Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën” Empty Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën”

Thu 17 Jan 2013 - 15:53
Message reputation : 100% (1 vote)
Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën” Florian-Beqiri_adriangaxha-300x300Florian Beqiri, tashmë të gjithë e njohin këtë djal të vogël i cili me zërin e tij mbërtheu mijëra fansa në rrjetet sociale. Kënga ”Ngjyra e kuqe”, një duet me këngëtarin maqedonas Adrian Gaxha, i ndryshoi jetën 12 vjeçarit shkupjan. Sipas gazetave rozë, Floriani ka lindur më 11 shkurt të vitit 2000 dhe jeton në kushte jo të mira ekonomike. Por tashmë, djali i vogël është nën përkujdesje profesionale të Gaxhës, i cili e ndihmon në shkollimin dhe zhvillimin profesional.

“Që kur isha pesë vjeç këndoja. Kam kënduar nëpër festa, në ndërrimin e viteve, kurse më vonë fillova të këndoj nëpër dasma e lokale, siç bëj tani”, ka rrëfyer këngëtari i vogël për Zhurnal plus.

Fal këngës ”Ngjyra e kuqe”, Floriani i bë i njohur në çdo trevë shqiptare dhe shpesh ai ftohet të këndojë nëpër mbrëmje muzikore në vende të ndryshme të botës, ku jetojnë shqiptarët dhe duke fituar njëkohësisht para, ku ndihmon familjen e tij./alb-observer.com/
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën” Empty Re: Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën”

Thu 17 Jan 2013 - 15:55
ngjyra e kuqe ia mori pahun edhe Leonora Jakupit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën” Empty Re: Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën”

Thu 17 Jan 2013 - 16:05


Florian i vogel & Ajlin Aliu - Duet
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën” Empty Re: Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën”

Thu 17 Jan 2013 - 16:25




Meqense eshte nje vogelush Shqiptare e si shume Shqiptare te tjere qe ne moshe te vogel punojne per te ndihmuar familjet e tyre e meriton ti perkushtojme pak vemendje,e pakta qe mund te bejme permes forumit tone..Shpresoj e uroj qe te kete nje te ardhme te ndritur ne fushen e kenges sepse ka nje ze te mrekullueshem pavaresisht kengeve qe ka kenduar me pare per arsye ekonomike,mendoj se mundet te kendoje edhe zhanere te tjera muzikore me cilesore pervec tallava-se....Suksese vogelushit Very Happy
Sponsored content

Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën” Empty Re: Floriani i vogël: “ Ngjyra e kuqe më ndryshoi jetën”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi