Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Filozof
Filozof
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 456
<b>Hobi</b> Hobi : Shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku dielli nuk nxen!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2011

default Filozofia vs Teoria!

prej Fri 8 Jul 2011 - 23:32
Shume filozof kane rrahur debate te medhaja,sa i perket Filozofis dhe Teoris! Ketu kane hasur edhe ne moskuptime,sepse te gjithe filozofet jane kunder Teorise me faktin duke thene se Praktika eshte me e vlefshme se Teoria! Mirepo shume psikolog te tjere thone se " te gjithe ne shkojme nga Teoria ne Praktike".Mirepo nje pjes e madhe e filozofeve,shkojne drejt ne praktike! Sic ishte i madhi SOKRAT!


Një ëndërr që ëndërrohet vetëm,mbet vetëm një ëndërr! Një ëndërr që ëndërrohet sëbashku me Ty,është realitet!


..Dhe keshtu ne mes te Athines
Boci i madh Kryegjyqtar
Akuzon te madhin SOKRAT
Anti-Zot
Anti-Fetar!


Filozofja Pergjithmone ne zemren time ! Filozofia vs Teoria! 867101

E ardhmja ime,Lumturia ime,Filozofja ime!
Filozofia vs Teoria! 674939

CARPE-DIEM!
Filozofia vs Teoria! 248694

B A S K E T B A L L !
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Filozofia vs Teoria!

prej Wed 13 Jul 2011 - 13:11
Si u deshka te bejme praktik kur ne teori jemi Zero !
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi