Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tyler dhe Mortensen çifti më fitimprurës

prej Fri 12 Feb 2010 - 16:20
Tyler dhe Mortensen çifti më fitimprurës F_021116Liv Tyler dhe Viggo Mortensen kanë kryesuar një listë të re për ‘çiftet’ e ekranit të madh të cilët kanë fituar më së shumti, falë romancës së tyre në filmin “Lord of The Rings”.
Aktorët të cilët luajtën çiftin e dashuruar Aragorn dhe Arwen, i ndihmuan regjisorit Peter Jackson të mbledhë 2.9 miliardë dollarë në box-office në mbarë botën, duke e bërë atë çiftin më fitimprurës të Hollywoodit sipas revistës Forbes, rreth çifteve që janë paraqitur së paku në dy filma së bashku në 20 vitet e fundit.
Filmi ku Tobey Maguire dhe Kirsten Dunst luajnë rolin e çiftit,”Spider-Man”, ka fituar 2.5 miliardë dollarë, derisa ‘romanca’ e vitit 1997 e Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet në filmin “Titanic” dhe më pas në vitin 2008 në filmin “Revolutionary Road” ka fituar në kombinim 1.9 miliardë dollarë.
Në radhë qëndrojnë Shia LaBeouf dhe Megan Fox që aktrojnë të dashurit në dy filmat “Transformers”, që kanë fituar 1.5 miliardë dollarë./


Tyler dhe Mortensen çifti më fitimprurës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi