Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Ja njeriu ujk: 'Grate jane te terhequra ndaj meje’ Empty Ja njeriu ujk: 'Grate jane te terhequra ndaj meje’

Sun 18 Mar 2012 - 17:20
Ja njeriu ujk: 'Grate jane te terhequra ndaj meje’ Larry

Los Angeles- Larry Gomez ka nje semundje te rralle qe e ben njeriun me leshator ne bote. Tani pasi ka kaluar jeten e tij duke punuar ne cirk, Larry po ben para ne Hollywood si aktor. ‘Njeriu ujk’ ka kerkesa te larta dhe eshte duke shijuar famen.


Larry 35 vjec, ka fytyren dhe trupin te mbuluar nga qime te zeza te trasha: 'Kur me shohin femrat, nuk i besojne syve, e vetmja gje qe duan te beje eshte te me prekin. Kam patur te pakten 35 histori; 'femrat presin nga une nje njeri qe te jete me i forte per shkak te qimeve'.

Larry vuan nga hypertrichosis, nje semundje e rralle gjenetike e quajtur edhe 'sindromi ujk’. Vetem 50 persona qe nga Mesjeta jane te njohur nga prekja e kesaj semundje; nga keto 15 kane bere pjese ne familjen e Larry.

'Qimet rriten ne krahe, ne mjeker, ne fytyre, mbi qepalla dhe kembe. Vellai im dhe motra ime jane te dy ne te njeten gjendje. Duhet te jesh shume i forte per te jetuar me kete pamje. Qe femije ishte shume tronditese kur me therrisnin “Wolfboy” (djali-ujk), ndersa tani pamja ime me pelqen. Pasi e kuptova kete fillova te perfitoj nga kjo gje’.

Larry eshte me origjine nga Meksika, disa vjet me pare eshte martuar dhe ka nje djale qe fatmiresisht nuk ka te njejten semundje. Ne vitin 2007 u nda nga gruaja e tij Nadine dhe eshte transferuar ne Los Angelos, per te kerkuar fat ne boten e kinemase dhe mesa duket po shkon mire.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi