Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Mon 12 Nov 2012 - 13:51
Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar 55tak6-300x145Sipas një studimi të fundit, femrat gjithnjë e më shumë i zgjedhin meshkujt, të cilët janë më pak të edukuar se ato. Rritja e numrit të fermave të cilat e përfundojnë fakultetin dhe punojnë tregon se epoka në të cilën meshkujt në lidhje kanë status më të mirë shoqëror në lidhje është në përfundim. Tradicionalisht, meshkujt ishin ata që ishin më mirë të edukuar, me kualifikime, më shumë të holla e me vetë këtë edhe status më të mirë në shoqëri. Në mbarë botën, nga Evropa deri në Afrikën e jugut, e deri në vendet arabe, si në Jordani, gjithnjë e më të shpeshta janë rastet që femrat midis shkollimit dhe martesës përcaktohen për zgjedhjen e parë. Kjo do të thotë se kur ta gjejnë mashkullin e jetës, do të arrijnë shkallë të lartë edukimi. Dikush do të mund të mendonte se shtimi i shkallës së edukimit te femrat do të mund të shkaktonte probleme dhe do të shfaqet një numër më i madhe i fermave që jetojnë vetëm. Por, me sa duket, sipas ekspertëve, çiftet mjaft mirë e kanë përshtatur mënyrën e tyre të jetës. Njëri nga modelet tradicionale është që mashkulli ta fitojë bukën, ndërsa gruaja të kujdeset për fëmijët dhe shtëpinë.
“Femrat gjithnjë e më shumë zgjedhin meshkujt, të cilët janë më pak të edukuar se ato. Rritja e numrit të fermave të cilat e përfundojnë fakultetin dhe punojnë tregon se epoka në të cilën meshkujt në lidhje kanë status më të mirë shoqëror në lidhje është në përfundim”.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Mon 26 Nov 2012 - 21:21
Ndoneske ju duken me te lehte per ti bere per vete ata sesa te arsimuarit te cilet ja fusin me filozofi shpesh dhe e bejne te ndihet me komplekse nje femer sepse sarrin te kuptoje gjuhen e tij kodore Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar 721253
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Mon 26 Nov 2012 - 21:23
Bo ngelem beqare
Cna u desh shkolla
Sussaro
Sussaro
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 34
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 18/01/2013
http://www.atykusjeti.com

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Sun 20 Jan 2013 - 1:18
Ehhh, hipoteza ime e dashur paska qen edhe ktu dikund laleee
Lazdrane
Lazdrane
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 525
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Germany
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Sun 20 Jan 2013 - 1:33
N' varet ajo vajz sa esht e arsimuar se cili niset prej vetes ???
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Sun 20 Jan 2013 - 2:01
...dun ti ken nen vete ndaj i zgjedhin me pak te arsimuar Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar 3791037746
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Sun 20 Jan 2013 - 2:15
ho moj qa pot vyn i arsimum... grrrr a din baustelle boll e ka..se lajmet un ja tregoj kur te vin Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar 1698836746
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Sun 20 Jan 2013 - 10:17
Ku eshte Shkaku qe te zgjedhen te pa arsimuarit heheh?
Sponsored content

Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar Empty Re: Femrat i zgjedhin meshkujt më pak të arsimuar

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi