Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

prej Thu 4 Aug 2011 - 1:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Ajo cfarë e bën njeriun te mos jetë ashtu sic paraqitet është interesi i tij personal dhe kuptimi i gabuar i realitetit.

Njeriu ka aftësinë të përshtatet sa për sy e faqe...

Pra nëse nuk mendojmë për pasojat e mundshme që mund të ndodhin gjatë kryerjes së punes, të ndonjë mendimi apo gjatë të ecurit në rrugë atëherë realiteti është ajo cka ndodh në fund...

NJERIU ËSHTË ASHTU SIC MENDON VETË AI dhe JO ASHTU SIC MENDOJMË NE PËR TË


Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

prej Thu 4 Aug 2011 - 2:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Sepse cdo njeri ka deshire te jete me i mire se tjetri apo me i mire se te tjeret.Apo te pakten mos te jete me i keq se tjetri apo se te tjeret. Perveq kesaj, eshte ne natyren e njeriut qe, nje njeri i cili i ka 99 te mira dhe nje te keqe, per nje cast e sheh ate te keqe dhe kapet per ate tek ai person! Dicka nuk na ndodh kur e shohim veten, sepse mund t'i kemi 99 te kqija dhe nje te mire dhe nuk kapemi, nuk flasim per asnje nga 99 te kqijat, por per 1 te mire qe e kemi.
Kush e pranon hapur se di me pak se x apo y personi?( edhe pse e di mire dhe eshte i bindur per kete fakt)
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

prej Thu 4 Aug 2011 - 12:11
Nganiher reagimet e te tjerve na bejn qe ne shumicen e rasteve te mos tregohemi vetevetja, po prap nga realiteti nuk mund te shmangemi plotesisht.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

prej Thu 4 Aug 2011 - 12:57
..ndoshta sepse njeriu do te duket dicka tjeter nga ai qe esht,me i mire apo me interesant e ketu e kan mjaft te lehte pasi askush snjihemi personalisht me dike dhe as e shohim..


Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

prej Sat 6 Aug 2011 - 23:48
Neve nuk jemi ata qe jemi: as ata qe s'jemi, as ata qe do te deshironim te jemi, as ata qe behemi se jemi, e as ata me cka te tjeret do na mbanin, sikur te mos kishim qene ata qe jemi.
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

prej Sat 6 Aug 2011 - 23:52
sepse realiteti nga virtualieteti kan diference te madhe
Sponsored content

default Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siç paraqitet?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi