Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

5 vendet më të lumtura dhe më të trishtuara në botë. Po Shqipëria ku renditet? Empty 5 vendet më të lumtura dhe më të trishtuara në botë. Po Shqipëria ku renditet?

Fri 8 Feb 2013 - 14:45
5 vendet më të lumtura dhe më të trishtuara në botë. Po Shqipëria ku renditet? Hapyyyyy
Teksa lexon këtë pyetje – Se kush është shteti më i lumtur në botë, të gjithë përgjigjen Amerika. Në të vërtetë nuk është ajo, pasi SHBA-të janë një komb në rënie të ndjeshme. Hera e parë që Amerika nuk renditen midis 10 vendeve me mirëqenie më të mire dhe me një popullsi të lumtur.

Statistikat e vitit 2012 i shfaqi Instituti i Statistikave “Legatum”, ku ka renditur pesë popujt më të lumtur në botë dhe 5 popujit më të trishtuar. Studimi kishte marrë 142 shtete dhe mësoni kush janë vendet më të të begata, që kanë një qëndrueshmëri politike, sistem të kualifikuar shëndetësor, arsim të mirë, etj. Doni të doni se ku ndodhet Shqipëria? Fatmirësisht nuk bëjmë pjesë në grupin e dytë…/alb-observer.com/

Vendet më të lumtura në botë
1. Norvegjia
2. Danimarka
3. Suedia
4. Australia
5. Zelanda e Re
Ndërsa vendet më të trishtuara në botë janë:
1. Republika Qendrore e Afrikës
2. Republika e Kongos
3. Afganistani
4. Chad (Afrikë)
5. Haiti
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi