkoj vec nji gja
mos me lini pa varr.....

athine 19-07-11


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Tue 19 Jul 2011 - 23:54
Ku je ?

Ku je i dashur
u lodha duke te te kerkuar
Zanin , kembanes hua ja mora
Eres krahet ja vodha.
Mendova mos ishe ba vese
tel lulja per te te kerkuar vrapova
e lulja me tha qe s'ishe aty
Vrapova tek yjet
menova mos me ndonji kishe ba shoqni
e per cudi s'ishe as aty
Ku je i dashur ku je?
Zani m'u tha dhe kembana mbeti pa ra
krahet m'u keputen
e era meti boten pa freskue
E tash me doren duke prek token
po endem duke te te kerkuar ne te madhen
bote

athine 20-07-11


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Wed 20 Jul 2011 - 21:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Dy te verber

Jeni vec dy te verber
me te njejtin zemer.
jeni te dy fare vetem
ne nji rruge qe s'ka te marume
Noshta keni ec shume
keni ec aq vite sa c'a viti muaj
as jave sa c'a java dite.
Duke ecur prapritur ju me kujtohet
nji thanje e zhytur e Bibel:
"Kur i verbri i prin te verberit
te dy bien ne grope"
E ju per cudi
keni kohe qe ecni
ne at rruge te pambaruar
pa mendu per at djall grope

20-07-11 dedikohet nji cifti qe adhuroj shume dhe qe luftojne te jene bashke


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 23 Jul 2011 - 23:02
Rastesisht

Me ndodh rastesisht
te buzeqesh
ta shof hanen te merzitun
ta shof yllin me nji cep.
Vetem nganjihere ne gjum
me shket kemba
e rrazohem keq,
cigaren harroj ta pij
e le ne mes,
vetem nganjihere......!!!!!
24-07-11


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sun 21 Aug 2011 - 0:28
sone spo kam shume frymezim


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Mariglen
Mariglen
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : pikturen, pune tattoo!!!!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Athine .......
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/08/2011
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005157990444&ref=t

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sun 21 Aug 2011 - 0:54
je shum fantasike selda je poete me shum frymzim te madh kjo tregon se je artiste ne shpirt dhe si njeri :O te kam xhan shum jam krenar per tyja selda qe je mikja ime
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sun 21 Aug 2011 - 0:55
faleminers marie ......kishe kohe pa lexu shkrime te mijat ske faj


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sun 11 Dec 2011 - 3:34
Me thuj nji perralle
me thuj vec nji fjale
me fol per cdo renkim
qe shpirti te ka brenda
me peshperit anrrat e tua
me ban te hup
ne tregimet e tua
dhe pse mun te jen te rreme
se une jam aty qe ti korigjoj
por
kur cdo gja te shprehesh
me fjale mos harro ta fillosh
nane une do jem vazhdimi jot

10-12-11


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 24 Mar 2012 - 18:25
Ne s'ju pelqen
zani jem
Mos e nigjoni!
....ftyra jeme
mos ma shifni!
Pa art ne dukem
poezit e mija
te tana grisni !
Liberale ne ju duket
jeta jeme
Ju, qe srrini dot
Pa fol
Mos perflisni....
Vec anrrat
Jo
Aty mos hyni
Se....
Mi vrisni!!!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 24 Mar 2012 - 18:28
shume te bukura selda


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Selda dhe frymezimi i saj 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 24 Mar 2012 - 18:30
faleminer's durrsak


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj N
Sponsored content

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi