Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 15:01
Cfare eshte Fantazma?

Shume njerez e kane kete pyetje . Por a ekziston me te vertet ringjallja e shpirtit mbas vdekjes? Thone qe nuk duhet te besosh ne fe qe te shohesh nje ghost. Kaoliket ne pergjithesi besojne se mbas vdekjes shpirti ngjitet lart per te pritur deri ne Diten e Gjykimit te madh. Ghost ( shpirtin e njeriut mbas vdekjes) e kane konsideruar si Shpirt i torturuar. Teoria eshte: shpirti ndjen dicka qe nuk ka mbaruar akoma, ose te shohi femijet te rriten. Cfaredo qe te jete kane ndodhur qe njerezit te ken pasur nje eksperience me "shpirtrat e vdekur" , si duke i shtyre, rrezuar sende perpara tyre etj. Por keta persona sado te mira ose te keqija ti kene pasur keto eksperienca kane kaluar dicka qe s'kane per ta harruar kurre. Imagjinoni se ne cfare gjendje mund te jeni te keni te beni me dike qe nuk e shihni ose nuk i flisni dot , e mbi te gjitha ta prekni?
Shume njerez harojne se keta persona kane qene gjalle dhe kane jeturar nje here.
ka shume emisione televizive per shpirtrat e vdekur. Por nuk dihet nese vertet duhet tu besosh .

Pra a ekziston vertet shpirti mbas vdekjes?na tregoni ngjarje apo ilustrime me foto nga site te ndryshme te internetit rreth ketij fenomeni edhe ne fund besimin tuaj per kete ceshtje nese jeni apo jo skeptik rreth ekzistences se tyre.Besoni se ekzistojne fantazmat ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 15:15
mbase.....bota eshte plot mistereavatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 15:24
Jo,s'besoj egzistojn thjeshte ne imagjinaten e njerzve.
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 18:24
qfar fantazma moj jo nuk eksistojn


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 18:26
egzistojn egzistojn hahahahha doni ca video ose foto hahahha


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 19:14
ekzistojne shpirtrat valle?


Besoni se ekzistojne fantazmat ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 19:18
po mi egzistojn, se paske mar vesh ti Besoni se ekzistojne fantazmat ? 45550


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 19:25
epo nese ekzistojne ato ak ekzistojne e fantazmat more


Besoni se ekzistojne fantazmat ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 19:30
shikoe kte

Besoni se ekzistojne fantazmat ? Girl_on_gravestone_lg
Ndonjëherë e kane quajtur "Zoja e Korijes Bachelor" - kjo fotografi u shfaq në Chicago Sun-Times dhe National Examiner. Ajo ishte marrë gjatë një hetimi në Varrezat e Korijes Bachelor më 10 gusht 1991 nga një grup i anëtarëve të Ghost Research Society. Fotoja është një bardhë e zi me infra, marrë ne një zonë ku shumë prej grupit vunë re diçka të pazakontë me disa nga pajisjet që përdornin. Fotoja tregon një grua të re ulur mbi një gur varri me pjesët e trupit të saj disi transparente. Veshja qe ajo ka veshur është gjithashtu jashtë mode/kohe. Fotoja u be nga Juda Huff-Felz.


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 19:34
jo une se besoj
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 19:34
New Orleans mbahet ndryshe si vendi i fantazmave. Lageshtia e ajrit dhe disa kushte te caktuara atmosferike, bejne qe valet elektromagnetike ne fraksione te sekondes te behen te dukshme. Sipas fizikanteve, pasi trupi vdes, valet elektromagnetike te trupit edhe per disa kohe ruajne formen e trupit ne te cilin jane perplasur.Sipas fizikanteve keto vale qe behen te dukshme aq rralle, as nuk hane njeri, as nuk te prekin dot...


cpo na fut friken ti ak krt


Besoni se ekzistojne fantazmat ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 20:04
po normal qe as nuk te prekin qe nuk te prekin dot sepse nuk kan trup jan thjesht imazh (hije) eshte njesoj sikur te jesh ne nje vend me tym dhe te jet herresir dhe ti drejtosh tymit elektrikun dukjet ai por nuk mund te preket ose te te preki, ashtu jan dhe ato, shife pak kte tjetren

Besoni se ekzistojne fantazmat ? Freddy_jackson_lg

Foto e bere ne 1919, LIB. Freddy Jackson ishte varrosur diten qe u be fotoja e skuadres. Ai u vra aksidentalisht nga nje avion. Pjetaret e skuadres e njohen lehtesisht fytyren e tij. Mendohet se ai mund te kete qene ne nje gjendje ku shpirti nuk besonte se trupi kishte vdekur dhe per kete ka dale ne foto normalisht me shoket.

ai ndodhet ne mes t te tjereve por as nuki prek dhe as nuk e prekin


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 20:14
kam nje komshi un qe eshte fantazem grrrr
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 20:24
tjeter ke ak :sad26:


Besoni se ekzistojne fantazmat ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Fri 19 Aug 2011 - 20:24
do te tjera ti se kam me shumic?


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Sat 20 Aug 2011 - 13:44
jo


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Sun 21 Aug 2011 - 11:23
po


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Arvaniti
Arvaniti
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 157
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2012

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Wed 11 Apr 2012 - 14:34
Fantazmat e zem qe nuk egzisotojn por nga erdh ne logjiken tone ky termi fantazme sikur t`mos egzostonin as vet termi si i till nuk dot egzistone dhe sillej ne koken tone...
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

prej Wed 11 Apr 2012 - 14:47
per fantaznat nuk besoj por per Dreqerit PO


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Besoni se ekzistojne fantazmat ? J5zhxd
Sponsored content

default Re: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi