Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

Eshte arsimi tregues definitiv per perzgjedhjen e partnerit ?

11 - 41%
16 - 59%
 
Totali i votave: 27
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 30 Jul 2011 - 0:40
"Ai nuk ka shkolle! Si mund ta zgjedh une ate? Si mund te rri me dike qe eshte nen nivelin tim?" Nuk e di nqs i keni digjuar keto fjale por ka plot raste qe nje femer/ mashkull nuk pranon te ketr lidhje me dike qe s'ka te njejten pergatitje sa te tijen.

Tani ka 2 ane medaljeje sepse jo gjithmone shkolla te ben njeri dhe te meson dhe po ashtu une personalish njoh njerez qe s'kane ndonje arsimim te madh por jane sume te afte dhe te sukseshem.


Duhej te ndikoje arsimi ne nje lidhje ?
Aq kohe sa e do....dhe kuptohesh me te ....duhet ta gjykosh faktin e arsimimit te tij ?
Ju si do vepronit? Cfare mendimi keni mbi kete ceshtje?!
Ai/ajo nuk ka shkolle ! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 4 Aug 2011 - 13:22
Mendoj qe nuk do arrija te pershtatesha me dike qe nuk ka shkoll, pak i vrazhd ne kete shkrim, por nese ndalemi e i analizojm vetem pak gjerat, del me ndryshe.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 4 Aug 2011 - 13:59
ne fakt esht dicka qe dallohet shume ne shoqerine Shqiptare gjithmon kur njera pale ka shkoll e do e partnerin/en te till sepse ne te kunderten quhet nje nivel me i ulet e bejne krahasime jo te kendshme mes tyre por per mua nuk luan e aq rol


Ai/ajo nuk ka shkolle ! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 4 Aug 2011 - 14:07
Ana, nuk po me dukesh aspak reale ne kete shkrim !
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 4 Aug 2011 - 14:09
me thuaj ku sju duka reale e pse Dr,Dugi qe te kthej pergjigjen e une,sepse sipas shkrimit nuk esht thjesht nje mendimi im por ajo qe vete jeta e rrethanat kan treguar deri me sot te ndodh.


Ai/ajo nuk ka shkolle ! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 4 Aug 2011 - 14:10
Nuk mendoj qe kishe me kriju lidhje me dike qe nuk eshte i rengut tend pra, qe nuk ka te kryer nje shkollim ne kete rast. Ka shume faktor qe ndikojn per te mos len nje gje te till.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 4 Aug 2011 - 14:13
kush ju tha se une jam i rengut te shkolluarve edhe pse nje gjimnaz kam mbaru as universitete asgje me shume,thash se per mua nuk luan shume rol se ka njerez me shkoll e nje fare kulture po ka gjithashtu njerez qe bejne shkollen vec per nje diplome e jan nje hic si sjellje e kapacitet ndaj dhe ne kete rast varet nga vete personi cfare te jep te kuptosh ne karakterin e tij sesa shkollimi


Ai/ajo nuk ka shkolle ! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:03
Per cudi asnjehere deri me sot nuk e kam ndjere veten inferiore perpara asnje femre te shkolluar. Me ka rastise te flase ne boten virtuale (sikurse ketu) me femra te ndryshme: te zgjuara, te shkolluara, bile edhe ne tavoline (sy me sy), por asnjehere nuk i kam dhene hapsire askujt qe ta mendoje veten me te edukuar, me te civilizuar, apo edhe me te zgjuar!!! Edhe sot, edhe neser njejte, nuk e kam ate frike...Megjithse behem i sincert ne gjitha rastet e u them se s'kam asnje diplom, e marrin me shaka dhe nuk e besojne!

Dugi, e ke shume gabim ketu, jo pse dua ta mbroje veten ne njefare menyre, por po te flase me fakte. E gjitha qendrone tek menyra se si e vlersojme, duam nje njeri.
"Diplomat jo gjithnje shkojne paralel me dijen, por fatkeqesishte populli nuk e di kete gje". Me pelqen kjo thenje, por edhe me shume me pelqen kur e mendoj kush e ka thene...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:10
shkolla behat te mbrosh dicka qe ne nje te ardhme te bash nji pune ...por jo se te jep kulture dhe inteligjence perpara njerzve qe do hasim ne jeten e perditshme .....ka njerz pa shkolle por qe me zgjuarsine qe kan te bajne te mos largohesh prej tyne ka dhe e kunderta qe ka njerz me shkolle qe asht gjynah te harxhosh frymen me to....dhe asnjihere se kam mat njeriun qe kam pas perballe si ne jeten rreale si ne ate virtuale me diplloma se asht shume e thjesht nji cope leter asht e cila shume thjeshte dhe fallcifikohet


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai/ajo nuk ka shkolle ! N
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:19
Arjani shkruajti:Per cudi asnjehere deri me sot nuk e kam ndjere veten inferiore perpara asnje femre te shkolluar. Me ka rastise te flase ne boten virtuale (sikurse ketu) me femra te ndryshme: te zgjuara, te shkolluara, bile edhe ne tavoline (sy me sy), por asnjehere nuk i kam dhene hapsire askujt qe ta mendoje veten me te edukuar, me te civilizuar, apo edhe me te zgjuar!!! Edhe sot, edhe neser njejte, nuk e kam ate frike...Megjithse behem i sincert ne gjitha rastet e u them se s'kam asnje diplom, e marrin me shaka dhe nuk e besojne!

Dugi, e ke shume gabim ketu, jo pse dua ta mbroje veten ne njefare menyre, por po te flase me fakte. E gjitha qendrone tek menyra se si e vlersojme, duam nje njeri.
"Diplomat jo gjithnje shkojne paralel me dijen, por fatkeqesishte populli nuk e di kete gje". Me pelqen kjo thenje, por edhe me shume me pelqen kur e mendoj kush e ka thene...

Arjani !

Cdo rregull poashtu cdo dogm apo cdo teori ka perjashtime, jo gjithmon mbetet IN, me kete desha te them qe nese analizojm siperfaqen del qe ka ndryshim ne mes te shkolluarve dhe jo te shkolluarve nuk them qe te gjithe te pashkolluarat jane Inferiore ose te patiduna ne asnje menyre, por per nje gje jam i sigurt se jane me te shumta rastet qe te pashkolluarat te mbesin me mbrapa ne shumicen e lemive sesa nje e shkolluar. Por nuk perjashtohet mundesia qe dhe nje e shkolluar qe per disa lemi ose momente te duket me e pashkolluar sesa nje e pashkolluar.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:23
Tani ke dhene nje s'qarim te pakten, ne krahasim me shkrimin e me parshem...Megjithate prap nuk pajtohem me mendimin tend. Nese do arsyet, atehere mund te zgjerohemi me shume ne kete tem.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:26
Si te duash ti Arjani per mu nuk eshte problem mund te zgjerohemi mund edhe te mos zgjerohim, zgjidh ti.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:34
Po zgjerohemi pak.

Ju me sa kuptova jeni i shkolluar, dmth keni ndonje diplom apo? Atehere, perkunder kesaj, gjithashtu kuptoje se u ka ndodh qe ne ndonje rast ta ndjeni veten me inferior perpara ndonje femre te shkolluar me shume se ju! Pse?
Apo, gjithashtu kuptova se u ka ndodh qe ndonje femer, megjithse mund t'u kete pelqyer, per hire te mos shkollimit te saj te duhur, ju e keni pare ate me inferioritet, dmth me posht se ju, dhe as qe jeni ndal me mendu veten me ate ne te ardhmen! Pse?

Ne te dyja pyetjet po te jap nje pergjigje une, e me pas mund te jepni edhe ju. Sepse, ju jeni nisur nga parimi i borgjezeve...Dhe une kam qene dhe jam kunder borgjezeve, prandaj edhe njerezit shpesh here me ngaterrojne me etiketojne si komunist!
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:52
Message reputation : 100% (1 vote)
E keqja eshte se paragjykimi ka linde para neshe,.e gjejme te gatshem qe tek materniteti,..mesa duket,tip virusi dikushe e ka shume dikushe pake,.por realishte te gjithe vuajme nga pake nga kjo moster mendimi.
Duhet te dime te ndajm ambicjet personale dhe ato cfare pretendojme nga te tjeret.
Tek ambicjet e mija munde te perdore dhe gjykimin e thelle ndaje vetes per tu permirsuar apo per te arritur dicka me shume ,,ose ate qe deshiroj.
Por ama ndaj tjetrit nuk me linde kjo e drejt,.te specifikoj shkollen si kriter ne nje njohje parteneritet,dashurie apo shoqeri,..do ishte nje shkalle e madhe injorance nga ana ime,..bashke me hipokrizi paragjykim e egoizem.
Njeriun e ben jeta llogjika,inteligjenca dhe forma se sa kreativ eshte ai ne vetevete per tu kapur per te ecur ne jete per tu pershtatur ne situata te ndryshme jetesore,..ketu nise ajo qe na afron ose largon sipase deshirave dhe pereferencave me dike apo me nje person.
Si munde te ve kriter nje dipllome te flliqur qe ndoshta personi ne fjale e ka marre me lek,.apo ja ka paguar babi sepse punon ne dogane,.apo e ka marre me mik,.dhe perveq dipllomes laj thaj nuk afron asgje te thekur ku une munde te hedhe shikim mbi formimin shpertegjersin dhe miresin etij.
Diplloma eshte dicka personale qe jep mundesin individit deri ne nje fare shkalle te punesohet ,te kete mundesi te marre nje leke nepermjet dijeve,.qe ai ka marre ne shkolle apo ne nje fushe te caktuar,por kurre se si kjo smunde te te beje njeri,..apo njerzore apo me bote te gjere..apo filozof apo shkrimtar e ku di une,.
Mos harroni gjenite nuk kane linde nga prduktiviteti i universiteteve as i labartoreve te tyre.
Eshte veshtir te jeshe njeri dhe kete e kuptojme vetem kur jemi perballe situatave me interes,.apo aty ku kemi frike se paragjykohemi,.besoj qe shkalla me e larte e nje njeriu eshte atehere kur ai nuk ka frike nga ajo qe e rrethone,.nuk ka komplekse kundrejt askujte qe ka afer,.personaliteti i njeriut eshte tersia e bashkveprimeve dhe parimeve me baza te gjera dhe te shendosha njerzore,..sigurishte keto pasurohen me dijen dhe vitet e jetes,..por mbi te gjitha qe ky personalitet te filloj te jete i shendeshem.."duhet te mesoje mos te pargjykoj dhe mos te veje kushte kundrejt tjetri.."Ta vlersoj tjetrin jo nepermjet notave copy paste,..por nepermjet notave te sakrificave te perpjekjeve dhe te arritjeve individuale,..qe ai afron per veten ,.per ty..dhe per shoqerin ne teresi.Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 12 Aug 2011 - 23:54
Nuk jam i diplomuar, jam ne rrugen e diplomimit. Asiher nuk e kam ndi veten inferior para gjinis se kundert, e mos te flasim qe me ka bre per brenda nese kam taku nje femer me te shkolluar se une, per nje gje te till e kam komplimentu besa edhe doren ja kisha dhen.
Ne pytjen e dyte edhe pse nuk ju kuptova mire do te shkruaj ashtu si une kuptova. Me sa me kujtohet une kam cek qe nuk dote mund te pershtatesha me nje te pashkolluar( ketu kam fut shumicen pa bere perjashtime), por nuk kam then qe nuk mund te pershtatem me nje femer e cila ka grada me te ulta se une ne shkence apo eshte ne drejtime koti( e them kete se ka dhe drejtime koti ne Fakultet, pa desh te fyje ata apo ato qe stuiojn ne keto drejtime).

Po e potencoj edhe njeher mendoj qe nuk do te mund te pershtatesha me nje te pashkolluar( flas ne gjenerale). Mendoj qe shkollim nese ki pas baze per sjellje te mire, virtyte te mira, kete vetem sa shkon duke ta thellu e asesi duke ta zbeh, ama duhet dite qe shkolla njeri nuk arrin te ben.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 0:44
Dugi, si do qofte mendimet e tua tingellojne borgjezi....Apo duhet te beje nje s'qarim me te gjere se ne c'kuptim e perdore fjalen "borgjezi"? Dhe perderisa mendimet tua kane keta tinguj, une s'mund te pajtohemi assesi me ty, apo me cdo njeri te gjalle ne kete toke. Jam kunder, jam nga ata qe dua ta zhduk njehere e mire kete fenomen, jam nga ata qe mbi gjitha e vlersoje njeriun ne baze te menyres se si me ndegjon, se si flet, cka flet, si interesohet, per cka interesohet, cka pyet e cka pergjigjet, sa e njeh boten njerezore se bashku me gjerat qe e rrethojne dhe ka te beje nga mengjesi deri ne mbremje. Dhe JO, ASSESI, ne baze te pozites se saj ne shoqeri, shkollimit, lloin e shkolles, vendin e shkolles, familjes, statusin e saj ne familje etj etj.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 0:57
Arjani !

Si duket nuk po arrin te me lexosh si duhet, ose ose as une ty nuk po arri te te lexoj si duhet. E kuptoj termin Borgjez, nuk i takoj ati ranku.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 1:07
Atehere pse i sheh gjerat vetem nga njeri kend? Bile nga kendi i gabuar!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 1:09
Arjani shkruajti:Atehere pse i sheh gjerat vetem nga njeri kend? Bile nga kendi i gabuar!

Nese per ty duket i gabuar nuk do te thot qe dhe une e shoh ashtu.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 1:16
Po per kendin te cilin po flasim eshte i gabuar dhe i demshem shume per shoqerin. Paramendo (sipas juve) te kete martesa vetem duke bere ekujliber ne shkolle, atehere nga kjo kuptoje se ju jeni ithtar i ndarjes se shoqeris doemos ne dy grupe; ne ato te shkolluar dhe te pa shkolluar. Sepse, sipas teoris tuaj, perderisa nje mashkull apo femer e shkolluar nuk gjen gjuhe te perbashket me nje te pa shkolluar, atehere keto\ta fundit gjithnje duhet te martohen me po ato\ata, te pa shkolluar dhe ne kete menyre shkojme drejte....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 1:45
me pelqeu shume shkrimi nga Shqiptarja dhe jam shume dakort me te..


Ai/ajo nuk ka shkolle ! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 13 Aug 2011 - 1:57
Arjani shkruajti:Po per kendin te cilin po flasim eshte i gabuar dhe i demshem shume per shoqerin. Paramendo (sipas juve) te kete martesa vetem duke bere ekujliber ne shkolle, atehere nga kjo kuptoje se ju jeni ithtar i ndarjes se shoqeris doemos ne dy grupe; ne ato te shkolluar dhe te pa shkolluar. Sepse, sipas teoris tuaj, perderisa nje mashkull apo femer e shkolluar nuk gjen gjuhe te perbashket me nje te pa shkolluar, atehere keto\ta fundit gjithnje duhet te martohen me po ato\ata, te pa shkolluar dhe ne kete menyre shkojme drejte....

Une nuk perfaqesoj shumicen, nese une mendoj keshtu nuk do na shpie askund ky mendim i imi. Nese vertet vepron keshtu si ti thua me pelqen, por shumica nga ne diq tjeter thon e krejt diq tjeter veprojn. As ti nuk do ta kishe aq te lete qe te gjeje nje gjuhe te perbashket me dike qe nuk di te flas per sferen tend p.sh une flas per Gjithesin aij ma kthen per Gjedhet obobo cna gjeti Razz .
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 21 Aug 2011 - 21:41
Per mua nuk ka shum rendsi shkolla , me intereson me shum njeri me te cilin do lidh te ardhmen time me intereson me shum te jet nje njeri i mir i respektushem dhe me zemer te mir , shkolla pak rendsi ka per mua qoft me shkoll qoft pa shkoll nse me pelen si njeri sme intereson hic shkolla e saj qe ka ....


Ai/ajo nuk ka shkolle ! 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Ai/ajo nuk ka shkolle ! 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 21 Aug 2011 - 21:42
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:Per mua nuk ka shum rendsi shkolla , me intereson me shum njeri me te cilin do lidh te ardhmen time me intereson me shum te jet nje njeri i mir i respektushem dhe me zemer te mir , shkolla pak rendsi ka per mua qoft me shkoll qoft pa shkoll nse me pelen si njeri sme intereson hic shkolla e saj qe ka ....
Ai/ajo nuk ka shkolle ! 322547 prandaj te :drunken: se ben shaka kur duhet edhe flet seriozisht prap kur duhet,,,mendimi im edhe ky qe ke then me siper
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Mon 22 Aug 2011 - 6:24
Per mua nuk con aq peshe shkolla tek nje person per mua vlen te jet nje gjuhe e perbashket qe te funksionoj nje parteritet.....
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Mon 22 Aug 2011 - 16:58
dr.Dugi™️ shkruajti:
Arjani shkruajti:Po per kendin te cilin po flasim eshte i gabuar dhe i demshem shume per shoqerin. Paramendo (sipas juve) te kete martesa vetem duke bere ekujliber ne shkolle, atehere nga kjo kuptoje se ju jeni ithtar i ndarjes se shoqeris doemos ne dy grupe; ne ato te shkolluar dhe te pa shkolluar. Sepse, sipas teoris tuaj, perderisa nje mashkull apo femer e shkolluar nuk gjen gjuhe te perbashket me nje te pa shkolluar, atehere keto\ta fundit gjithnje duhet te martohen me po ato\ata, te pa shkolluar dhe ne kete menyre shkojme drejte....

Une nuk perfaqesoj shumicen, nese une mendoj keshtu nuk do na shpie askund ky mendim i imi. Nese vertet vepron keshtu si ti thua me pelqen, por shumica nga ne diq tjeter thon e krejt diq tjeter veprojn. As ti nuk do ta kishe aq te lete qe te gjeje nje gjuhe te perbashket me dike qe nuk di te flas per sferen tend p.sh une flas per Gjithesin aij ma kthen per Gjedhet obobo cna gjeti Razz .

E di qe nuk perfaqsoni shumicen, sepse nuk perfaqesoni asnje grup njerezish, te pakten jo ketu. Per kete me vjene mire, te pakten ne kete rast. Nuk e di se ne c'menyre e moret repliken time, por une e bera ne kuptimin se jeni njeri me ndikim, ne te kunderten as qe do lodhesha te beje replik. Fundja, me sa postimet nuk jam i pajtimit, apo me sa antaret nuk jam i pajtimit ketu, mirepo jo me cdo kend beje replike, sepse me disa nuk ja vlen, perderisa jane njerez "nen hije". Juve u shoh ndryshe, prandaj edhe doja te beje replike qe te them arsyet e mia pse mendoj se e keni gabim dhe pse mendoj per veten se kam te drejte, pa dashur t'u imponoje mendimin tim.
Sa i perket pjeses se tjeter pelqejme e tjeter flasim, edhe ketu mund te keni te drejte pjeserishte nese mendon per njerezit ne pergjithsi, por jo te gjithe jane ashtu, te pakten jo une. Nese nuk ke arrit t'me njohesh sado pak, do kesh kohe...Sepse, gjithnje i them gjerat qe mendoj se jane me te arsyshme duke u bazuar diku, pa me dhimt koka nese i pershtaten dikujt apo jo keto mendime te mija, i prishin pune apo jo, i beje sherr vetit apo jo...Thjeshte, se pari une (mendimet e mia te lira) e me pas interesat tjera, te cilat sot jane neser s'jane! Kurse mendimi, ajo qe ne shprehim ketu mbetet gjithnje, po ketu!
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 7 Oct 2011 - 20:54
e di qe nese ka dashuri dicka e till nuk mund te merret shum per baz,por merret ne shum lidhje...por sipas mendimit tim gjerat e verteta qe te duhen ne jet nuk ti jep shkoll dhe sti japin as librat por ti japin menyra e jetes tende,dhe situatat e problemet qe mund te afrontosh dita dites qe te ndimojn ne rritje...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Ai/ajo nuk ka shkolle ! Image
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 9 Oct 2011 - 0:50
dr.Dugi™️ shkruajti:Mendoj qe nuk do arrija te pershtatesha me dike qe nuk ka shkoll, pak i vrazhd ne kete shkrim, por nese ndalemi e i analizojm vetem pak gjerat, del me ndryshe.

Pse i perjashtuar doktor ti???

Ti shfletojne me kenaqesi shkrimet gjithkund,edhe je i privilegjuar person,por sikurse duket e ke pas te veshtire te integrohesh Merzitur

Hec mo dite e re grrrr

Per temen diploma me imoralin e dobet e dyta fitimtare gjithmone.
S'do filozofi ta shohesh krt

Me arsim,edhe te mos shohe hunden i gozhdoj si krishti Ai/ajo nuk ka shkolle ! 45550 Ai/ajo nuk ka shkolle ! 45550 Ai/ajo nuk ka shkolle ! 45550 Ai/ajo nuk ka shkolle ! 45550 Ai/ajo nuk ka shkolle ! 45550 Ai/ajo nuk ka shkolle ! 45550
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 11 Dec 2011 - 18:26
nuk mendoj se do dashurohesha me dike pa shkoll jo sepse i diskriminoj por cdo njeri ka disa kritere per partnerin e vet un mendoj se smund ti gjej tek keta persona, dhe ndoshta kjo do me pengonte edhe ti dashuroja !
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 29 Dec 2011 - 23:27
Ai/ajo nuk ka shkolle !Pse??He mo se gjen tenxherja kapakAi/ajo nuk ka shkolle ! 3631317773
Osi
Osi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 32
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Italy
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 3 Jan 2012 - 16:22
Shqiptare shkruajti:E keqja eshte se paragjykimi ka linde para neshe,.e gjejme te gatshem qe tek materniteti,..mesa duket,tip virusi dikushe e ka shume dikushe pake,.por realishte te gjithe vuajme nga pake nga kjo moster mendimi.
Duhet te dime te ndajm ambicjet personale dhe ato cfare pretendojme nga te tjeret.
Tek ambicjet e mija munde te perdore dhe gjykimin e thelle ndaje vetes per tu permirsuar apo per te arritur dicka me shume ,,ose ate qe deshiroj.
Por ama ndaj tjetrit nuk me linde kjo e drejt,.te specifikoj shkollen si kriter ne nje njohje parteneritet,dashurie apo shoqeri,..do ishte nje shkalle e madhe injorance nga ana ime,..bashke me hipokrizi paragjykim e egoizem.
Njeriun e ben jeta llogjika,inteligjenca dhe forma se sa kreativ eshte ai ne vetevete per tu kapur per te ecur ne jete per tu pershtatur ne situata te ndryshme jetesore,..ketu nise ajo qe na afron ose largon sipase deshirave dhe pereferencave me dike apo me nje person.
Si munde te ve kriter nje dipllome te flliqur qe ndoshta personi ne fjale e ka marre me lek,.apo ja ka paguar babi sepse punon ne dogane,.apo e ka marre me mik,.dhe perveq dipllomes laj thaj nuk afron asgje te thekur ku une munde te hedhe shikim mbi formimin shpertegjersin dhe miresin etij.
Diplloma eshte dicka personale qe jep mundesin individit deri ne nje fare shkalle te punesohet ,te kete mundesi te marre nje leke nepermjet dijeve,.qe ai ka marre ne shkolle apo ne nje fushe te caktuar,por kurre se si kjo smunde te te beje njeri,..apo njerzore apo me bote te gjere..apo filozof apo shkrimtar e ku di une,.
Mos harroni gjenite nuk kane linde nga prduktiviteti i universiteteve as i labartoreve te tyre.
Eshte veshtir te jeshe njeri dhe kete e kuptojme vetem kur jemi perballe situatave me interes,.apo aty ku kemi frike se paragjykohemi,.besoj qe shkalla me e larte e nje njeriu eshte atehere kur ai nuk ka frike nga ajo qe e rrethone,.nuk ka komplekse kundrejt askujte qe ka afer,.personaliteti i njeriut eshte tersia e bashkveprimeve dhe parimeve me baza te gjera dhe te shendosha njerzore,..sigurishte keto pasurohen me dijen dhe vitet e jetes,..por mbi te gjitha qe ky personalitet te filloj te jete i shendeshem.."duhet te mesoje mos te pargjykoj dhe mos te veje kushte kundrejt tjetri.."Ta vlersoj tjetrin jo nepermjet notave copy paste,..por nepermjet notave te sakrificave te perpjekjeve dhe te arritjeve individuale,..qe ai afron per veten ,.per ty..dhe per shoqerin ne teresi.Pajtohem me ket mendim....
JinBim
JinBim
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 163
<b>Hobi</b> Hobi : Shah
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ;)
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 4 Jan 2012 - 20:27
Pershendetje Shqiptare , Ai/ajo nuk ka shkolle ! 884628

Postim shume me vlere , kisha knaqsi ne lexim . Flm shume .
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 6 Mar 2012 - 12:11
dhe ?


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai/ajo nuk ka shkolle ! N
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 6 Mar 2012 - 13:23
nuk ka te thot ka apo nuk ka shkolle se per problemet e jetes shkolla ste duhet per asgje.........


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 25 Mar 2012 - 9:16
ka njerz qe kan fakultete dhe svlejne asnji lek ...ka njer qe jan pa fakultete e vlejne shume ....menoj qe shkolla ma shume vlen per me gjet nji pune ma te rehatshme te bash dicka per njerzimin .....ne cift ska aq shume


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai/ajo nuk ka shkolle ! N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 18 Apr 2012 - 3:25
ReNdEx shkruajti:Per mua nuk ka shum rendsi shkolla , me intereson me shum njeri me te cilin do lidh te ardhmen time me intereson me shum te jet nje njeri i mir i respektushem dhe me zemer te mir , shkolla pak rendsi ka per mua qoft me shkoll qoft pa shkoll nse me pelen si njeri sme intereson hic shkolla e saj qe ka ....


Ai/ajo nuk ka shkolle ! 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Ai/ajo nuk ka shkolle ! 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 23 May 2012 - 8:30
ReNdEx shkruajti:Per mua nuk ka shum rendsi shkolla , me intereson me shum njeri me te cilin do lidh te ardhmen time me intereson me shum te jet nje njeri i mir i respektushem dhe me zemer te mir , shkolla pak rendsi ka per mua qoft me shkoll qoft pa shkoll nse me pelen si njeri sme intereson hic shkolla e saj qe ka ....


bravo vlora .....shume edrejt kjo qe ke than Ai/ajo nuk ka shkolle ! 1286751612


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai/ajo nuk ka shkolle ! N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Mon 4 Jun 2012 - 22:05
Selda shkruajti:
ReNdEx shkruajti:Per mua nuk ka shum rendsi shkolla , me intereson me shum njeri me te cilin do lidh te ardhmen time me intereson me shum te jet nje njeri i mir i respektushem dhe me zemer te mir , shkolla pak rendsi ka per mua qoft me shkoll qoft pa shkoll nse me pelen si njeri sme intereson hic shkolla e saj qe ka ....


bravo vlora .....shume edrejt kjo qe ke than Ai/ajo nuk ka shkolle ! 1286751612

E kam then per ty dhe per veten zemer Very Happy Ai/ajo nuk ka shkolle ! 1286751612


Ai/ajo nuk ka shkolle ! 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Ai/ajo nuk ka shkolle ! 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 9 Jun 2012 - 12:48
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:
Selda shkruajti:
ReNdEx shkruajti:Per mua nuk ka shum rendsi shkolla , me intereson me shum njeri me te cilin do lidh te ardhmen time me intereson me shum te jet nje njeri i mir i respektushem dhe me zemer te mir , shkolla pak rendsi ka per mua qoft me shkoll qoft pa shkoll nse me pelen si njeri sme intereson hic shkolla e saj qe ka ....


bravo vlora .....shume edrejt kjo qe ke than Ai/ajo nuk ka shkolle ! 1286751612

E kam then per ty dhe per veten zemer Very Happy Ai/ajo nuk ka shkolle ! 1286751612

ajo dihet zemer ska ransi mes nesh shkolla ...vec se na cmen sa te marojme provimet por tjeter gja ska ransi Ai/ajo nuk ka shkolle ! 1286751612


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai/ajo nuk ka shkolle ! N
komando
komando
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 735
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kosove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/07/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 24 Oct 2012 - 14:15
vajzat jane shume egosite ne keto gjera....kur pretendojn tek nje mashkull ja nisin e filozofojn ....ska shkoll...ska pune ..ska para hahahah....a per veten e vet nuk pyet fare se qfare ka a ka shkoll apo qfare po pretendon gjithmone diqka qe vet nuk arrin kurr....kesaj i thone tamam interes .....shumica sot e vajzave mendojn keshtu ....meshkujt nuk e paragjykojn kete ...kur na pelqen na pelqen ...nuk ja shikojm shkollen se me ja nis ashtu gjysma e vajzave kishim mbet tek nana e vet .....
Sponsored content

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi