Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Sun 16 Oct 2011 - 1:45
Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Para-300x179Në mes të punës me të arrdhura vjetore prej 80.000 dollarë e cila ofron 7,5 orë gjumë çdo natë dhe vendi I punës që sjellë 140.000 dollarë në vit, por lejon vetëm gjashtë orë gjumë, të anketuarit kanë zgjedhur punën e cila sjell pagë më të larta, thotë një studim i fundit i bërë në SHBA.

Shumica e tyre kanë zgjedhur një punë të paguar më mirë edhe pse kanë mundur të zgjedhin vend pune që d’ju mundësonte më shumë kohë për miqtë.

Arsyeja kryesore për se të anketuarit vendosën për paratë nuk është lakmia – ata theksuan se të ardhurat më të mëdha, do të thonë më shumë lumturi për familjen edhe pse ata vetë do të vuanin për këtë qëllim.

“Njerëzit i shohin paratë si një mall dhe janë të gatshëm në të gjitha kompromiset që ti kenë në numër sa më të madhe”, shpjegojn autorët e studimit, transmeton Shqipmedia.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi