Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Çfarë nxjerrim në dritë nga filozofimi?

prej Tue 9 Aug 2011 - 21:42
Valle perse njerezit filozofojne?

Cfare fitojme duke bere pyetje e vrare mendjen per te gjetur pergjigje. Cili eshte ndikimi direkt i filozofise tek njerezit? A filozofojne te gjithe njerezit? A eshte filozofia luks i disa individeve? Cfare te ben filozof.

Do te isha tej mase e interesuar te lexoja mendimin e te gjithe atyre qe shkruajne ne kete forum.Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë nxjerrim në dritë nga filozofimi?

prej Tue 9 Aug 2011 - 21:50
sepse u duket vetja intelektuale Razz

Per tu duk filozof mjafton te besh ca pyetje qe pergjigjen e kane po me pyetje dhe keto pyetje te behen si qeni qe kafshon bishtin e vet!


Çfarë nxjerrim në dritë nga filozofimi? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Çfarë nxjerrim në dritë nga filozofimi?

prej Tue 9 Aug 2011 - 22:26
asgje
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Çfarë nxjerrim në dritë nga filozofimi?

prej Thu 11 Aug 2011 - 14:47
Message reputation : 100% (1 vote)
Pothuajse te gjithe e dim dmth e fjales "filozofi" nga rrjedh dhe cfare kuptimi ka. Cuditerishte menjehere e harrojme dhe e ngaterrojme me shumecka tjeter! Kjo ndodh per shkak se kemi munges te theksuar rrethe filozofise, perveq si fjale qe e ceka me lart, prandaj edhe bejme gabime trashanike duke e cilesuar filozof (ne kuptimin negativ apo me ironi) nje person qe ben pyetje, dine te beje pyetje apo mundohet te beje pyetje; apo shkruan bukur, rrjedhshem dhe paster!
Pra, pak a shume qe te gjithe e dijme se fjala 'filozofi" ka kuptimin e dashamirit te dijes.
Per mua cdo gje ne kete jete ka filozofine e vet. Mund te kete gjera qe kan me pak filozofi, apo me te lehte, por kryesishte gjithcka ka filozofine e vet. Qe nga politika, lufta, sporti, menyra e te jeturit e deri tek ecja ka filozofine e vet. Prandaj, perderisa nuk e keni iden e nje libri se cka permban brenda, mos (para) gjykoni vetem nga kopertina.
Sponsored content

default Re: Çfarë nxjerrim në dritë nga filozofimi?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi