Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!!

prej Thu 11 Feb 2010 - 20:02
Message reputation : 100% (1 vote)
ne te metat e shoqerise shqipetare desha te permendja monedhen shqipetare qe e gjithe shqiperia e perdor si lek te reja dhe te vjetra!!
ne 2001UE nderroi monedhen e vet nga lira, franka marka etj ne euro dhe qe te gjithe keto shtete i jane pershtatur me se miri menyres se aresyetimit mbi monedhen e re bile dhe llogarine e bejne gjithmone ne bazen e monedhes se re tashme!!
po historia e lekut tone qe kur ka dale i ri apo i vjeter!!??..
s'mbahet mend qe kur dhe akoma perdorim shprehjen 500 leke te reja dhe 5000leke te vjetra kur ne kartmonedhe eshte shenuar thjesht 500!!!
njehere nje i huaj me kerkoi kursin e kembimit te lekut me euron dhe une i thashe 1200 leke per 1€!!.. ai u habit dhe me tha qe nuk e mendonte kaq te zhvleresuar monedhen tone une pastaj u rikorrigjova dhe i bera nje lemsh ne koke atij mbi historine e monedhes shqipetare sa ai arriti te me thoshte se shoqeria shqipetare ka nevoje per nje integrim akoma ma te madh!!! MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! Icon_twisted MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! Icon_evil MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! Icon_exclaim MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! Icon_exclaim MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! Icon_exclaim MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! Icon_exclaim tung..... vazhdon!!!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!!

prej Fri 9 Jun 2017 - 14:07
...edhe une e shoh si nje tallje shprehjen "e re" / "e vjeter", kjo tregon se sa seriozitet kane ata qe na Udheheqin per te perparuar vendin!

-C'eshte kjo "e re" / "e vjeter"?!
-Kur thua 1000 lek atehere ke 1000 lek dhe jo 10 000 lek.

...por kjo tregon se sa pak vlere dhe rendesi i japin peshes se fjales!

-Dhe kush, Shqiptari, qe Shqiptari njihet per Besen e tij!

..."duan te fshehin nenvleresimin", ndaj e bejne "maskarenjte".


MONEDHA SHQIPETARE NE INTEGRIMIN E SHOQERISE SHQIPETARE!!! 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi