Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Pse një ndarje mund të ndikojë pozitivisht?  Empty Pse një ndarje mund të ndikojë pozitivisht?

Wed 3 Apr 2013 - 17:35
Message reputation : 100% (1 vote)
Pse një ndarje mund të ndikojë pozitivisht?  1215-600x320Ndarja mund të ndikojë pozitivisht sepse lidhja juaj do të jetë më reale në rast ribashkimi, do të mësoni vlerën e partnerit tuaj dhe do të jeni më i/e përkushtuar.

Lidhja juaj do të jetë më reale
Ju gjatë kohës sa keni qenë në lidhje jeni munduar t’ia shfaqni njëri-tjetrit vetëm anën më të mirë tuajën. Kështu që pas ndarjes, nëse vendosni të ribashkoheni, do të thotë se e keni parë edhe anën më negative te njëri-tjetri.

Lidhja juaj do të ketë një drejtim të qartë
Nganjëherë një ndarje mund të rezultojë me një shkundje të shëndetshme, që do ta dërgonte lidhjen tuaj në një nivel tjetër. Kthimi bashkë do të thotë se jeni duke menduar të njëjtën gjë për vazhdimin e lidhjes suaj.

Do t’a vlerësoni më shumë njëri-tjetrin
Pas përjetimit të ndarjes, ju do të mësoni vlerën e partnerit tuaj do filloni ta shihni bashkimin tuaj në një mënyrë tjetër dhe do ta vlerësoni më shumë kohën që kaloni bashkë.

Do të jeni më i/e përkushtuar
Ndoshta nuk keni qenë të gatshëm për një lidhje kur keni filluar të takoheni, prandaj nuk e keni ditur se si funksionon gjithçka. Megjithatë, ndarja do të ndikojë që të vlerësoni rëndësinë e njëri-tjetrit dhe do t’ua qartësojë mendjen sa i përket dëshirës për t’u lidhur prapë.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse një ndarje mund të ndikojë pozitivisht?  Empty Re: Pse një ndarje mund të ndikojë pozitivisht?

Tue 9 Apr 2013 - 0:22
Me shume si nje mundesi per reflektim me veten,te peshosh situaten te mirat e te keqiat,ate cfare do ti,te ndjehesh me e sigurt dhe e vendosur ne ate qe zgjedh perfundimisht etj...Cdo kush ka nevoje per ate hapesiren e tij qe ndoshta duke qene ne cift kjo sa vjen e evitohet e cifti ndjen burgosje sikur mbytet nga kjo marredhenie prandaj nje pauze e shkurter kohore larg njeri tjetrit do te ishte ndoshta nje mundesi shume e mire per te shikuar e reflektuar me veten rreth situates...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi