Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shorti për botërorin 2014, Kuzhe: Shqipëria mund t`ia dalë Empty Shorti për botërorin 2014, Kuzhe: Shqipëria mund t`ia dalë

Tue 2 Aug 2011 - 15:48
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Josip Kuzhe ka ndjekur me vëmendje shortin e Eliminatorëve të Kampionatit Botëror Brazil 2014. Ai ka theksuar në konstatimin e parë se kur pa Islandën dhe Qipron nga vazoja 6 dhe 5 mendoi se më të fortët e vazove do të jenë përballë Shqipërisë. Sipas tij, të dyja skuadrat janë më të fortat nga grupi i skuadrave, ku ishin grupuar respektivisht, megjithate me pergatitje, loje te kujdesshme dhe optimizem Shqiperia mund t`ia dale.
“Por më pas fillova të ndjej se në rast se ne do të bëjmë një pasqyrë të mirë të rrugës tonë, deri më tani dhe asaj që na pret në të ardhmen kemi mundësi t`ia dalim me sukses. Është e vërtetë se Zvicra e Norvegjia janë skuadra që luajnë një futboll të fuqishëm, rezultatet e tyre tregojnë se niveli i futbollit në këto vende është rritur së tepërmi dhe ata kanë pretendime serioze”, shprehet Kuzhe.
Ai shton se në të njëjtin nivel vjen edhe Sllovenia. “Por të gjitha këto në rast se ne do të vlerësojmë gjithçka me vëmendje, profesionalizëm, analizë e masa të thella, përgjegjshmëri e kurajo do na sjellin më afër suksesin e shumë kërkuar nga të gjithë”, ka përfunduar trajneri i kombëtares.

Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Shorti për botërorin 2014, Kuzhe: Shqipëria mund t`ia dalë Empty Re: Shorti për botërorin 2014, Kuzhe: Shqipëria mund t`ia dalë

Tue 2 Aug 2011 - 15:48
...na mbytet me perralla mo!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi