Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

default [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Fri 1 Jul 2011 - 18:46
ja nje detyre shume e thjeshte,por shume interesante (: !

1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1-1+1+1x0 = ?


Një ëndërr që ëndërrohet vetëm,mbet vetëm një ëndërr! Një ëndërr që ëndërrohet sëbashku me Ty,është realitet!


..Dhe keshtu ne mes te Athines
Boci i madh Kryegjyqtar
Akuzon te madhin SOKRAT
Anti-Zot
Anti-Fetar!


Filozofja Pergjithmone ne zemren time ! [ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 867101

E ardhmja ime,Lumturia ime,Filozofja ime!
[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 674939

CARPE-DIEM!
[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 248694

B A S K E T B A L L !
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Fri 15 Jul 2011 - 11:06
=0
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Mon 21 May 2012 - 17:00
1+(-2) = ?


Një ëndërr që ëndërrohet vetëm,mbet vetëm një ëndërr! Një ëndërr që ëndërrohet sëbashku me Ty,është realitet!


..Dhe keshtu ne mes te Athines
Boci i madh Kryegjyqtar
Akuzon te madhin SOKRAT
Anti-Zot
Anti-Fetar!


Filozofja Pergjithmone ne zemren time ! [ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 867101

E ardhmja ime,Lumturia ime,Filozofja ime!
[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 674939

CARPE-DIEM!
[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 248694

B A S K E T B A L L !
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Tue 22 May 2012 - 15:51
Filozof shkruajti:1+(-2) = ?

1+(-2) = -1


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 25 Aug 2012 - 14:39
1+1+1=6

?

Mund te perdoren te gjitha veprimet matematikore dhe ne fund te del 6! Detyra eshte shume e thjeshte per ata qe jane apo kane mbaruar dicka nga fakullteti teknike, ose te pakten kane qene pjese e ndonje gare te matematikes.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 25 Aug 2012 - 18:59
Arian shkruajti:1+1+1=6

?

Mund te perdoren te gjitha veprimet matematikore dhe ne fund te del 6! Detyra eshte shume e thjeshte per ata qe jane apo kane mbaruar dicka nga fakullteti teknike, ose te pakten kane qene pjese e ndonje gare te matematikes.

nese lejohet zgjedhja ne kete menyre qe une jam duke mendu atehere :

(1+1+1)!=6 sepse

(3)!=6 dmth

3*2*1=65:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 25 Aug 2012 - 19:44
2+1+5+9=


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 [ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 25 Aug 2012 - 19:48
Durrsaku = 17

- 1/4 * (1/15 + 2/7 : 4/14) - 3.5 *1.9 = ?


/ -- eshte shenja e Thyeses
* -- shenja e shumezimit
. -- shenja e presjes

Kerkoje qe zgjidhjen dhe Spjegimin se si arritet tek zgjidhja :) .

Faleminderit nje ndihme e vogel :

- Kujdes !! Pritet si Rezultat nje numer Negativ :)


[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 705491909
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 25 Aug 2012 - 19:50
nga Durrsaku Today at 19:44

2+1+5+9= 1
shpjegimi 2 njerez mashkull femer ne nje shtrat 5 minuta seks dhe 9 muaj pritje e barabarte me 1 femije


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 [ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 25 Aug 2012 - 20:09
Abdulgafuri shkruajti:
Arian shkruajti:1+1+1=6

?

Mund te perdoren te gjitha veprimet matematikore dhe ne fund te del 6! Detyra eshte shume e thjeshte per ata qe jane apo kane mbaruar dicka nga fakullteti teknike, ose te pakten kane qene pjese e ndonje gare te matematikes.

nese lejohet zgjedhja ne kete menyre qe une jam duke mendu atehere :

(1+1+1)!=6 sepse

(3)!=6 dmth

3*2*1=6


E prisja qe do e zgjidhnit ju, sepse diku kam lexu qe keni mbaruar fakulltetin e elektros nese nuk gabohem, dhe per ju te elektros keto jane shume te thjeshta grrrr

Po vazhdoje me detyra tjera, vetem se keto jane edhe me te lehta:

-Nese une nje kilomter e beje ne kembe per 4 minuta e 30 sekonda, sa kilometra ne ore kam ecur une?

-2 daktilograf i shkruajn 2 faqe per 2 min. Nje daktilogral 1 faqe per sa kohe e shkruan? Dhe sa daktilograf duhen per m'i shkru 18 faqe, per vetem 6 minuta kohe?


Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Mon 27 Aug 2012 - 20:51
[quote="EpiKada"]Durrsaku = 17

- 1/4 * (1/15 + 2/7 : 4/14) - 3.5 *1.9 = ?


-0,25*(0,06 + 0,2 : 0,28 ) - 3.5 * 1.9
-0.25*(0,06+0,7)-6,65
-0.25* 0,7 - 6,65
-0,175-6,65= -6,825- 1/4 * (1/15 + 2/7 : 4/14) - 3.5 *1.9 =-6,825


Një ëndërr që ëndërrohet vetëm,mbet vetëm një ëndërr! Një ëndërr që ëndërrohet sëbashku me Ty,është realitet!


..Dhe keshtu ne mes te Athines
Boci i madh Kryegjyqtar
Akuzon te madhin SOKRAT
Anti-Zot
Anti-Fetar!


Filozofja Pergjithmone ne zemren time ! [ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 867101

E ardhmja ime,Lumturia ime,Filozofja ime!
[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 674939

CARPE-DIEM!
[ ZGJIDH] ==> DETYRE ! 248694

B A S K E T B A L L !
Metush
Metush
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Koder kamez
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/09/2012
https://www.facebook.com/metush.rama.9

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

prej Sat 8 Sep 2012 - 15:51
Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !
1+1=2
2+2=4
2*2=4
√4 =2
√2=1.4421356...
Pse jo = 1 ?
Sponsored content

default Re: [ ZGJIDH] ==> DETYRE !

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi