Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Merkel: Serbia në BE vetëm nëse normalizon mardhëniet me Kosovën Empty Merkel: Serbia në BE vetëm nëse normalizon mardhëniet me Kosovën

Sat 3 Dec 2011 - 16:52
Sipas diplomatëve në Bruksel, pas një deklarate të tillë të kancelares gjermane është bërë pothuajse e pamundur që Serbia ta merr statusin e kandidatit në Samitin e BE-së, javën që vjen.
E vetmja rrugë e Serbisë drejt Bashkimit Evropian mund të jetë nëpërmjet normalizimit të raporteve me Kosovën, ka deklaruar kancelarja gjermane, Angela Merkel para Bundestagut gjerman.
Merkel ka thënë qartë se kushtet e vëna para Serbisë për statusin e kandidatit deri më tash nuk janë plotësuar. Sipas diplomatëve në Bruksel, pas një deklarate të tillë të kancelares gjermane është bërë pothuajse e pamundur që Serbia ta merr statusin e kandidatit në samitin e BE-së, javën që vjen.
Ndryshe të hënën, më 5 dhjetor, Këshilli i ministrave të Jashtëm të BE-së duhet të marrë vendim nëse liderët 27-shes do të propozojnë që më 9 dhjetor Serbisë t’i ndahet kandidatura për pranim në BE.

/lajmifundit/
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Merkel: Serbia në BE vetëm nëse normalizon mardhëniet me Kosovën Empty Re: Merkel: Serbia në BE vetëm nëse normalizon mardhëniet me Kosovën

Sat 3 Dec 2011 - 16:58
Message reputation : 100% (1 vote)
tu lum goja gjermane oj merkele
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi