Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Rilindja mbas vdekjes?

prej Sat 2 Jul 2011 - 15:12
Disa filozof te vjeter kan mendu e kan thane se po sa te vdes njeriu atije , i vdes vetem trupi dhe shpirti i kalon ne nje foshnje qe do te linde, dhe ne qofte se njeriu i vdekur ka qene njeri i mire edhe foshnja do te jete ashtu por nese ka qen i keq ashtu do te linde!

Cfar mendoni ju?


Rilindja mbas vdekjes?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Rilindja mbas vdekjes?

prej Fri 5 Aug 2011 - 23:29
Ne njefare menyre i bie se une po jetoje jeten e dikujt tjeter, njejte siq ai e ka jetu jeten e dikujt tjeter dhe ne kete menyre dikush tjeter do jetoje jeten time. Megjithse jo jeten, por pjeserishte i bie keshtu, nese une jam i keq, atehere me duhet te pajtohem me "fatin" dhe te arsyetohem se " ai person qe kam marrur shpirtin ka qene i keq!"
Cfare rilindje more hiquni perrallave te baba dimrit.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi