Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vrau foshnjën në Vlorë, nëna rrezikon arrestimin: Nuk ishte fëmija im! Empty Vrau foshnjën në Vlorë, nëna rrezikon arrestimin: Nuk ishte fëmija im!

Tue 13 Sep 2011 - 15:20
Ky nuk është fëmija im. Kështu mësohet se ka pohuar 25-vjeçarja Eglantina Nezha e cila mbrëmë natën hodhi foshnjen e saj nga kati i tretë i maternitetit të Vlorës. Djali i posalindur gjeti vdekjen ndersa nena e tij tashme rezikon arrestimin me akuzen e vrasjes.Ngjarja ka shokuar personelin dhe te gjitha pacientet e shtruara ne shtëpinë e lindjes. Mësohet se Nezha i ka telefonuar te shoqit pas mesnate dhe i ka kërkuar te shkonte ne pjesën e përparme te maternitetit.Sipas dëshmive që mbledhura nga policia, treth orës tre te mëngjesit sapo ai ka mbërritur, mësohet se ajo ka thëne “ky nuk është fëmija im” dhe e ka hedhur djalin një-ditësh para këmbeve te te shoqit. Pak çaste me vone gruaja është hedhur edhe vete.Fëmija is eksit mashkull ka humbur jetën ndërsa nena vrasëse është lënduar lehte dhe nuk ka rrezik për jetën. 25-vjeçarja po u vështrohet kontrolleve për te përcaktuar gjendjen e saj psikike.
Të afërmit kanë thënë se gjate muajit te fundit te shtatzënisë ajo kishte kaluar ne gjendje depresioni.
Ndërkohë, për ngjarjen ka nisur hetimet edhe grupi hetimor. Nëna rrezikon akuzën e vrasjes ndërkohë policia po vazhdon hetimet për ngjarjen.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi