Shko poshtë
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Fjalori ëndrrave...

prej Sun 10 Jul 2011 - 10:19
First topic message reminder :

A - Fjalori i ëndrrave
A

Adoptimi

Te shikosh ne enderr femijen tuaj te adoptuar ose prindin, tregon qe ju do te keni fat mbi situatat.
Te perfytyroni qe ju dhe te tjeret te jeni duke biresuar nje femije, do te siguroni nje ndryshim pa fat ne shtepine tuaj.

Admirimi

Te perfytyroni qe ju jeni objekt i nje admirimi, tregon qe do te mbani dashurine e shokeve te meparshem, megjithese pozicioni juaj do tju ngreje mbi mjedisin tuaj.

Afrika

Te perfytyroni qe ju jeni ne Afrike te rrethuar nga kafshe te egra, tregon qe do te jeni i shtypur nga kundershtare dhe persona grindavecë.

Agimi

Te veshtrosh agimin e dites ne enderr, shenon zotime te suksesshme. Nese skena eshte e padallushme dhe e çuditshme, ajo mund te nenkuptoje zhgenjim, kur suksesi ne biznes ose dashuri duket i sigurte.

Ajri

Kjo enderr tregon nje gjendje te vjeteruar te gjerave dhe parandjenja jo te mira te enderruesit.
Te perfytyrosh qe thith ajer te nxehte, sugjeron qe do te jeni i/e fluencuar nga nje person i lig qe ju mban te nenshtruar.
Te ndjesh ajrin e ftohte, tregon mosperputhje ne biznesin tuaj dhe ne mardheniet familjare.
Te ndjesh lageshtine e ajrit, nje mallkim i madh do te bjere mbi ju dhe do te permbys dhe mbjelle prespektiven tuaj.

Akademi

Te vizitosh nje akademi ne perfytyrimet tuaja tregon qe ju do te ndjeni keqardhje per mundesite qe ju keni lejuar tju kalojne permes shmangies se pertacise dhe indiferences.
Te mendoni qe ju vete jeni ne nje akademi ju do te gjeni qe ju do te takoni nje disfate te lehte, ju do te merrni njohuri por nuk jeni ne gjendje ti asimiloni dhe perfytyroni ato.
Per nje grua te re ose nje person qe kthehet ne nje shkolle te larte pasi ta kete perfunduar ate, nenkupton qe per kerkesat qe ka bere, perfytyruesi mund te gjeje veten e tij ose te saj te pazot per te vajtur atje.

Akrep (insekt)

Te perfytyrosh nje akrep, paralajmeron qe shoket fallco do te perdorin metoda te reja per te shkaterruar arritjet dhe perfitimet tuaja deri tani.
Nese ju deshironi per ta vrare ate, tregon qe ju do te duroni humbjen nga nje sulm i kundershtareve.

Aksident

Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.
Te perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju jeni i kercenuar me humbjen e jetes.
Per nje aksident qe do te ndodhe do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me te njejten vlere duke ju ndihmuar ne çeshtjen tuaj.

Aktor, Aktore

Te shikoni nje akrobat ne enderr tregon qe gjendja juaj prezente do te jete nje dashamiresi dhe kenaqesi e panderprere.
Te shikosh nje aktore ne fatkeqesi, ju do te kontribuoni me gezim dhe kenaqesi pasurite dhe inteligjencen tuaj per ngritjen e nje shoku nga detyrimet dhe disfatat qe e detyrojne.
Nese e shikoni veten tuaj si nje aktor/e juve do tju duhet te punoni shume dhe kjo pune do te shoqerohet me kenaqesi.
Nese ju enderroni te bini ne dashuri me nje aktor/e,prirja dhe talenti juaj do te jene te lidhur ne aleance me kenaqesite dhe punen e rende te ndershme.
Te shikosh ne enderr nje aktor/e duke vdekur ,fati juaj i mire do te jete i mbuluar me nje fatkeqesi te madhe dhe te pamerituar.
Per nje burre te shoh ne enderr se eshte duke u tallur me nje aktore do te sjelle grindje me gruan e tij ose te dashuren duke i sjell ato me shume merzitje sesa gezim.

Akull

Te perfytyrosh akull, paralajmeron shume fatkeqesi dhe persona qellimkeq qe do te perpiqen qe tju demtojne juve ne punen tuaj me te mire.
Te shikosh akull te fundoset ne nje rryme te ujit te paster tregon qe lumturia juaj do te jete nderprere nga shoke me temperament te semure dhe xheloz.
Te perfytyrosh qe ju ecni ne akull, ju humbisni shume qetesi dhe respekt per gezime.
per nje goce te re te eci mbi akull, eshte nje paralajmerim qe vetem nje vello e holle e fsheh ate nga turpi.
Te shikosh copa akulli ne strehen e shtepise tregon mjerim te thelle, shendeti i semure eshte paralajmeruar.
Te shikosh copa akulli ne gardh tregon qe ju do te vuani fizikisht me menderisht.
Te perfytyrosh qe ju jeni duke ber akull ju do te pesoni nje deshtim ne jeten tuaj nga egoizmi juaj.
Ngrenia e akullit paralajmeron semundje.
Nese ju pini uje me akull, tregon per nje shendet te semure nga shthurja.
Nese ju beni dush ne uje me akull, kenaqesite de te jene nderprere nga nje ngjarje e paparashikuar.
Ftohtesia e akullit mund te jete referenca e gjendjes suaj emocionale.
Nqs simboli eshte nje ajsberg mund te jeni duke fshehur ftohtesine tuaj nensiperfaqe.
Nqs rreshqisni “rrezoheni” ne akull mund te jete nje ndihme e fort per pasigurine tuaj personale.


Akullore

Te shikoni veten tuaj duke ngrene akullore ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje sukses te luumtur ne punet tuaja tashme te marra persiper.
Te shikoni femije rruges duke ngrene akullore tregon qe pasuria dhe lumturia do tju shoqeroje ne shume favore.
Nese akullorja eshte e shkrire kenaqesia juaj do te arrije paqartesi perpara se ajo te jete realizuar..
Explorer


Shkrime: 1089

.


Re: A - Fjalori i ëndrrave
Explorer prej 15/6/2009, 14:58

.Akuzimi

Te perfytyrosh se ju akuzoheni per nje veprim te ulet do te thote qe ju do te grindeni me te tjeret poshte jush dhe dinjiteti juaj do te jete flakur nga nje shkalle e larte qe e keni zoteruar me pare
nese ju jeni i/e akuzuar ju jeni ne rrezik te te qenit fajtor te skandaleve shperdoruese ne nje menyre te lige.

Album

Te perfytyrosh nje album tregon qe ju do te keni sukses dhe shoke te vertete.
Per nje goce te re te shikoje fotografite ne nje album paralajmeron qe ajo do te kete nje te dashur te ri i cili do te jete shum i kendshem per te.

Altar

Te perfytyrosh nje martese do te thote dhimbje per shokun dhe vdekjen e shokut ne moshe te vjeter.
Te perfytyrosh nje altar ne menyre jo te qarte ne enderr paralajmeron ju kunder emerimit te gabuar ne nje detyre te re.
Te perfytyrosh nje prift ne altar tregon grindje dhe gjendje te pakendshme ne brendesite e shtepise tuaj.

Anekdota

Te perfytyrosh tregimin e nje anekdote ne enderr nenkupton qe ju do te preferoni nje miqesi te gezuar dhe ceshtjet tuaja do te provohen te jene aq te paqendrueshme sa edhe vet ju.
Per nje goce te re te degjoje nje anekdote te rrefyer tregon se ajo do te jete ne nje mbremje te gezuar te kerkimit te shoqerise.

Anije

Te perfytyrosh anije tregon beteja te fuqishme me pengesa te pakendshme dhe premtime te udhetimeve defryese.
Nje anije duke u mbytur eshte nje paralajmerim i nje miqesie pa fat ne biznes ose dashuri .

Aparat fotografik

Te perfytyrosh nje aparat fotografik tregon qe ndryshimet do te sjellin mjedis te ri.
Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo eshte duke bere fotografi me nje aparat fotografik paralajmeron qe e ardhmja e saj do te kete shume pakenaqesi dhe nje shok/shoqe do ti jap asaj nje deshperim.

Argjend

Te perfytyrosh argjendin eshte nje paralajmerim kunder varjes teper te madhe nga paraja per lumturi reale dhe kenaqesi.
Te gjesh argjend eshte paralajmerim i gabimeve ndaj te tjereve.
Te perfytyrosh argjendarine, tregon shqetesime dhe deshira te pakenaqeshme.

Arkivol

Kjo enderr eshte e pa fat.
Te perfytyrosh nje arkivol paralajmern humbje shkaterruese dhe nje zgjidhje te mardhenieve me te dashurin/dashuren burrin/gruan tuaj.

Te shikosh nje arkivol te mbuluar me lule ne nje kishe tregon nje martese pa fat.
Per burrat biznesmen ai perfaqeson borxhe, perballimi i te cilave e ben ate te pafuqishem per ti shmangur.

Per te rinjte tregon nje bashkim te palumtur dhe vdekjen e ndonjerit prej te dashurve.

Te perfytyrosh qe ju jeni ulur prane nje arkivoli ne makinen furnerale tregon deshperim, por nuk eshte nje semundje fatale per ju ose per nje person te lidhur ngusht me ty.
Grindjet me seksin e kundert jane treguar gjithashtu ne kete enderr.

Juve do tju vrase ndergjegja per sjelljen tuaj kundrejt nje shoku/shoqeje.
Të jesh në një tabut: thirrje ne nje transformim te mbrendshem .

Arome

Per nje goce te re perfytyrimi ne enderr i nje arome te mire tregon qe ajo do te jete marrese e nje kenaqesie ose dhurate.

Arra

Te perfytyrosh te mbledhesh arra,paralajmeron inisiativa te suksesshme dhe shume favore ne dashuri.
Ti hash arrat ne enderr tregon qe mbremja do tju ndihmoje juve ne arritjen e ndonje kenaqesie te deshiruar.
Per nje goce te re te perfytyroje arra tregon qe fati i saj do te jete ne lartesi te lumtura.

Ashensor

Te perfytyrosh te ngjitesh me nje ashensor tregon qe ju do te ngriheni drejt nje pozicioni te lart dhe pasurise,por nese ju zbrisni me nje ashensor nje nga fatkeqsite do te sulet tek ju dhe do tju dekurajoje.
Nese ju shikoni nje ashensor qe ulet poshte dhe mendon se ju ka lene ju do ti shpetoni me veshtiresi zhgenjimeve te zotimeve tuaja.
Te shikosh nje duke qendruar paralajmeron nje kercenim per rrezik per ju.

Automobil

Te perfytyroni se ju jeni duke ngare nje automobil tregon qe ju do te jeni parreshtur ne kushte te kenaqeshme dhe do te beni nje ndryshim ne jeten tuaj.
Nese nje automobil shkaterrohet bashke me ju gezimi i kenaqesise nuk do te jete ne nivelin qe ju keni deshiruar.

Avokat

Te perfytyrosh qe ju po mbronii nje ceshtje tregon qe ju do te jeni plot besim ne interesat tuaja dhe do te perpiqeni per tu marre vazhdimisht me njerezit meqe interesat tuaja e shkaktojne ate dhe do te jeni besnik ne premtimet tuaja ndaj shokeve/shoqeve.
Per nje goce te perfytyroje qe ajo eshte e lidhur ne nje menyre me nje avokat paralajmeron qe ajo do te kryeje pa dashje disa pakujdesi te cilat do te bejne ate objekt te kritikave poshteruese ndaj jush.

Ne akte “ne veprim”

Aktet ose duke vepruar mund te perfshin disa pretendime dhe enderra mund t’iu tregoj juve qe te jeni vetvetja..
E
.


Edituar për herë të fundit nga Esmira në Tue 7 Feb 2012 - 14:23, edituar 1 herë gjithsej


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.

avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Fri 12 Aug 2011 - 11:44
Artemis shkruajti:lakurqesia esht siklet do ndjehesh i semure por qe mbulohesh me pas kur te shikon dikush do te thote qe megjithse e vuan dicka shume brenda teje sdo te lesh te tjeret te kuptojne per kete e te vuajne e ata e mundohesh ta mbulosh e mos e shikojne ate gje ne ty,kaq di une kaq them e ak kujdes si me drejtohesh here tjeter ore djal
pse mi u ofendove ti


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
infodua
infodua
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/08/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:14
Me Fal Por Nuk Besoj se ju kam Ofenduar por megjithate Me Falni nese e kam Bere Pa Dashje
infodua
infodua
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/08/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:22
A mund te tregoni persa i perket nje lloj enderre? Dikush Ka Pare Shtepine time ne Enderr Por jo Aq Sa Eshte Ne Te vertete 1 Kateshe por e ka pare me shume se 3 kateshe qe dukej si pallat. po perveq kesaj ka pare se shtepia ime kishte shume anetare dhe ishte e rrethuar nga uji. Ne Kete enderr eshte pare po ashtu se kishte njerez qe ziheshin dhe donin te shembnin shtepine time.

Flm per gadishmerine qe keni treguar per te me ndihmuar me aq sa keni mundesi dhe dijeni. Flm
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:25
infodua shkruajti:Me Fal Por Nuk Besoj se ju kam Ofenduar por megjithate Me Falni nese e kam Bere Pa Dashje

jo jo sbehet fjale per ju persa i perket ofendimit pa merak,endrra qe thoni me siper ka shume kuptime e duhen hollesira te tjera e ne sjemi te atij profesioni asnjeri ketu skemi ndonje parashikues te endrrave ndaj themi aq sa kemi degjuar gjithmon yllo perderisa esht nje teme e cila po ju intereson shume


Fjalori ëndrrave... - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
infodua
infodua
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/08/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Sat 13 Aug 2011 - 0:00
Flm Artemis :)
Mendova ju kam Ofenduar Pa Dashje :) FLm
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Sat 13 Aug 2011 - 0:20
po une qe shikoj anrra dhe nuk i maj men ca bahet a thu me dalin per keq ?


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Fjalori ëndrrave... - Faqe 2 N
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Sat 13 Aug 2011 - 18:14
pash prap inen ne enderr, si shpjegohet kjo


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonim
Anonim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/07/2013

default plz pergjigje

prej Mon 29 Jul 2013 - 22:55
nje shoqe ime pa ne ender kishte par mua sikur ajo po vinte te me puthte ne buz por ndryshoj mendje plz ca kuptimi ka kukuku 
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Mon 29 Jul 2013 - 22:57
kush ta tregoi enderren ???????????
Anonim
Anonim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/07/2013

default Re: Fjalori ëndrrave...

prej Tue 30 Jul 2013 - 0:21
ajo vet
Sponsored content

default Re: Fjalori ëndrrave...

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi