Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

Ne dhe astrologjia... Empty Ne dhe astrologjia...

Fri 22 Apr 2011 - 16:05
Kohet e fundit ne cdo gazete qe blej ose reviste femrash, ne faqen e fundit ndodhet shpesh parashikimi i humorit tone, me ane te horoskopit.

Personalisht nuk jam shume e lidhur mbas horoskopit dhe rralle me ndodh te pyes njerzit se cfare shenje jane. Por kam miq qe i besojne shume dhe numri i tyre shtohet dita dites...

Ne fakt sipas disa miqve te mi kurjoziteti dhe terheqia per astrologjine zgjat tashme qe prej 5000 vitesh para J.K. E aktualisht 60% e njerezve i besojne karaktereve te shenjave.

Nganjehere pyes veten, cfare kerkojne njerzit kur lexojne horoskopin ose cfare duan te din, kur me pyesin se cfare shenje jam?!!!
A ka ky fenomen ndonje rrezik?
Nje nga shoqet e mia me te ngushta e cila eshte shume e lidhur me astrologjine, dhe lexon cdo liber qe parashikon, dite, javen muajin dhe vitin qe do kaloj , me telefonon dhe me thote shpesh qe te kem kujdes nga kjo ose ajo gje...Ne dhe astrologjia... Smile

Mendoni ju, nese kemi lindur ne kete ore apo tjetren, jemi kjo ose ajo shenje, ndikohemi nga ky ose ai platet, jemi keto qe jemi???
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi