Share
Shko poshtë
avatar
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Qytetarët i përgjigjen Ramës, fotot e para

prej Sun 18 Aug 2013 - 15:19

Përpjekja e kryeministrit të ardhshëm, Edi Rama për të përfshirë edhe qytetarët në sfidën 20-vjeçare të kontrollit të territorit, duket se ka fituar mbështetjen e kërkuar, duke parë pëlqimet, fotot dhe komentet në rrjetin social Facebook.

Njoftimi i hapjes së faqes online, “Stoprrënimit.com” ka siguruar më shumë se 1500 pëlqime, ndonëse krahasuar me ketë shifër numri i denoncimeve është relativisht i vogël, pasi vetëm 40 qytetarë kanë postuar fotot dhe shqetësimet e tyre. Ndërtimet pa leje në zonat turistike, duke filluar nga Vlora, Ksamili, Saranda, janë shqetësimet më të ngritura nga qytertarët.

Fotot e postuara tregojnë ndërtime që brenda pak vitesh kanë ndryshuar të gjithë bregdetin e jugut, ndërtime buzë detit, por edhe ndërtimet në Sarandë, qytet i cili tashme është kthyer në simbol të dështimit të shtetit përballë ndërtimeve shumëkatëshe. Në faqe ka denoncime edhe për Tiranën, Librazhdin, Elbasanin dhe qytete të tjera.

/Shekulli Online/Përgatiti:E.Sh/


Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi