Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ermira, “Gruaja Humanitare Ndërkombëtare” Empty Ermira, “Gruaja Humanitare Ndërkombëtare”

Sun 4 Aug 2013 - 0:00
Ermira, “Gruaja Humanitare Ndërkombëtare” Ermira
Kongresi Amerikan ka nderuar atë e bijë, Neki dhe Ermira Babamusta për herë të dytë për veprimtarinë e tyre demokratike e diplomatike mes kombit shqiptar dhe amerikan, më 2004 dhe tani më 2013.

Në ceremoninë solemne “Mirësevini në Washington”, të organizuar nga senatori Harry Reid, Ermira Babamusta pranoi njohjen dy dekorimet:

“Ermira Babamusta, Gruaja Humanitare Ndërkombëtare 2013”, dhe “Neki Babamusta, Mbrojtës Ndërkombëtar i Demokracisë 2013”.

Gjatë takimit Ermira i dhuroi senatorit Harry Reid një punim tradicional me simbolin shqiptar, shqiponjën me dy krerë, si shenjë respekti për forcimin e lidhjeve kulturore-diplomatike SHBA-Shqipëri-Kosovë.

“Falënderoj Kongresin dhe senatorin Reid për vlerësimin që më dhanë për punën time humanitare diplomatike në Kosovë. E vlerësoj këtë takim si moment historik për marrëdhëniet trepalëshe SHBA–Shqipëri-Kosovë dhe përkrah përpjekjet amerikane në këtë drejtim”, tha Ermira.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.D/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi