Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Dora e një mashkulli tregon nëse do të jetë i sjellshëm apo i vrazhdë me një femër Empty Dora e një mashkulli tregon nëse do të jetë i sjellshëm apo i vrazhdë me një femër

Wed 18 Feb 2015 - 23:09
Message reputation : 100% (1 vote)
Dora e një mashkulli tregon nëse ai do të jetë i sjellshëm dhe i butë apo kokëfortë e i vrazhdë me një femër. Shkencëtarët kanë zbuluar se meshkujt që janë të sjellshëm dhe të vëmendshëm ndaj femrave, zakonisht gishtin e unazës e kanë më të gjatë se gishti i tyre tregues.Ata me gishta me gjatësi të afërt ose të njëjtë, sipas një studimi të dalë sot, rezulton se janë më të vrazhdë dhe të pasjellshëm me femrat.Hulumtimet e mëparshme kanë treguar se “raporti shifror” – i përcaktuar nga pjesëtimi i gjatësisë së gishtit të unazës me gjatësinë e gishtit tregues – është ndikuar nga ekspozimi i hormoneve në mitër.Sa më i vogël ky raport, aq më shumë një foshnje e palindur ka qenë e ekspozuar ndaj hormoneve mashkullore, kryesisht testosterone.
Dora e një mashkulli tregon nëse do të jetë i sjellshëm apo i vrazhdë me një femër Dor1
Sipas shkencëtarëve në Universitetin ‘McGill’, në Kanada, kjo ndikon në mënyrën se si meshkujt e rritur sillen ndaj grave.
Profesor Debbie Moskowitz, psikiatër dhe drejtues i studimit në fjalë thotë: ‘Kur janë me femrat, meshkujt me ‘raport shifror’ më të vogël janë më të prirur për të dëgjuar me vëmendje, për të buzëqeshur, për të rënë në kompromis apo komplimentuar personin tjetër. Ata sillen në këtë mënyrë qoftë me partneren, por edhe me femra të tjera të cilat mund të jenë mike apo kolege të tyre’.
18 shkurt 2015 (gazeta-Shqip.com)


Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Dora e një mashkulli tregon nëse do të jetë i sjellshëm apo i vrazhdë me një femër Empty Re: Dora e një mashkulli tregon nëse do të jetë i sjellshëm apo i vrazhdë me një femër

Thu 19 Feb 2015 - 12:07
"meshkujt që janë të sjellshëm dhe të vëmendshëm ndaj femrave, zakonisht gishtin e unazës e kanë më të gjatë se gishti i tyre tregues"

...e vertete...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi