Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

0 - 0%
4 - 100%
 
Totali i votave: 4
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?  Empty A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

Thu 30 Jun 2011 - 16:16
Shume Vegjetariane e quajne vrasjen e kafsheve per mishin e tyre si "kafsheri" dhe se njerezimi do kishte me shume te mira po te mos vriste kafshe , dhe se do ishte me i shendetshem po te hiqte mishin nga dieta.

A jeni dakord me kete argument? Ç'mendoni per ngrenien e mishit dhe vrasjen e kafsheve, a eshte e justifikuar kjo gje?
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?  Empty Re: A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

Sat 2 Jul 2011 - 19:37
jo nuk jam dakort
kafshet verte i kam shum shum qef, po me vegjitarianet nuk jam dakort, ishte zoti ai qe e vendosi qe njeriu do jet edhe mish ngrenes dhe bim ngrenes, eshte vullneti i atij nuk eshte i njeriut, eshte ligji i jetes qe thot ha dhe HA DHE DO HAESH NGA TE TJERET, paravrsisht se njeriu perdori trurin dhe jo muskuj per tu mbrojtur nga gjallesat e tjera.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?  Empty Re: A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

Sun 3 Jul 2011 - 3:34
Jo.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?  Empty A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

Fri 22 Feb 2013 - 22:04
Shume Vegjetariane e quajne vrasjen e kafsheve per mishin e tyre si
"kafsheri" dhe se njerezimi do kishte me shume te mira po te mos vriste
kafshe , dhe se do ishte me i shendetshem po te hiqte mishin nga dieta.

A jeni dakord me kete argument? Ç'mendoni per ngrenien e mishit dhe vrasjen e kafsheve, a eshte e justifikuar kjo gje?
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?  Empty Re: A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

Fri 22 Feb 2013 - 22:38
Jo s'jam dakort ,e para nese atyre su pelqen munden te mos e konsumojne une e respektoj kete si dhe ata te respektojne deshiren tone,Tjetra ne dieten e nje njeriu mishi nuk ben dem e as eshte i penguar nese zgjedh mishin e ciles kafshe hame..Pra marr shembull mishin e lopes e cila ju nevojitet personave me probleme anemike sepse ka hekur...Jam kunder konsumimit te tepruar dhe kunder therrjes se kafsheve qe i vrasin per lekuren e tyre...

"A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?"
me
"A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte? "

U bashkuan
Sponsored content

A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?  Empty Re: A jeni dakord me vegjetarianet qe vrasja dhe ngrenia e kafsheve eshte e padrejte?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi