Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna 15 vjeçare Empty Nëna 15 vjeçare

Wed 25 Apr 2012 - 15:36
Shqiptarja 15 vjeçare solli në jetë vajzën e saj në maternitetin “Koço Glozheni”, të cilën e pagëzoi Aurora.Në familjen e nënës së re, është bërë e zakonshme që martesat të bëhen në moshë shumë të re, ku edhe gjyshërit e Aurorës janë mjaft të rinj. “Erdhi kjo ditë që u bëmë me mbesë dhe jam shumë shumë i kënaqur. Nuk jam absolutisht i penduar, pavarësisht moshës së re të nuses”, tha Fatbardhi, gjyshi i Aurorës.Po ashtu edhe gjyshja shprehi gëzimin për ardhjen e mbesës. “Ky fëmijë ishte një bekim. Mbesa më ka rinuar për së dyti. Lashë punën për ta rritur dhe jam shumë e kënaqur që e kam dhe i dedikohem asaj”, tha gjushja Adriana. Bebja Aurorë tanimë ka fituar vëmendjen e të gjithëve, edhe të Klajdit xhaxhait të saj 13-vjecar. Po të dëgjojnë në perendim për këtë dukuri do të thonë se është e pa zakonshme dhe se martesa dhe fëmija do të sjellin probleme por Gëzimi dhe Enxhi të moshësh 17 dhe 15-vjeçare kjo gjë nuk krijon asnjë pendesë. “Jemi shumë të lumtur që e sollëm në jetë. Shtatzania nuk ishte e rastësishme, por e dëshiruar”, thonë prindërit.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi