Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Historitë e shkurtra Empty Historitë e shkurtra

Sun 20 May 2012 - 2:00
Disa kohë më parë një psikologe ka thënë se çdo dekadë ka një dashuri të madhe, ndërsa të tjerat janë thjeshtë kaluese, të harrueshme. Dashuri që vyshken me kalimin e viteve dhe janë pikërisht kushtet dhe rrethanat ato që nganjëherë shuajnë kujtimet për një person. Por kjo nuk do të thotë që për të gjithë të jetë pikërisht kështu, si një ekuacion matematikor.Historitë e shkurtra pranohen, por dashuritë e mëdha janë shumë më të pakta, për vet faktin se cilësohen më të mëdhatë në jetë. Pra pyetja duhet të shtrohet ndryshe, a ka një numër të konsiderueshëm të njerëzve, që i duam në jetën tonë?! Ekziston ende një ndryshim mes meshkujve dhe femrave: nëse ai luan rolin e gjahtarit kurse ajo rolin e të bukurës apo e ‘bukura dhe bisha’. Sipas një studio kërkimore, një mashkull i moshës 40 vjeçare ka bërë seks me rreth 32 femra, por për një femër të së njëjtës moshë numri shkon maksimalisht në 9 meshkuj.

Në fakt është një temë, që zë një vend shumë të rëndësishëm në vitete e fundit, madje më shumë se të tjerat, sepse është shumë e lehtë për të folur për të tjerët duke harruar vetveten. Aktiviteti seksual, të paktën ai, që deklarohet fillon shumë herët. Shumë prej njerëzve e kanë eksperiencën e parë diku nga mosha 14 vjeçare. Sipas një studio kërkimore, një mashkull i moshës 40 vjeçare ka bërë seks me rreth 32 femra, por për një femër e së njëjtës moshë, numri shkon maksimalisht në 9 meshkuj.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi