Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Google ul rangimin e faqeve me përmbajtje të paligjshme Empty Google ul rangimin e faqeve me përmbajtje të paligjshme

Thu 16 Aug 2012 - 0:55
Google ul rangimin e faqeve me përmbajtje të paligjshme F.0811101451998_210
Google është duke ndryshuar rezultatet e kërkimit për të zvogëluar theksin në faqet e internetit të cilat promovojnë përmbajtje ilegale nga shkelësit e të drejtave të autorit.
Me këtë veprim motori më i madh i kërkimit në botë synon ta bëjë më të lehtë gjetjen e ofruesve të ligjshëm të muzikës, filmave dhe përmbajtjes tjetër origjinale.

Ky veprim është një paqe e ofruar nga Google për industrinë e filmit dhe producentëve të muzikës.

Javën e ardhshme, Google do të fillojë të përdor "njoftimet valide për heqjen e drejtës së autorit" për të ranguar më mirë rezultatet e kërkimit, thuhet sipas një postimi në blogun zyrtar të kompanisë.

Google zakonisht rendit faqet e internetit duke u bazuar në sasinë e linqeve që vijnë nga faqet tjera online, duke besuar se faqet që kanë më shumë lidhje me faqet tjera të internetit janë më të besueshme dhe më të dobishme. / Telegrafi /
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi