Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 109
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim Empty Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim

Fri 5 Feb 2010 - 21:57
Tumankuqe moj belholle
ma ben me sy ma ben me dore
ma ben e si ma ben me dore
te pret djali ne oborr....

S'di pse e hapa ketu kete teme, ndoshta nuk doja te kontrolloja Forumin Muzika nese kish teme te ngjashme, ketu i di temat qe jane hapur, te gjitha, e dija qe s'ka nje te tille.

Texti i kenges s'ka lidhje fare me peshtjellimin qe me ngjall, muzika eshte vaje...mua me ngre peshe kur e degjoj. Keshtu e ka kenga came, eshte me vaje por i kendon jetes, gazit harese...pragjeve te zhurmshme.


Mua ky motiv me ka mbetur ne mendje ka dite...sa e bukur eshte shpesh kenga shqipetare...sot kam nje lajtmotiv te ri. Me ne fund pas kaq ditesh arrita ta zevendsoj me nje tjeter....mbase neser ne mengjes zgjohem prape me Tumankuqen, tani o murmuris Leonard Cohen dhe Dance me to the end of love...I wish we never find it....never...ever.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim Empty Re: Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim

Sun 7 Feb 2010 - 17:24
Zgjohem ne mengjes me afshin tend.gjysma vehtes time me mungon.sdua te pranoj por e pranoj,nuk jam,nuk je,nuk egsitoj.le trupin te me ftohet ne te nate,por jane prekjet e tua te me ngrohin prape.tani nuk jam,nuk jemi ne sa ftohte kjo nate.dua ty te harroj por prap je tiii...
qdo moment qe marr fryme,je ti,qdo moment qe jetoj,je vetem ti.je diqka qfar kam plotesimi i shpirtit time.a qfar dua sdua te humb as vetem ty.dua ti shoh dy syt e trembur dua te puth buzen e qmendur dua te shoh dua te puth si ateher...
-edhe nje moment i gjate dua te shoh te njoh dua te di je ti qe omplikon,je ti qe thua jo je ti qe thua po.je ti qe ben jeten time komplekse.ndonjeher nuk me kupton ,ndonje her skupton as vehten.por parap te urrej te dua me nje koh.ka koh qe te njoh baby,dua te njoh. qdo moment qe marr fryme,qdo moment qe jetoj je diqka qfar kam plotesimi i shpirtit time,a qfar dua sdua te humb mbas dhe vetem ty.dua te shoh dy syt e trembur,dua te puth buzen e qmendur,dua te shoh dua te puth si ateher.
( kenga WEST SIDE FAMILY)
Jehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim Empty Re: Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim

Tue 16 Feb 2010 - 21:38
Ladies and gentlemens,
the flight number 3470 arriving from London has just landed in Tirana Airport.

Sa radh per mall,
tani flasim afer
ti s’me ke
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
sa e trishtuar
se ajo qe vjen pas,

3470 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shketetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinxhire.

Sa radh per mall,
tani flasim afer ti s’me ke,
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kete aeroport urrej,
ti fluturim
nderkombetar e ke
dhembje e imja
aq le ne kete atdhe.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti

zemer ku je ti
mbi asflat shkretetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinzhire.

Leshohen shkallet shpresa ime derrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

dhe nje shpirt i lodhur ende te pret,
vetem kemba jote e bukur nuk zbret.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tera
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shkretetire
as dashuria
s’te lidhi me zinxhir.

fluturimi 3470 Flori dhe Soni
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 109
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim Empty Re: Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim

Tue 16 Feb 2010 - 21:40
Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
sa e trishtuar
se ajo qe vjen pas,

mbase vertet trishtim em jep kjo qe po vie....!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim Empty Re: Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim

Wed 17 Feb 2010 - 11:20
motivi i vetem ngjdo mormurim gjdo driqim gjdo ersir eshte kujtimi kohes qe isha me violen e qe dua te jem prap
Sponsored content

Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim Empty Re: Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi