Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Jozefina Topalli pret studentë nga e gjithë Shqipëria Empty Jozefina Topalli pret studentë nga e gjithë Shqipëria

Mon 12 Nov 2012 - 9:37
Jozefina Topalli pret studentë nga e gjithë Shqipëria Topalli-nxenesit

Një grupi studentësh nga e gjithë Shqipëria i është rezervuar një pritje me rastin e jubileut të 100-vjetorit të Pavarësisë nga kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli.

Siç njofton zyra e shtypit e Kuvëndit të Shqipërisë, Topalli tha se kjo vizitë e nxënësve, në tribunën e demokracisë, në shtëpinë e të gjithë shqiptarëve, merr një kuptim të veçantë në këtë vit historik të 100 viteve të Pavarësisë së Shqipërisë.

Zonja Topalli ndau me ta refleksione mbi 100 vitet e shtetit shqiptar, duke theksuar se ky ka qenë një shekull i vështirë, një rrugë e trazuar gjatë të cilës shqiptarët kanë kaluar dy luftëra botërore,
100-Vjetori
Nis festivali mbarëkombëtar i dramës
Ismail Qemali dhe kontributi i Labërisë
100 vjet Pavarësi, shtatore fringo për Adem Jasharin
pastaj një gjysmë shekulli nën diktaturën komuniste.

Kryetarja e Kuvendit theksoi se është shumë e rëndësishme që shqiptarët, veçanërisht të rinjtë, ta njohin historinë e tyrë ashtu siç është, me të gjitha të vërtetat dhe dritëhijet e saj, për të kuptuar më mirë çfarë duhet të projektojnë në të ardhmen.

Unë, tha Kryeparlamentarja, kam një optimizëm të madh se ky vend në vitet e ardhshme do të bëhet edhe më i bukur, edhe më i zhvilluar dhe me prosperitet edhe më të madh.


Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi