Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Kam qenë në shënjestër, sepse isha femër dhe amerikane Empty Kam qenë në shënjestër, sepse isha femër dhe amerikane

Sun 12 Feb 2012 - 13:39
Kam qenë në shënjestër, sepse isha femër dhe amerikane 12-jolie_1202120943_1New York, 12 shkurt - Unë do të mbroj familjen time me të gjitha mjetet ", tha diva e filmit, e cila me bashkëshortin e saj të pakurorëzuar Brad Pitt ka gjashtë fëmijë.

Angelina Joilie kujton disa përvoja shumë të pakëndshme gjatë vizitës humanitare në Afganistan. "Kur erdha në Afganistan më thanë se njerëzit ishin shumë të zemëruar me mua. Ata ishin zemëruar, sepse unë jam grua amerikane dhe se kam ardhur me UNHCR-në. Ata më paralajmëruan se mund të jem një shënjestër. Është dashur ta jepja grupin e gjakut, por e kam shkruar edhe një mesazh apo amanet për Bradin nëse më ndodh diçka mua", zbuloi Jolie për mediat amerikane.

Angelina Jolie që nga viti 2001 është ambasadore e vullnetit të mirë e organizatës UNHCR-it, ndërsa në gusht të vitit 2002, aktorja fitoi çmimin e parë “Church World Service Immigration and Refugee Program Humanitarian Award”.

Në më pak se një vit ajo ka vizituar shumë kampe të refugjatëve dhe me qëllim që t’u ndihmojë atyre ajo është takuar me refugjatë, zyrtarë dhe punëtorë humanitarë të shteteve të Sierra Leones, Tanzanisë, Namibisë, Kamboxhias, Pakistanit dhe Tajlandës.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kam qenë në shënjestër, sepse isha femër dhe amerikane Empty Re: Kam qenë në shënjestër, sepse isha femër dhe amerikane

Sun 12 Feb 2012 - 15:39
She she..hej zot hej te diskrimohesh vetem per faktin se ske pas fatin te lindesh mashkull por te jesh femer... Kam qenë në shënjestër, sepse isha femër dhe amerikane 3035961162
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi