Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT - 1 Hours S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 12:58
S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash Iphone-300x174

A mund të ndahemi njëherë e mirë nga fjalëkalimet?

Një studim i kryer së fundi tregon se çdo njeriu i duhet që të mbajë mend një numër të madh fjalëkalimesh çka e bën të vështirë shpesh herë dhe të pamundur t’i kujtojë.

Apple planifikon të bëjë të mundur që iPhone të njohë gishtin e pronarit të tij dhe të komandohet pa fjalëkëlim.

Sistem ky që synon të rivalizojë rivalët e Google Androis të cilët po punojnë për të bërë skanimin duke lexuar sytë e njeriut.

Të tjera sisteme po mendohen e që kanë të bëjnë me monitorimin e rrahjeve të zemrës dhe analizës së zërit.

/Shekulli Online/Përgatiti: B.M./

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 13:07
Kjo vlen vetem per ata qe perdorin tel apo edhe nga pc??? Se do na duhet te blejme pc te reja tash nese kane dale ne treg nga keto me te rejat ku e perdor si tel duke klikuar me gishta...uaaa hic sdo me pelqente ashtu S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 723485774
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 13:10
ne japoni te gjitha veprimet behen vetem me shenjat e gishtave keshtu qe mendoj se erdhi koha edhe tek ne ....
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 13:17
AnGeLiC shkruajti:Kjo vlen vetem per ata qe perdorin tel apo edhe nga pc??? Se do na duhet te blejme pc te reja tash nese kane dale ne treg nga keto me te rejat ku e perdor si tel duke klikuar me gishta...uaaa hic sdo me pelqente ashtu S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 723485774
Vetem per iPhone qenka po s'kishim nevoje se i mbajme mend te gjitha pass S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 2724135253
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 13:20
Miikaaa shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Kjo vlen vetem per ata qe perdorin tel apo edhe nga pc??? Se do na duhet te blejme pc te reja tash nese kane dale ne treg nga keto me te rejat ku e perdor si tel duke klikuar me gishta...uaaa hic sdo me pelqente ashtu S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 723485774
Vetem per iPhone qenka po s'kishim nevoje se i mbajme mend te gjitha pass S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 2724135253

Jo une jam harraqe drejt me then S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 1255282285 po edhe kshu me gishta nuk e di me duket paksa e veshtire te perdor forumin,te shkruaj te klikoj mendoj se te merr me shume kohe sesa kshu sic e kemi tani me maus...fluturon ne sec wmw
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 13:30
AnGeLiC shkruajti:
Miikaaa shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Kjo vlen vetem per ata qe perdorin tel apo edhe nga pc??? Se do na duhet te blejme pc te reja tash nese kane dale ne treg nga keto me te rejat ku e perdor si tel duke klikuar me gishta...uaaa hic sdo me pelqente ashtu S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 723485774
Vetem per iPhone qenka po s'kishim nevoje se i mbajme mend te gjitha pass S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 2724135253

Jo une jam harraqe drejt me then S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash 1255282285 po edhe kshu me gishta nuk e di me duket paksa e veshtire te perdor forumin,te shkruaj te klikoj mendoj se te merr me shume kohe sesa kshu sic e kemi tani me maus...fluturon ne sec wmw

Vertete mausi eshte me praktik dhe me i shpejte sepse me touchscreen ngaterrohesh prek butona pa dashje dhe ngadaleson rritmin ,ndersa mausi eshte me i sakte me duket mua..
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mon 25 Mar 2013 - 19:31
do doja te ua zbuloja shenjat e gishterinjeve grrrr
Sponsored content

GMT - 1 Hours Re: S’ka më password…tashmë gjithçka me shenja gishtash

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi