Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Linda per te jetuar dhe jetoj per te vdekur!!!

prej Tue 9 Aug 2011 - 22:04
doja te diskutonim pak keto fjale megjithese nuk bej dot filozofen Very Happy
Besoj se eshte nje tem e gjere dhe do te ket diskutime plot!!
jeni te mirperitur!!
nuk eshte nevoja qe te flisni me fjale te medhaja,vetem shprehni mendimin tuaj si tju vij ne mendjeAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Linda per te jetuar dhe jetoj per te vdekur!!!

prej Tue 9 Aug 2011 - 22:09
Mendoj se shprehja "Linda per te jetuar dhe jetoj per te vdekur" ka dy kuptime. I pari eshte ashtu sic e lexon, dmth ti lind qe te jetosh nje jete relativisht te shkurter dhe gjate kesaj periudhe jeton dhe pret qe nje dite te vdesesh.

Kuptimi tjeter do ishte ishte qe ti lind per te jetuar por nuk jeton per te vdekur. E kam llafin qe ne jetojme per bukurine e jetes, dhe jo per castin e vdekjes.


Linda per te jetuar dhe jetoj per te vdekur!!!  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Linda per te jetuar dhe jetoj per te vdekur!!!

prej Tue 9 Aug 2011 - 22:26
linda se sme pyti njeri kur me linden dhe jetoj se nuk di te vdes, do ma tregoj njeri se si behet hahahaha


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Sponsored content

default Re: Linda per te jetuar dhe jetoj per te vdekur!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi