Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Facebook vjen me risi të re, nga sot aktivizon butonin “Dëgjo”  Empty Facebook vjen me risi të re, nga sot aktivizon butonin “Dëgjo”

Thu 19 Apr 2012 - 17:53
Facebook prezanton një risi që shumë shpejt do të jetë e pranishme në shumë profile të rrjetit më të madh social në botë.Duke nisur që nga dita e stome, në faqet e muzikantëve apo të grupeve të ndryshme do të jetë i pranishëm butoni “Listen”, i cili do të bëjë të mundur të dëgjojmë atë çka nedëshirojmë.
Ky buton duhet thënë se është krijuar duke marrë “frymëzim” nga butonat tashmë tradicionalë si “like” dhe“messages”.
Butoni “listen” (dëgjo) do të jetë i pranishëm në të gjithë profilet e artistëve dhe duke qenë se aplikacionet muzikore janë të lidhura drejtpërdrejt me “Timeline”, çdo përdorues do të ketë mundësinë të dëgjojë në kohë reale një këngë që do të publikohet nga këngëtari, sigurish, kënga që ai dëshiron.

Me një sistem të tillë, Facebook e ka thjeshtëzuar dhe përmirësuar atë çka më parë bëhej në MySpace dhe propozon një risi e cila mund të tërheqë gjithnjë e më shumë përdorues të këtij rrjeti social.

r.b/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi