Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Vdekja

prej Tue 9 Aug 2011 - 21:40
Vdekja i jep kuptim jetes. Vdekja ne saje te nje procesi natyral, qe thote; ' çdo gjë qe lind vdes', e nese kjo vdekje te konsideroj fundi absolut i ekistences se tij, do ishte edhe me i pakuptimte edhe vet jeta jone. Do ishte i bukur dhe i thjeshte sikur te ilustronim rastin e vdekjes se njeriut me atë te botes bimore. Ato lindin ne pranvere, e zhvillohen ne vere, e plaken ne vjeshte e vdesin me ne fund ne dimer - kshtu mund te veshtrohej edhe jeta e njeriut - i cili kalon nga nje shkalle ne tjetren, por pa harruar se edhe ajo bime qe lindi dhe vdiq - nuk ishte fundi - nuk u zhduk, por iu pershtaten kushtet e rrethanat dhe u paraqit prap ne ekzistence. Ky ishte nje ilustrim i thjeshte sepse jeta e njeriut dhe qellimi i saj nuk eshte thjesht frymemarrje e frymedhenie, por gerthet diku me larg ... ne flasim, logjikojme - flasim per vdekjen tone!! .Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Vdekja

prej Tue 9 Aug 2011 - 22:55
Gjeja me e bukur dhe me e embel, prandaj kemi mundesi vetem njehere ta shijojme!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Vdekja

prej Tue 9 Aug 2011 - 23:15
friken nuk ta jep vdekje e as ideja e saj, por fakti qe jeta eshte UNIKE dhe mbas s'ngel vec pluhur e harrese.

si dhe ngaqe jeten e kemi te vetmin MISION HISTORIK, e te ikesh prej saj pa e kryer, anonim, nuk mundemi. sikur "dikush" te na jepte mundesine te zgjidhnim midis nje jete te gjate e te lumtur e nje jete te shkurter por te lavdishme, do te ishte puna me e thjeshte.


Vdekja Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Vdekja

prej Mon 15 Aug 2011 - 17:10
Vdekja eshtë një nga proceset më të natyrshme, siç është gjumi, e ngrëna, dashuria.. Vdekja është një mirësi jashtëzakonisht e madhe që duhet të pajtohemi me të, nuk duhet t’i frikësohemi; Vdekjes nuk i ikën dot askush; Duke parë barazinë te vdekja njerëzit kanë vënë barazi edhe te jeta.
Sponsored content

default Re: Vdekja

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi