Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A e dini se kush shtet ka burrat më të dhunuar? Empty A e dini se kush shtet ka burrat më të dhunuar?

Wed 13 Feb 2013 - 13:43
A e dini se kush shtet ka burrat më të dhunuar? Uomini-violentati-300x224A e dini se kush shtet ka burrat më të dhunuar? Eshtë pikërisht Turqia që ka numrin më të madh të burrave të dhunuar. Në këtë shtet skenat e dhunës ndaj burrave rriten çdo ditë e më shumë dhe sipas statisikave më shumë se një prej tyre vritet çdo ditë në Turqi nga bashkëshortët e ish-bashkëshortët.

Kjo gjëndje alarmante ka bërë që qeveria e kryeministrit islamik, Recep Tayyip Erdogan ta hapi së shpejti një qendër rehabilitimi për burrat, të cilët janë viktima të dhunës në familje.

Fatma Shahin, e vetmja grua në qeveri, ka shpjeguar se problemi është në formën embrionale, ndaj dhe qëndra do të shërbej për burrat e dhunuar.
”Qendra e parë e rehabilitimit nga dhuna për burrat, që mund të presë deri në 30 prej tyre, viktima të dhunës psikologjike, do të hapet në Stamboll duke qenë se atje janë regjistruar numri më i madh i viktimave për shkak të kësaj lloj dhune nga ana e bashkëshorteve. Vendodhja e qendrës do të jetë sekrete, me dritare me hekura dhe e ruajtur nga policia”, theksoi ministrja.”, deklaroi Shahin./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi