Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 26 Jul 2011 - 0:18
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 1235407739_1092_FT140283_shkodra

mirsevini ne sofren tone .......Nji sofer me tradita dhe me kulture te vecante dhe me nji humor te mrekullueshem


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 N

avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Mon 4 Feb 2013 - 17:53
Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 59345_462583460443747_2074652908_n
KATILI
KATILI
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 31
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 12 Feb 2013 - 2:25
Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 Tava_e_krapit

A ka sofer ne shkoder pa TAV KRAPIT!!!

ska gja se e pruna buken me vedi


Only one thing has to change for us to know happiness in our lives:
where we focus our attention.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 12 Feb 2013 - 11:21
mirserdhe Katil...mir ja bane per buken me vedi.... grrrr


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 N
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 12 Feb 2013 - 11:45
Pershenddetje shkodrane sii je sot?


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 12 Feb 2013 - 12:11
mirserdhe maks......hala me grip jam


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Mar 2013 - 14:38
Mall per Shkodren

Nji mall i lagesht
si loti jot.
Nji mall i ambel
si lulja e blinit.
Nji mall si Jaret
qe kendoj sot.
Per ty moj Loce
ne shpirt me bini.

Per njata lule,
njata oborre,
mbushe me arome
e gjithfare ngjyrash.
Per njata kange
t'ambla e gazmore.
Per njat'buzqeshje
sysh e fetyrash.

Per njat' humor,
qe t'letson hallin,
nji zjarm n'krahnor
po ma shton mallin. (Pier Kolond)

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 166762_566831260002084_377552916_n
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 3 Mar 2013 - 1:37
Nje pershendetje te veqant per shkodrant me zemer me nje poezi

NOSTALGJI

Shkoder qytet i bekuar
Sa keq te ka qelluar
Te tjeret kaleruar
Ti mbajn yzengjite

Qytet mijra vjecar
S’mbahet mend fillimi
Kurr s’ke qene yzmeqar
I qarte dallimi.

Teuta Bardhyl e te tjere
Themeluan qytetin e vjeter
Te falem kala e lashte
Je prane si te kam dashte

Ne shekuj kalaja e Rozafes
Askush s’mundi ta shembi
Krenare mes Drinit e Bunes
Me gjithcka zemra te dhembi.

Te dhembi por s’pushoi
Mbi armiq triumfoi
S’mund te ndodhte ndryshe
Prane gjithnje me kishe.

Radhë gjenden neper botë
Fusha e lumej te plotë
Kështjella, male, gershetuar
Bukur zoti i ka stolisur

Me mire në pyll se në qytet
Ështe edhe me keq se ai vaj medet
Dhe pylli ka nji fare rregulli
Qytetit i ka plase delli.

S’merret vesh kush eshte tregtari
Më shume tavolina se dyqane
Gjithkush shet kudo ne cdo anë
S’dime kush eshte prodhimtari

Mbetjet e Europes
I vijne per shtat gropes
Makina andej kendej
Kambsor do kalosh mandej

U ndez semafori
Shpejt dreqi e mori
Drita jeshile u ndez
Po i bie mes per mes.

Si në radhë te qumshtit
Dua te kaloj trotuarit
Radha ish vetem ne mëngjes
Tani radha mu ba ves.

Unaza thone ka fillue
Por akoma s’ka mbarue
Kur ajo te perfundoje
Radha jote do mbaroje

Jete tjeter ka fillue
As je shofer as tregtar
Nuk je as mergimtar
Je mes tyre kalimtar

Pjese e jetes ato u bene
Turbullire çeshte kjo xhame
Urojme te jete e perkoheshme
Do kemi prodhime të bollshme

Duke u marrë me prodhim
Shum do të kene gëzim
Tregtar shofer mërgimtar
Do kthehen ne prodhimtar

Rruget e anët do zgjerohen
Kalimtaret me s’do presin
S’eshte e thene te përgjërohen
Gjithnje deri sa te vdesin

Te bejme jete normale
Me rregull e qetësi
Jo pune sezonale
Çdo gjë me maturi

Do kthehemi ne vatrat tona
Jane troje shekullore
S’ka se si matane bota
Te kete troje me pjellore

Keshtu thote emigranti:
‘Mendoj perhere te kthehem
S’do mbetem ngahere i shkreti
I mkamun zotni do behem

Ta shikoj Shkodren e stolisur
Te bukur e te kendshme
bukur punën e ujdisur
Pa shokim si mrame e parmrame’


Dy të dashuruar janë si qepallat e poshtme dhe të sipërme. Takohen shpesh sepse ju mungon njëra-tjetra dhe kur janë bashkë, nuk e shohin botën përreth...!
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 3 Mar 2013 - 17:18
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 3 Mar 2013 - 17:24
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 3 Mar 2013 - 18:53
pershendetje SHkodrone ,,
kush pret ketu ?????
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 7 Mar 2013 - 14:42
Tironci shkruajti:pershendetje SHkodrone ,,
kush pret ketu ?????

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 Welcome
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 7 Mar 2013 - 14:44
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 7 Mar 2013 - 14:49
Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 Rozafa+Castle+-+Shkoder+-+Albania-68
Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 Mosque-of-shkoderSofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 Qender-bisnesi-sheshi-lgurakuqi-shkoder-foto-pt
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Fri 19 Apr 2013 - 15:56
TRASHEGIMI... (Martin Camaj)

Katundi arbresh kaluer
mbi qafën e bjeshkës
shklet majën e humnerës
Shum ujë në lum
veshi i shkambit ushton.

Dheu më vren me synin e plakës
njiqindvjeçare
"Nanëmadhe, po shkon:
çka don me vehte të merrsh
në kodrinë, nën qeparisa?"
"Hijen e tire, bir!"

Dimën. Në ferrën e murrizit
la delja tri fjolla leshi.
Tri fjalë më la tezja arbreshe
te dheu i eshtnave tonë.

Fjalët e gjuhës seme - nji
udhtimë e gjatë e gjatë në kohë,
nji ushtimë e gjatë e gjatë
ndër veshë.
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Fri 19 Apr 2013 - 21:25


Dy të dashuruar janë si qepallat e poshtme dhe të sipërme. Takohen shpesh sepse ju mungon njëra-tjetra dhe kur janë bashkë, nuk e shohin botën përreth...!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 20 Apr 2013 - 18:19
oh moj sofer
ku na mlodhe
ne lagjen e engjujve
kangs ja more.....
*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini - Faqe 2 N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 21 Apr 2013 - 20:00
Sponsored content

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi