Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Asteroidi kalon pranë Tokës...

prej Wed 29 Jun 2011 - 1:35
Një asteroid me një diametër që mund të llogaritet nga 8 në 18 metër do të kalojë shumë pranë Tokës, duke qenë vetëm 12 mijë kilometër larg nga Antarktida.
Për NASA, ky asteroid, i zbuluar vetëm ditën e mërkurë, nuk prezanton një kërcënim.
Në muajin shkurt një tjetër asteroid kaloi në një distancë prej 5 mijë e 471 kilometrash nga sipërfaqja e tokës.
“Asteroid 2011 MD”, është pagëzuar ai nga NASA dhe i zbuluar vetëm katër ditë më parë nëpërmjet teleskopit Linear, në New Mexico.
Sipas astronomëve objektet e hapura të këtyre dimensioneve (mes 9 dhe 30 metrave) mund të kalojnë pranë Tokës çdo gjashtë vjet.
“2011 MD”,sipas studimeve të kryera, ka një diametër mes 8 dhe 18 metrave dhe mund të themi se është objekti që po kalon më afër tokës që prej nisjes së programit të survejimit të trupave të vegjël yjor


Asteroidi kalon pranë Tokës... 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Asteroidi kalon pranë Tokës... 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Asteroidi kalon pranë Tokës...

prej Wed 29 Jun 2011 - 13:54
nga koktejl diskutimesh vajti ne Astronomi Rolling Eyes


Asteroidi kalon pranë Tokës... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi