Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ? Empty C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ?

Sat 16 Oct 2010 - 17:17
Kjo puna e besimit te Zoti eshte shume e lekundur per shumicen e njerzimit...........ne e shohim nje objekt e prekim dhe atehere themi se vertete egziston ,por te krijosh nje besim mbi dicka qe as nuk e njeh as e sheh as e prek ..deri diku duket pak absurde .
C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ? Rhema_Word_of_God_2
Pastaj kemi hasur ne shume momente kur kemi thene me plote gojen se eshte dicka e natyrshme qe ka ndikuar ....e kjo natyrshme sipas feve quhet ''Zot'' ,por nese vertete egziston nje Zot ....atehere pse na e ka heq mundesine per ta njohur ate ne menyre te drejperdrejte ,pse nuk shfaqet fizikisht ....e ka len njerzimin ne dyshime e ne pikpyetje per shume gjera .
C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ? Reachout
C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ?
Si mund ta shpjegojne fetaret kete pyetje ......pamundesine per te pare Zotin e cfare do ndodhte nese e shikonim ate ?
genti
genti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 721
<b>Hobi</b> Hobi : gjume
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/10/2010

C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ? Empty Re: C'fare mund te ndodhte nese ne do e shikonim Zotin ?

Fri 22 Oct 2010 - 0:00
do i kerkoja takim,si Moisiu
do i drejtohesha

me ndihmo popullintim-o zoti im
mos lendo nena -o zoti im
mos shuaj femij -o zoti im

ti them se dua perkrahje-o zoti im

MOS KUJTO SE TA KAM FRIKEN OR ZOT
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi