Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 21:15
A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? Typing%20customer%20service
Ketu ne forumin tone, Engjujt Shqiptare,si ne jeten e perditeshme te realitetit kemi krijuar nje bote tonen me simpatira e antipatira,kuptohet ne mynyre virtuale, ...pyetja ime eshte -a ju shqeteson,ose ju ''vret'' virtualiteti njelloj si realiteti?

...Edhe pasi mbyllni PC_ne,a mendoni me per ato qe keni shkruar e thene ketu,dikujt i keni bere xhelozhe e ''falur dashuri'' e dikujt tjeter i keni dhene ''pergjigjen e merituar''?.


A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 21:45
Aij qe jam ne boten reale mundohem te jem edhe ne virtualitet !
Kuptohet jo gjithqka me shqetson si ne realitet, hy te relaksohem te ndaj mendime me tjeret te bisedoj me tjeret ne nje distance duke mos me len gjurme si ne realitet.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 21:53
pak a shume


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 21:57
te lumt maksi doli e njeri qe thot te verteten
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 22:03
deri diku po me shqeteson,them rreth debateve e konfliktet qe mund te kem me nje x person menyra se si rrjedhin gjerat e mendimet e tyre rreth debatit te parashtruar,shpesh here e kap veten duke menduar nje diskutim ne forum e duke u munduar te kuptoj cka dashur te thote pala tjeter qe kemi debatuar kaq por jo te me behet fiksim e mos mendoj fare per realitetin tim


A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 23:14
po ta marresh ne % asht 50% sepse nryshe po te mos na shqetesonte sdo ishim ktu , sdo menomin te hynim ktu , te flitnim me shoqnin ktu , te zehena ktu ...pra asht ba nji jete e dyte dum sdum


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? N
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Tue 12 Jul 2011 - 23:39
edhe mua pak a shume
avatar
Misteriozi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 276
<b>Hobi</b> Hobi : Me nis me permend hobbyn tim ranohet faqja ma trusni kick hehe
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Aty ku zemra fillon te buzqesh e un ne endrrat e mia te ndihem se jam Mbret
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/07/2011
https://www.youtube.com/user/Angelinos84?feature=mhee

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Wed 13 Jul 2011 - 8:25
Asishne ksishne haha pak po veq ne mas te vockeeeeeel A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? 570652


Wenn man einen Menschen bessern will, muss man ihn erst einmal respektieren
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 12:34
mbase jo 100% si realiteti , por pjeserisht po , ndikon
perderisa mua ky ambjent me ben te ndihem mir , fal gallatave , komenteve , shakarave ....besoj se do me bente te ndjehesha keq nga ndonje keqkuptim , apo gjera te kti tipi...
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 12:36
i kam lene hapesiren e vet dhe nuk i ngatarroj pra nuk me shqeteson fare


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 12:36
Normal qe dhe sjell shqetsime ashtu si dhe gezime te qeshura e gallata ...Ka dhe merzitje shqetsime acarrime esht e ndrthur ne kto gjera dhe pse quhet thjesht virtualitet por qe esht ber pjes e jetes ton ..Duam sduam Very Happy


A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 12:44
Aq bosh realiteti sa te me shqetesoje realiteti???A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...? 4053947266
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 14:07
Jo ,jan dy bota krejt ndryshe per mua,n'varet nga personat sa ja lelojn vetes te lidhet me virtualitetin dhe i merr si shqetsim e shkrimet zenkat ,qe behenne forum.

Shqetsohemn atehere kur e di se ai/ajo qe me njeh dhe kam shoqeri aqe te madhe me te qe se dalloj dot nga shoqeria ime reale ,ndryshe per tjert jo..thjesht i min pran nje pc dhe s'ka shum ndikim fjalet shkrimet e dikujt qe se njoh dhe s'me njeh.

Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 14:11
varet ka raste qe po dhe ka raste qe jo


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Thu 16 Feb 2012 - 15:07
Nuk do thoja qe sikurse realiteti ashtu edhe virtualiteti me shqeteson,,,jo por ne raste kur kam miqe ne virtualitet dhe qe i shoh qe jane te shqetesuar apo te lumtur i perkrahi dhe ndiej njefare shqetesi per ata.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
zog
zog
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 162
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne t'arushës
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/12/2011

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Sat 25 Feb 2012 - 12:54
esht e llogjikshme ,

sepse ne thelb vet virtualiteti esht nje realitet qe jetojm e perjtojm . pse duhet te kete ndryshim ?

kjo do te thote qe jemi njerez me personalitete te ndryshme . edhe ai ose ajo qe mendojn se tallin bythen , kur vijn shkruajn nje pik e emocioni e e derdhin mbi tastiere .

Kollaj te shkruash dy rreshta...
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Sat 25 Feb 2012 - 13:08
Interesante kjo tema!!!
Eshte e sigurt qe nuk eshte njelloj si realiteti, dhe me shume pak njerez arrijme te shprehemi tamam sic duam dhe ne jeten virtuale. Ka shume raste qe njerezit e ndryshojne shume karakterin e tyre ne jeten virtuale , nxjerrin ne pah ato qe nuk i kane me te vertete.
Por ka dhe nga ata qe jane plotesisht vetvetja edhe ne virtualitet.Ne fakt virtualiteti eshte thike me dy presa. Per njerezit qe kane jete sociale dhe respekt per veten virtualiteti mund te jete nje kalim kohe i kendshem, ndonjehere shaka ndonjehere me seriozisht por ata ne boten virtuale do te ruajne personalitetin qe kane ne ate reale. ndersa per njerez qe nuk kane arritur te gjejne vetveten ne realitet, ose njerez qe duan te jene dikush tjeter dhe jo vetvetja, virtualiteti mund te kthehet ne obsesion, dhe aty paraqiten si njeri tjeter e jo si vetja, si nje person me i shkathet, me seksi, me i/e zgjuar, me talles etj. dhe eshte e lehte qe personat e kategorise se dyte te krijojne probleme, te abuzojne apo tallen me te tjeret virtualisht duke bere ate qe smund te bejne ne jeten reale (me pak ndryshime te vogla).Personalish ,nuk me shqeteson shume mbylla pc dhe cdo gje ngelet aty ,pa e sjellur ne jeten time reale ...Eshte shume e shkurter jeta ta permbush me gjera te kota ,sepse forumi per mua eshte argetim ,keshtu e kam karaketrizuar ...


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Mirsa
Mirsa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 137
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/07/2013

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

prej Fri 14 Mar 2014 - 13:19
Me realitetin merrem vetem .
Sponsored content

default Re: A ju shqeteson virtualiteti njelloi si realiteti...?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi