Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

Eshte arsimi tregues definitiv per perzgjedhjen e partnerit ?

11 - 41%
16 - 59%
 
Totali i votave: 27
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 30 Jul 2011 - 0:40
First topic message reminder :

"Ai nuk ka shkolle! Si mund ta zgjedh une ate? Si mund te rri me dike qe eshte nen nivelin tim?" Nuk e di nqs i keni digjuar keto fjale por ka plot raste qe nje femer/ mashkull nuk pranon te ketr lidhje me dike qe s'ka te njejten pergatitje sa te tijen.

Tani ka 2 ane medaljeje sepse jo gjithmone shkolla te ben njeri dhe te meson dhe po ashtu une personalish njoh njerez qe s'kane ndonje arsimim te madh por jane sume te afte dhe te sukseshem.


Duhej te ndikoje arsimi ne nje lidhje ?
Aq kohe sa e do....dhe kuptohesh me te ....duhet ta gjykosh faktin e arsimimit te tij ?
Ju si do vepronit? Cfare mendimi keni mbi kete ceshtje?!
Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 25 Oct 2012 - 22:08
Jo per mua nuk eshte se ka rendesi aq te madhe por duhet........


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 22 Nov 2012 - 13:08
ska ransi shkolla ....po njiri


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Thu 22 Nov 2012 - 13:14
Tani neve na duket se nuk ka rëndësi kjo,mirëpo femra që kërkon të gjejë mashkullin në nivel të njejtë të arsimimit me te,ka të drejtë.Arsimimi ka rëndësinë e vet,edhe pse tek disa shkollimi nuk ka formuar personalitetin e duhur.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 18 Dec 2012 - 1:56
Nuk e paragjykoj njeriun nga prejardhja, rraca, mosha, vendlindja apo emancipimi aq me teper kur behet fjale per partnerin e jetes sepse DASHURIA nuk njeh asnjeren nga kto lart, qe kshu une dua personin te jete i hapur dhe komunikativ, te tjerat arrihen me perkushtim..Shkolla nuk te ben njeri, mund te te lehtesoje menyren e jeteses por s'te formon karakterin..Per mua personalisht s'do ishte pengese hic dhe s'do e vleresoja me pak si partner per kte arsye!!!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 Bar_glitter_crown_bar
Mile kastrati
Mile kastrati
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 728
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/01/2013
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 4 Jan 2013 - 13:12
Sai perket meje nuk paragjykohen njerzt nket form si ju e cekeni..kur nje i shkollum e mer nje te pa shkoll ai patjeter kame arsimu at ne shum rretha e kshtu duhet mu ba nje bashkpunim e jo te hudhen posht pse ska fakultet.. a ka mundesi qe at diplom se ka po me dituri ja shkon ati personi..diploma esht leter esht nje zanat ne nje vend pune...edhe po shifet si po meret shkolla tash..po duhet te jesh i lindur i ditur te kesh respekt per tgjith te kesh mirkuptim te jesh i sinqert kto i duhen njeriut jo nje leter ne korniz..

shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Fri 4 Jan 2013 - 13:18
NUK ESHTE E THENE SE:Nje njeri i shkolluar shume,vlen me shume se nje i pa shkolluar,shkolla nuk ben njeri askend,andaj te gjykosh nje njeri me personalitet te formuar,por qe nuk ka shkolle sa duhet,eshte mekat.
Mile kastrati
Mile kastrati
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 728
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/01/2013
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 30 Jan 2013 - 13:25
nuk ben edhe te jet shum penges a po mir qe tpakten tjemi njerz te ndegjegjshem e te dim qka dojn e qka na pershtatet
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 30 Jan 2013 - 16:18
shkolla me e mire,eshte jeta e planifikuar
Mile kastrati
Mile kastrati
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 728
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/01/2013
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 30 Jan 2013 - 23:29
njeriu duhet te jet i lindur i shkolluar
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 30 Jan 2013 - 23:32
Sdi se cosht shkolla...smaj men te kem shkuar ndonjehere Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 721253 Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 3969894138


W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 27 Aug 2013 - 14:14
Faktet dhe studimet shkencore në fushën e moralit kanë provuar se lidhja është faktori i vetëm që siguron stabilitet e qëndrueshmëri në jetën e njeriut. Kjo, sepse martesa do të thotë lidhje e bashkim ndërmjet dy njerëzish nën hijen e një jete të përbashkët, ku të sundojë dashuria dhe miqësia e pastër.

Emiljano


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 1 Oct 2013 - 23:29
dashuria nuk ka kufi por shkolla esht dituria e njerijutneon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 107
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Wed 9 Oct 2013 - 17:29
Message reputation : 100% (1 vote)
Te gjithe paragjykojme dac me pak dac me shume ne jeten e perditshme.
Ne lidhje me dashurin varet nga njeriu. Disa kane ca standarte e disa nuk kane fare. Edukimi mund te jete njera prej tyre.
Tani jo gjithmon ai qe ka mbaruar shkollen eshte i afte per tu bere pedagog, po ashtu jo te gjithe dalin njerez nga shkolla.
Por edhe shkollimi ndikon ne formimin e nje karakteri. Kot nuk thone me thuaj me ke rri te te them kush je.
Disa mund ta shikojne kete pyetje bardh e zi, une e shof gri per vete.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sat 12 Oct 2013 - 19:35
Po pat lek ska peoblem
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Tue 11 Feb 2014 - 9:29
shumica djemve trinj ska shkoll,e kjo do thot qe ata sdo martohen ose nje femer do ti shoh ata nga menyra sesi flasin,sillen apo menyra sesa e kan xhepin,apo kuleten,jo tgjith kan fat te ikin nshkoll,jetes nuk i dihet ata qe duan shum gjithnje perfundojn me pak


Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 Animation1-1
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 9 Mar 2014 - 12:20
Sa qejf i kam keto temat e shkolles ,sepse mezi i dalloj ata intelektualet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 9 Mar 2014 - 13:48
Ndonjeher disa Njerz qe nuk kishin mundesin te shkonin ne shkoll ishin me te arsimuar dhe inteligjent se porfesoret e univiersitetit.
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

prej Sun 9 Mar 2014 - 13:57
Princesha shkruajti:Ndonjeher disa Njerz qe nuk kishin mundesin te shkonin ne shkoll ishin me te arsimuar dhe inteligjent se porfesoret e univiersitetit.


Qafsh mu mos thuaj me te arsimuar se ata me shkolle(sepse fjala arsim iku mori dhene nqs ata pa shkolle,jane me te arsimuar se ata me shkolle)!

Inteligjente PO.

Plot miresjellje ju replikon 
Princi Ai/ajo nuk ka shkolle ! - Faqe 2 1540093706
Sponsored content

default Re: Ai/ajo nuk ka shkolle !

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi