Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Tue 1 Jan 2013 - 23:10
"Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane


Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Agimi-arte





















Në një shkrim publikuar në faqen zyrtare, partia greke "Agimi i Artë" reagon pas kërkesës së partisë "Aleanca Kuqezi" për largimin nga Shqipëria të kryepeshkopit Anastas Janullatos.

Me një gjuhë të ashpër, shqiptarët cilësohen “një komb
kaçakësh që kërcënon kryepeshkopin Anastas, duke përfituar nga dobësia
dhe disfatizmi i Athinës dhe bëjnë kërkesa të egra dhe të pabaza për
Çamërinë”.

“Sigurisht nuk mund të presim më shumë nga një komb
si shqiptarët, që janë krijuar nga italianët dhe që mbahen nga
sionistët amerikanë. Mjafton një teshtitje e Greqisë, që goja e tyre të
mbyllet. Shqiptarët janë mbeturina të perandorisë osmane në tokën ilire dhe nacionalistët grekë do të vendosin rendin në tokën e lashtë greke të Ilirisë”, thuhet në shkrim, transmeton BW.

Sipas, "Agimit të Artë", në luftën italo-greke të vitit 1940, kur ushtria greke çliroi Epirin e Veriut, shqiptarët dezertuan dhe u shmangën nga betejat, ndaj ata nuk kanë me se të mburren, ndërsa grekët po.

"Agimi i Artë" përfundon duke paralajmëruar se së shpejti kjo parti do të ketë degë të saj në Delvinë, Himarë, Korçë e Tepelenë.

Partia neonaziste greke thekson se nuk ka asgjë të përbashkët me partinë shqiptare “Aleanca Kuqezi”.


Shtuar më 01/01/2013,
ora 18:08
Tage: agimi arte greke shqiptaret komb kacakesh mbeturina osmane








dallendyshja

e Martë 1 Janar 2013, Ora 19:25

more agim i art rri urt mosna pengo sekot eke
shqipri etnike ne shqiptaret kem me dominu ne ballkan kot eke ndash me
luft ndash me ater jemi tgatshem




dallendyshi

e Martë 1 Janar 2013, Ora 20:47

ah moj dallendyshe moj zemer ta honksha zemren po si te ijesh kacak te thuan kacak




Shqiponja

e Martë 1 Janar 2013, Ora 20:59

qdo dit e me shum shqiptaret po rrisin kapacitet nje dit dot sundojne boten ,kto gjera i thojn greket se kan friken nga ne
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Tue 1 Jan 2013 - 23:32
Me një artikull tepër fyes, acarues dhe urrejtje-ndjellës, në faqen zyrtare të partisë së tyre, neonazistët e Agimit të Artë, provokojnë edhe njëherë jo vetëm shqiptarët e thjeshtë, por në tërësi kombin shqiptar.

Duke u nisur nga kërkesa e Aleancës Kuq e Zi, që i ka kërkuar publikisht kryepeshkopit shqiptar Janullatos të largohet nga Shqipëria në mënyrë paqësore, ata i dalin në mbrojtje kreut të Kishës Autoqefale shqiptare, pavarësisht se feja dhe besimi ortodoks konsiderohen të vlefshme prej tyre, vetëm kur nuk bëhen pengesë për dogmën që ata përfaqësojnë.

Epitetet e shëmtuara, që mbjellin urrejtje, fillojnë që prej titullit të artikullit, i cili i cilëson shqiptarët si një komb kaçakësh të trembur e të leckosur, që po kërcënon kryepeshkopin Anastas, duke përfituar nga dobësitë dhe disfatizmi i qeverise së dordolecëve të Athinës, me kërkesa të pabaza dhe të egra për Çamërinë shqiptare.

Më pas, në artikull thuhet se kombi shqiptar është krijuar nga italianët dhe mbështetet sot nga faktori sionist amerikan. Shqipëria quhet prej tyre një mbeturinë e perandorisë osmane në tokën e lashtë greke të Ilirisë, ndërsa pohohet se Lëvizja e Nacionalistëve Grekë do të vendosë rendin, për sa u përket fqinjëve, që mburren me 100 vjet të historisë së tyre. Mjafton të teshtitet Greqia, që të heshtë dhe goja e shqiptarit të fundit në botë, thuhet shprehimisht në shkrim.

Sipas artikull-shkruesit, herën e fundit që ushtria greke çliroi Vorioepirin në 1940, nuk takoi asnjë ushtri shqiptare, por vetëm disa kaçakë në arrati, që ndiqnin nga pas ushtrinë italiane dhe që shquheshin veçse për dezertim dhe shmangie nga betejat, ndaj nacionalistët grekë kanë me se të mburren për të parët e tyre, kurse shqiptarët jo.

Duke përfunduar, shkrimi propagandistik nuk pranon që Agimi i Artë është parti simotër me Aleancën Kuq e Zi, ndërsa trumbeton me krenari se do të vijë koha që, me emocion dhe gëzim të veçantë, do të inagurohet krijimi i degëve të kësaj partie në Korçë, Himarë, Delvinë dhe Tepelenë, duke kënaqur, sipas anëtarëve të tij, kërkesën e helenizmit luftarak për Vorioepirin.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Tue 1 Jan 2013 - 23:38
Message reputation : 100% (1 vote)
po vjen era CAMERISE
mbas KOSOVES vjen rralla CAMERISE
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Tue 1 Jan 2013 - 23:54
Tironci shkruajti:po vjen era CAMERISE
mbas KOSOVES vjen rralla CAMERISE
KOSOVA ESHT E PAVARUR KEM PROBLEM TE MEDHA SI MAQEDONI LUGINA E PRESHEVESE QAMERIA
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 0:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Ka ardh koha tu tregojme grekerve,se kur shqiptaret luftonin per pavarsine e greqise...vete greket futeshin posht fustaneve te grave...Le te shohin neonaziset se kush jane herojnte e pavarsise se greqise.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 0:57
Te tilla parti qe si praktike te tyren kane dhunen dhe si pasoje provokime per luftera nuk kam qene dakort as jam si nga njera pale e nga tjetra...

Dhe boll u mburret me heronjte e Gr te cilet thoni se kane qene Shqiptare,,,mund te kene pasur njerez me origjine ose te erdhur nga Shqiperia ...gjithsesi luftuan per Gr e jo per ne e keshtu mos jeni kaq te sigurte qe ju i pemendni per tu lavderuar me ata pikerisht prej origjines qe mund te kene pasur por nese ata ishin vete prezent mund ta kishin mohuar kete vete....E na rrofte lavdia ne
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 1:17
Ariana shkruajti:Te tilla parti qe si praktike te tyren kane dhunen dhe si pasoje provokime per luftera nuk kam qene dakort as jam si nga njera pale e nga tjetra...

Dhe boll u mburret me heronjte e Gr te cilet thoni se kane qene Shqiptare,,,mund te kene pasur njerez me origjine ose te erdhur nga Shqiperia ...gjithsesi luftuan per Gr e jo per ne e keshtu mos jeni kaq te sigurte qe ju i pemendni per tu lavderuar me ata pikerisht prej origjines qe mund te kene pasur por nese ata ishin vete prezent mund ta kishin mohuar kete vete....E na rrofte lavdia ne
Ne nuk mburremi por dhe tu mohash origjinen kete skan arritur dhe vet greket ta bejne...marrim rastin tend...ti mund te mohosh qe je shqiptare...por genin qe ke ne gjak si shqiptare se nderron dot ndaj mos fol mbrockulla qe u leverdis dhe grekerve qe thon se shqiptaret jane nje tuf cobenjsh...nese ti e konsideron veten pjesetare te nje tufe kacakesh pune per ty...por me pare se te flasesh per gjera te tilla duhet te njohesh historine.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 1:32
i panjohur shkruajti:
Ariana shkruajti:Te tilla parti qe si praktike te tyren kane dhunen dhe si pasoje provokime per luftera nuk kam qene dakort as jam si nga njera pale e nga tjetra...

Dhe boll u mburret me heronjte e Gr te cilet thoni se kane qene Shqiptare,,,mund te kene pasur njerez me origjine ose te erdhur nga Shqiperia ...gjithsesi luftuan per Gr e jo per ne e keshtu mos jeni kaq te sigurte qe ju i pemendni per tu lavderuar me ata pikerisht prej origjines qe mund te kene pasur por nese ata ishin vete prezent mund ta kishin mohuar kete vete....E na rrofte lavdia ne
Ne nuk mburremi por dhe tu mohash origjinen kete skan arritur dhe vet greket ta bejne...marrim rastin tend...ti mund te mohosh qe je shqiptare...por genin qe ke ne gjak si shqiptare se nderron dot ndaj mos fol mbrockulla qe u leverdis dhe grekerve qe thon se shqiptaret jane nje tuf cobenjsh...nese ti e konsideron veten pjesetare te nje tufe kacakesh pune per ty...por me pare se te flasesh per gjera te tilla duhet te njohesh historine.

Cimi opaaa djalosh lexo mire me siper cfare thash..Thash se jam kunder ketyre partive qe perdorin dhunen dhe provokojne ne menyra te ndryshme si nga ana Greke dhe ajo Shqiptare sepse kemi e ne parti ekstreme gjithashtu e po ashtu edhe ne nga ana jone shpesh kemi etikuar shtetin e Greqise me titulla te ndryshem duke i ofenduar e necmuar ata sic po ndosh ne kete rast nga pala Greke..Tani cdo te thote kjo se ne duhet ti marrim per baze ato,ti degjojme tu besojme e keshtu te ndjekim ate te tyren?Njeriu eshte i lire te votoje,dhe te ndjek ose besoje cilen parti ai deshiron por me kete parti mesa kam pare une meqense jetoj brenda ne Greqi dhe i di gjerat me mire nga te gjithe ju te tjeret ketu..Me kete parti jane kunder dhe vete Greket duke pare praktiken e tyre shpesh duke dhunuar emigrantet sepse populli i Gr ka qene e vete popull emigrantesh dhe vazhdon te jete...

Nuk thash se une do mohoja origjinen time por une kam lindur aty jam rritur aty deri ne adoloshencen time,mbaj mend e kam shume kujtime nga vendi im por mos bej krahasime te tilla me keta heronj sepse seshte e njejta gje..Ata kane pasur njerez nga Shqiperia,prinderit,gjysherit apo ku di une por vete kane lindur e jane rritur brenda ne territorin e Grekut e nuk e njohin Shqiperine pavaresisht se par ardhsit e tyre kane kete origjine..Pra si mund ti thuash Shqiptar nje njeriu qe se ka pare Shqiperine,se ka njohur,sja di historine e as vuajtjet e tij,se sbehesh Shqiptar sepse ke pasur njerez prej andej apo ke nje karte ku quhesh Shqiptar por eshte ndjenja patriotike qe ne kete rast nuk besoj se ata e kane ndjere Shqiperine ndonjehere per vendin e tyre...Kaq
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 1:38
O Ana e di qe po ja fut kot ti?Deri kur u vendosen kufinjte ne vitin 1913 quhej shqiperi dhe kan lindur ne toke shqiptare...viti 1913 ishte viti qe i ndau shqiptaret ne kater shtete te tjera...sipas llogjikes tende Kosova meqe ishte nen Serbi quhej toke Serbe? Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  1540093706..,

meso per historine e shqiptareve pastaj futju debateve.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 1:46
i panjohur shkruajti:O Ana e di qe po ja fut kot ti?Deri kur u vendosen kufinjte ne vitin 1913 quhej shqiperi dhe kan lindur ne toke shqiptare...viti 1913 ishte viti qe i ndau shqiptaret ne kater shtete te tjera...sipas llogjikes tende Kosova meqe ishte nen Serbi quhej toke Serbe? Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  1540093706..,

meso per historine e shqiptareve pastaj futju debateve.

Ore Cimi ate e pranoj une e ndoshta eshte ashtu si thua ti jo ndoshta por eshte ashtu por keta mesa kam lexuar une ne biografine e tyre ne gjuhen Shqipe jane te lindur e rritur ne Greqi ose jane lindur ne Shqiperi por kane ik shume te vegjel qe andej...gje qe kuptohet se ata jane rrit ne Gr e ndjeheshin Greke se ate kishin njohur si vendin e tyre ndersa Shqiperia su dhembej se se njohen fare ate edhe pse mund te ishin lind aty ose kane prejardhje...

Dmth thuam mua se jam Greke tani vetem se kam gjyshen Greke,por une qe se ndiej veten per Greke sepse jam lind e jam rritur ne Shqiperi si i behet?
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 2:02
Ariana shkruajti:
i panjohur shkruajti:O Ana e di qe po ja fut kot ti?Deri kur u vendosen kufinjte ne vitin 1913 quhej shqiperi dhe kan lindur ne toke shqiptare...viti 1913 ishte viti qe i ndau shqiptaret ne kater shtete te tjera...sipas llogjikes tende Kosova meqe ishte nen Serbi quhej toke Serbe? Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  1540093706..,

meso per historine e shqiptareve pastaj futju debateve.

Ore Cimi ate e pranoj une e ndoshta eshte ashtu si thua ti jo ndoshta por eshte ashtu por keta mesa kam lexuar une ne biografine e tyre ne gjuhen Shqipe jane te lindur e rritur ne Greqi ose jane lindur ne Shqiperi por kane ik shume te vegjel qe andej...gje qe kuptohet se ata jane rrit ne Gr e ndjeheshin Greke se ate kishin njohur si vendin e tyre ndersa Shqiperia su dhembej se se njohen fare ate edhe pse mund te ishin lind aty ose kane prejardhje...

Dmth thuam mua se jam Greke tani vetem se kam gjyshen Greke,por une qe se ndiej veten per Greke sepse jam lind e jam rritur ne Shqiperi si i behet?
Ti ose nuk kupton ose ben sikur skupton....ata linden ne territorin e tyre ne territor shqiptar...shqiperia ishte ndare ne kater vilajete...dhe vilajeti i janines eshte njeri prej tyre...ku bejne pjes keta shqiptare qe ti thua se kan lindur ne territor grek Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  3791037746....nuk eshte i larget viti kur shovinistet greke perzune e vrane popullaten shqiptare te camerise...nese thua per shqiptaret qe kan lindur ne greqi keta jan arvanitasit qe kan lindur ne brendesi te greqise...por mos i ngaterro arvanitasit me popullaten autoktone shqiptare...vet historianet grek e pranojne kontributin e shqiptareve per pavarsine e greqise duke i ngritur ne piedestal poir si shqiptare qe se mohuan kurre origjinen e tyre...e tash na del ti e na thua se ata se njohen kurre shqiperine fjal qe greket i presin me endje ti themi ne qe ata jane greke.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 2:12
i panjohur shkruajti:Ti ose nuk kupton ose ben sikur skupton....ata linden ne territorin e tyre ne territor shqiptar...shqiperia ishte ndare ne kater vilajete...dhe vilajeti i janines eshte njeri prej tyre...ku bejne pjes keta shqiptare qe ti thua se kan lindur ne territor grek Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  3791037746....nuk eshte i larget viti kur shovinistet greke perzune e vrane popullaten shqiptare te camerise...nese thua per shqiptaret qe kan lindur ne greqi keta jan arvanitasit qe kan lindur ne brendesi te greqise...por mos i ngaterro arvanitasit me popullaten autoktone shqiptare...vet historianet grek e pranojne kontributin e shqiptareve per pavarsine e greqise duke i ngritur ne piedestal poir si shqiptare qe se mohuan kurre origjinen e tyre...e tash na del ti e na thua se ata se njohen kurre shqiperine fjal qe greket i presin me endje ti themi ne qe ata jane greke.

Mire shume,atehere ose une jam lexuar gabim ose ti deri diku..Megjithate te thash e njehere se disa prej tyre mund te jen lindur ne Shqiperi por qe kane ikur shume te vegjel qe aty aq sa skane asnje kujtim apo ndjenje per Shqiperine...kete s'mund ta mohosh ...Por ajo qe doja une te them eshte se ju hidheni e perdridheni per heronjte e Gr se ata jane Shqiptare por nuk e dini se nese ata ishin ne kete jete mund te kishin dale e kishin mohuar kete gje sic beri e Pirro Dhima pak kohe me pare..Tjeter se s'na vjen mire ne kjo gje por ja qe ai edhe pse i lindur e i rritur ne Shqiperi madje dhe i stervitur fillimisht atje nuk ndjehet Shqiptar....He apo do edhe raste te tjera se Shqiptare te mohojne Shqiperine per tu bere Greke kemi pare por e kunderta s'ka ndodh ndonjehere...!!
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 2:28
Qe po ja fut kot kete e di...pergjigjen e mohimit ta dhash e me larte e po ta perseris...po mar rastin tend...ti mund te mohosh qe je shqiptare,por gjakun qe ke ne gen se mohon dot...e mohon apo jo,damken shqiptare do e kesh pergjithmon...kur te mesosh per historine eja e bejme debat kush jane greket e kush jane shqiptaret...me te mirat e me te keqiat e tyre.

Por me pare meso per tokat shqiptare dhe popullsine autoktone deri ne vitet 1950 pasurite e ngrira te shiptareve sot e kesaj dite ne greqi.

Sipas teje ...Kosova eshte Serbi,Dibra e madhe Maqedoni,Ulqin e Gostivar jan Mali i Zi dhe Cmeria eshte Greqi...dhe keta qe jetojne ketu nuk jan shqiptar dhe e kan mohuar origjinen e tyre...njeri quhet serb,tjetri maqedons,tjetri malazez e i fundit quhet grek...pash zotin cfar po flet bre.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 2:40
Thjeshte po them te verteten por s'do ta pranosh ose reagon nga emocionet momentale Cimi

Po ta them me shkurt se ndoshta e kupton..C'rendesi ka nese une kam lind ne Shqiperi kur nuk e njoh e sjam rrit atje,,,kur rritem ne nje tjeter shtet,mesoj gjuhen e tyre,historine e tyre e ne fund luftoj per clirimin e krijimin e atij shteti..Puna nuk eshte vetem nese ke lind atje e keshtu normalisht qe merr nje certifikate si shtetas i Shqiperise,s'te ben letra Shqiptar por ndjenja e patriotizmi yt,dhe kete e tregon me vepra e jo fjal qe ne rastine tyre luftan per nje tjeter shtet ne fund e jo per Shqiperine,madje as e njohin ate,,,Dmth vete ti si Shqiptar lufton per Greket sot?

Me thuaj keta heronjte Shqiptare te Gr,ku jane njerezit e tyre te flasin ose krenohen per gjysherit e stergjysherit e tyre me origjine Shqiptare te cilet dhane jeten per Greqine?? Une sa vite jam ketu s'kam degjuar dicka te tille,perkundrazi ata quhen e thirren si Greke...
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 2:46
Bravo te qofte...fjalime te tilla presin greket te mohojme historine tone e te na quajne fis kacakesh...une e mbyll ketu kete debat,kur te mesosh te vertetat historike eja e debatojme

Bismarku ka thene se Shqiperia eshte nje shprehje gjeografike dhe ti pershtatesh mire me thenien e tij duke mohuar gjithcka bravo....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 2:57
Keto spo i them une sipas qejfit tim por sipas asaj qe kam pare deri tani te ndodhe ore Cimi..Si mund te krenoheni per dy robe qe pretendohet se kane qene Shqiptare kur ata as qe duan tia dine as e njohin Shqiperine per atdheun e tyre dhe as pasardhesit e tyre nuk flasin e krenohen per origjinen Shqiptare qe mund te kene..?!Une te flas sipas logjikes lere historine eshte teme me vete....
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 11:23
Te na rr,,, e koptoni vet mos se do behen pishman po u ngatarruan me shqiptaret ketu ne greqi
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 13:24
Juventini shkruajti:Te na rr,,, e koptoni vet mos se do behen pishman po u ngatarruan me shqiptaret ketu ne greqi
na mas kla.... ta ergalia hahahahha
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Wed 2 Jan 2013 - 14:08
nga armiqet nuk duhet te habitemi e te pritim gjera te mira
Sponsored content

Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane  Empty Re: Agimi Artë" e tepron: Shqiptarët, komb kaçakësh dhe mbeturina osmane

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi