<b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Lacio, sukses drithërues ndaj Juventusit Empty Lacio, sukses drithërues ndaj Juventusit

Wed 30 Jan 2013 - 10:01
Lacio, sukses drithërues ndaj Juventusit 97660

Lacio është finalistja e parë e Kupës së Italisë pasi ka eliminuar në gjysmëfinale pretendentët e Juventusit. Nëse një javë më parë bardhekaltrit barazuan 1-1 në Torino, në ndeshjen e luajtur në fushën e tyre ata kanë mundur 2-1 kampionët e Italisë.
Pas një pjese të parë pa shumë emocione, pjesa e dytë ka qenë drithëruese. Gonzalez kalon në avantazh Lacion në minutën e 53-të dhe kryeqytetasit mbrojnë me shpirt rezultatin. Kur ndeshja ishte duke përfunduar, vjen edhe goditja e Juventusit që gjen barazimin me Vidal kur kronometri tregonte se luhej minuta e 91-të ë sfidës. Por në mënyrë të pabesueshme, vetëm 3 minuta më vonë, është Flokari që shënon golin e avantazhit 2-1, ndërsa në minutëne fundit të kësaj shtese, Markizio humb një rast të pafalshëm për të gjetur barazimin dhe për të çuar Juventusin në finale.
Por në ndeshjene 26 majit do të shkojë Lacio, e cila mund të humbasë ndihmën e faktorit fushë për takimin që luhet në “Olimpiko” nëse si rivale do të ketë përballë skuadrën e Romës.