Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Selda dhe frymezimi i saj

prej Thu 9 Jun 2011 - 21:45
First topic message reminder :

meqe jam anetare e re dhe kam nji frymezim te vogel ...me pelqen te baj poezi bejte dhe menoj ti shperndaj me ju .....dhe leni te lire te bani komente mbi to

Faleminers


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj - Faqe 2 N

Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 24 Mar 2012 - 18:34
Kaq larg njeni - tjetrit
zhytun nga malli
Fatti na ndeshkoj?
Qepallat e lendume nga lotet
U shnderruan ne bartes
te psheretimes se tyne
Edhe keto fati i ndeshkoj?
Cdo qelize e trupit tan fsheh gjithcka temen
ndaj smunem me te harru....
Kur fati te na fale nji dite
dhe te shpejtojme prej ktij
ndeshkimi
do kthehemi perseri ne jete
te clodhun nga largimi
dhe prane njeni- tjetrit !!!!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj - Faqe 2 N
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Sat 24 Mar 2012 - 18:36
Selda dhe frymezimi i saj - Faqe 2 135196


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Selda dhe frymezimi i saj - Faqe 2 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 12 Nov 2012 - 10:57
Agimeve do harrohen telefonat
fjalet qe u thane dikur
do te mbeten grumbuj te pathena
si semafor qe su ndezen kurre.

ne sqepa zogjsh fjalet shtegetojne
si avionet qe reve-debore treten
ngarkuar mbi shpine kryqezime udhesh
qe pellgjeve si epilog i thare do mbeten.
9/11/2012


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj - Faqe 2 N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

prej Mon 12 Nov 2012 - 11:01
nuk asht ma mama jeme e mire
qe triko leshi me thurrte c'do vjeshte
tek me maste shpatullat me pellembe
dhe une lozja me topin e leshte.

te djelat nuk do jene me njisoj
pa te qe na mblidhte ne shtepine e ngrohte
aromen e dashur te buks te bute
nga dora e saj nuk i shijoj me dot.

nuk jane me syte e saj te amel
te paster si dy driteza te vogla mbi kru
qe doren fusnin ne xhepin e perpareses
dhe fshehtaz me nxirrnin nji molle a nji ftua

sa shume gjera jetuam bashk
sa te tjera iken me ujrat dallgezuar
ti tashme ndjek udhen e yjeve
e une mbeta me perqafimin tend munguar.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Selda dhe frymezimi i saj - Faqe 2 N
Sponsored content

default Re: Selda dhe frymezimi i saj

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi